Hokej na lodzie
Aktualności

Zwoliński: Złoty medal dedukuje wszystkim, którzy we mnie wierzyli

2018-04-17 01:08:24

Trener drużyny żaków starszych GKS Stoczniowiec, Paweł Zwoliński, podsumowuje zmagania swoich wychowanków podczas finałów mistrzostw Polski w Katowicach. Młodzi gdańscy hokeiści w historii turnieju zapisali się złotymi zgłoskami, zajmując pierwsze miejsce w imprezie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z trenerem Pawłem Zwolińskim (na zdjęciu powyżej z zawodnikami) o sukcesie żaków starszych rozmawiał stoczniowiec.org.pl.

Paweł, medal z najcenniejszego kruszcu, wielki turniej w wykonaniu Twoich zawodników, krótko mówiąc wyprawa na Górny Śląsk udała się, że palce lizać. Liczyłeś na taki scenariusz?

Wiedziałem, że jedziemy po medal, nie wiedziałem tylko jakiego koloru. Zaraz po przyjeździe obejrzałem mecze naszych grupowych przeciwników i potencjalnych rywali na tym turnieju. Zorientowałem się, że wszyscy są w naszym zasięgu. Mój spokój zmąciła jedynie kontuzja Janka Juchniewicza, jednego z czołowych zawodników zespołu. Pomyślałem sobie nawet, że skoro Janka brakuje, to może być nam trudniej.

Jednak nie było?

Byłem zaskoczony, że w sumie poszło nam tak łatwo. Poza jednym meczem wygrywaliśmy wysoko i bardzo przekonywująco. Uważam, że trzy czynniki okazały się tutaj kluczowe. Pierwszym była motywacja chłopaków, drugim po prostu jakość tego zespołu, a trzecim doświadczenie.

Czyli dzięki przetarciu w lidze rosyjskiej oraz wyjazdowi na nieoficjalne mistrzostwa świata 12-latków do Kanady, nogi w Katowicach drżały nam mniej niż rywalom?

I Rosja, i Kanada miały dla tej drużyny kolosalne znaczenie. Wtedy tam nie zwojowaliśmy aż tak wiele, ale wszyscy w klubie wiedzieliśmy, że będzie to mieć ogromny wpływ na kształtowanie osobowości sportowych tych młodych hokeistów. My spięci i zestresowani byliśmy na lodowiskach w Quebec. W Katowicach była pozytywna motywacja, a stres zżerał przeciwników. Dodatkowo siedmiu członków tej ekipy w zeszłym roku na mistrzostwach żaków starszych sięgnęło po brązowy medal. To wszystko zaprocentowało i postawiło nas w lepszej sytuacji.

Po zakończeniu meczu finałowego z Podhalem nastąpiła eksplozja radości. Drużyna nadal przeżywa swój ubiegłotygodniowy występ?

Jest super radość. Tak szczęśliwych ich jeszcze nie widziałem. Dla mnie też to jest ogromna satysfakcja i myślę, że najważniejszy sukces w karierze trenerskiej. W 1996 roku, jako zawodnik, pod wodzą trenera Henryka Zabrockiego, wywalczyłem mistrzostwo Polski juniorów. Ale ten medal z 2018 roku ma inny wymiar. Szesnaście lat pracuje jako nauczyciel i trener, więc to jest moment, w którym czuje się, że to czemu poświęcamy się codziennie, po prostu ma sens.

Przedstawiciele klubu zamierzają uhonorować Was w czerwcu, w 48. urodziny Stoczniowca…

Rozmawiałem na ten temat z prezesami. Fajna inicjatywa. Spotkamy się w gronie wszystkich reprezentantów klubu, medalistów mistrzostw Polski oraz innych międzynarodowych imprez. Będą także hokeistki, panczeniści i łyżwiarze figurowi. Jak na urodziny przystało zbierze się cała Biało-niebieska rodzina.

Ostatnie pytanie. Zadedykowałeś komuś swój złoty medal?

Tak. Po pierwsze chłopakom, bo sprawdzają się w każdej sytuacji i na lodzie, i poza nim. Po drugie tym wszystkim, którzy zawsze we mnie wierzyli.

Dziękujemy za rozmowę.

 

2020-11-30 14:29:30 Supremacja panczenistów Stoczniowca w Polsce
2020-11-29 14:22:39 Łatwo, gładko i przyjemnie
2020-11-24 16:16:51 Wpadka drugoligowców
2020-11-24 21:51:48 Dobre występy gdańskich łyżwiarzy z toru krótkiego
2020-11-23 10:40:23 Fantastyczny Szymon Palka
2020-11-22 12:33:50 Derby Pomorza dla Stoczniowców
2020-11-19 11:35:52 Budżet Obywatelski 2021 – głosuj na Oliwę
2020-11-16 18:55:40 Siatkarze Stoczniowca nie zwalniają tempa
Ważne
OD SOBOTY 14 LISTOPADA RUSZAJĄ ŚLIZGAWKI W OLIVII

Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym roku odbywać się będzie w wyjątkowych, pandemicznych warunkach. Uczestnicy muszą liczyć się z reżimem sanitarnym i szeregiem obostrzeń.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po