Hokej na lodzie
Aktualności

Historia na lodzie pisana

2018-09-16 18:13:36

W Krynicy odbył się jubileusz 90-lecia KTH. Krynickie Towarzystwo Hokejowe to jeden z najbardziej zasłużonych klubów na hokejowej mapie Polski. W uroczystości nie mogło zabraknąć przedstawicieli gdańskiego Stoczniowca.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- 90-lecie KTH, to święto nie tylko krynickiego hokeja, ale również całego hokeja na lodzie w Polsce. Ogromna rzesza wychowanków krynickiego klubu to wybitni hokeiści nie tylko KTH, ale również wielu krajowych drużyn. To także reprezentanci kraju, olimpijczycy, mistrzowie sportu i zasłużeni działacze, czy szkoleniowcy jak choćby Stefan "Papa" Csorich, znany z pracy w Stoczniowcu, z którym miałem zaszczyt współpracować – powiedział prezes GKS Stoczniowiec Marek Kostecki, który reprezentował gdański klub podczas uroczystości jubileuszowych w Krynicy.

Uroczyste obchody 90-lecia Krynickiego Towarzystwa Hokejowego rozpoczęły się tradycyjnie od mszy świętej, następnie w jednym z najbardziej reprezentacyjnych miejsc Krynicy, Pijalni Głównej, wystąpili zaproszeni goście oraz wręczono odznaczenia. Nie zabrakło akcentów hokejowych – zagrali młodzieżowcy, a także oldboje. Ostatnim akordem jubileuszu było odsłonięcie pamiątkowej gabloty w Hali MOSiR.

Na zdjęciach poniżej prezes Marek Kostecki oraz przedstawiciele KTH, nie tylko wyjątkowo zasłużeni dla krynickiego, ale również polskiego hokeja na lodzie – Zenon Hajduga (w latach 2000-2008 prezes PZHL), Jerzy Mruk (m.in. wiceprezes PZHL ds. szkolenia i trener bramkarzy reprezentacji) oraz Michał Jasnosz (wieloletni prezes KTH).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2018-12-09 16:21:10 Udany rewanż na liderze
2018-12-03 14:23:48 Unia – Tetiana Onyshchenko 6:8
2018-12-02 14:11:13 Podział punktów w Toruniu
2018-12-01 22:06:12 Nieudana inauguracja naszych siatkarzy
2018-11-30 23:46:25 Z Warszawy bez zwycięstwa
2018-11-28 12:04:04 Zagłosuj na kandydatkę Stoczniowca!
2018-11-26 19:08:21 Sobota dla gospodarzy, niedziela dla gości
2018-11-25 21:51:23 Łyżwiarze figurowi GKS Stoczniowca tuż poza podium
Ważne
UWAGA! ZMIANA W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁKI HOKEJA NA LODZIE

Pilne! Informacja o zmianach w funkcjonowaniu szkółki hokejowej w piątek, 7 grudnia 2018 roku. Ze względu na mecz Polskiej Hokej Ligi cotygodniowe zajęcia dla dzieci w hokeju na lodzie zostają odwołane...   

TO ONI WYWALCZYLI ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Przez turniej w Katowicach przeszli jak burza. W finale z kwitkiem odprawili nowotarskie Podhale. Zobacz poniżej, kto reprezentował barwy Stoczniowca w decydującym o zdobyciu złotych medali spotkaniu…

POZNAJ SREBRNE MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Hokeistki Stoczniowca nie sprostały Polonii Bytom i przegrały rywalizację o złoty medal w ramach krajowego czempionatu. To trzeci srebrny krążek gdańszczanek wywalczony w ostatnich trzech sezonach PLHK. 

SUKCESY MŁODYCH PANCZENISTÓW STOCZNIOWCA

Łyżwiarze szybcy Stoczniowca oraz szkoleniowcy panczenistów naszego klubu zostali  uhonorowani podczas dziesiątej Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się trenerzy - Agnieszka Bagińska i Ryszard Białkowski oraz dziesiątka łyżwiarzy, którzy zdobyli dla Gdańska najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego.

NIEZAWODNI ŁYŻWIARZE FIGUROWI

Oliwia Borowska w parze z Filipem Bojanowskim oraz solistka Amelia Rams - stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Sanoku. Nasza para taneczna wywalczyła złoty medal, a młoda łyżwiarka cieszyła się z brązowego krążka.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po