Ruszyły Mistrzostwa Polski Oldbojów w hokeju na lodzie
2022-04-07 08:00:00
Trzy dni, dziesięć drużyn z różnych części Polski i jedna Hala Olivia - tak po krótce wyglądają mistrzostwa Polski oldbojów w hokeju na lodzie. Na lodowej tafli nie zabraknie uznanych przed laty zawodników. W sobotę, 9 kwietnia poznamy kolejnych medalistów krajowego czempionatu.
- Impreza wraca na lód pod dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa. Zdecydowanym faworytem jest drużyna Oldboys Podhale Nowy Targ. Szarotki już 12-krotnie świętowały zdobycie mistrzostwa kraju w tej kategorii wiekowej, z tego 6 tytułów nowotarżanie wywalczyli w sześciu ostatnich turniejach. Liczymy, że na lodzie zobaczymy byłych reprezentantów i sławy polskiego hokeja jak chociażby Gabriela Samoleja, Jarosława Różańskiego, Pawła Gila, Marcina Ciastonia, Bogusława Rąpałę, Grzegorza Klicha czy Krzysztofa Zapałę. W ostatniej, rozegranej w 2019 roku imprezie, Stoczniowiec Gdańsk zajął 8 miejsce w Polsce. Wierzę, że w tej edycji mistrzostw skorzystamy z atutu własnej tafli - powiedział Marek Kostecki, prezes GKS Stoczniowiec (na zdjęciu powyżej po prawej stronie).
XXVII MISTRZOSTWA POLSKI OLDBOJÓW W HOKEJU NA LODZIE GDAŃSK 2022
Grupa 1
Stoczniowiec Gdańsk
Podhale Nowy Targ
Zagłębie Sosnowiec
Cracovia Kraków
Polonia Bydgoszcz
Grupa 2
Sanok/Krynica
Unia Oświęcim
Pomorzanin Toruń
Polonia Bytom
GKS Tychy
W 2022 roku zaplanowano szereg spotkań oraz szkoleń dla zawodników i zawodniczek Stoczniowca właśnie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprzez sport oraz organizację czasu wolnego promowana będą nie tylko zimowe dyscypliny związane z naszym Klubem, ale również zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Przeszkoleni trenerzy przekażą informacje na temat negatywnych skutków sięgania po różnego rodzaju używki, głównie alkohol oraz narkotyki.
Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.
To już blisko trzy lata odkąd Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci prowadzi nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. Udział w programie jest znakomitą okazją do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu. Koordynatorami projektu są - były reprezentant Polski w short tracku Rafał Grycner oraz trener Artur Kostecki.