Hokej na lodzie
Aktualności

Zawodniczki Stoczniowca czwarty raz z rzędu w finale PLHK. Zadecydował gol w dogrywce!

2018-03-04 17:55:35

Hokeistki Stoczniowca są już co najmniej srebrnymi medalistkami MP. W trzecim meczu półfinałowym gdańszczanki po dogrywce pokonały Atomówki GKS Tychy 3:2 (0:1, 1:0, 1:1, d. 1:0). Zadrżały nam trochę serca, bowiem w sobotę wicemistrzynie Polski uległy rywalkom 2:3 (1:2, 0:0, 1:1).

To co nie udało się za pierwszym razem, czyli w sobotę, gdańszczanki odbiły sobie w niedzielę. Nie było jednak łatwo. Mecz rozpoczął się po myśli przyjezdnych, które już w drugiej minucie objęły prowadzenie. Mimo kilku prób w tej tercji gdańszczanki nie były w stanie odrobić strat. Druga część gry przyniosła sporo emocji i pierwszą bramkę dla Stoczniowca. W 28. minucie Tetiana Onyszczenko otrzymała podanie od Marty Bigos i precyzyjnym strzałem doprowadziła do wyrównania. Stoczniowiec wyszedł na prowadzenie w czwartej minucie trzeciej tercji. Strzał Bigos odbiła bramkarka tyszanek, a w zamieszaniu podbramkowym najsprytniejsza okazała się Onyszczenko. Trafienie to napędziło gdański zespół, który kilkukrotnie wyprowadzał szybkie ataki, jednak nie potrafił przełożyć ich na powiększenie przewagi bramkowej. Zamiast tego gdańszczanki straciły drugiego gola. Do końca meczu żaden z zespołów nie był w stanie rozstrzygnąć losów półfinału.

Wszystko jednak szczęśliwie zakończyło się już w 39. sekundzie dodatkowej części gry. Ku uciesze miejscowych kibiców i trenera Zabrockiego Dominika Korkuz trafiła z dystansu, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo 3:2. Była to druga wygrana Stoczniowca w półfinale Polskiej Ligi Hokeja Kobiet, dająca jednocześnie gdańskiemu zespołowi miejsce w finale. W walce o złoto, podobnie jak przed rokiem i dwoma laty, rywalem Biało-niebieskich będzie Polonia Bytom.

- Mimo, że w rywalizacji do dwóch wygranych prowadziliśmy 1:0, to dziewczyny na lód w sobotę wyszły nieco stremowane i na pewno dały się tyszankom zaskoczyć. Po raz kolejny okazało się, że play-off nie wybacza błędów. W niedzielę o pomyłkach nie mogło być już mowy. Spotkanie było wyrównane, jednocześnie zacięte i emocjonujące. Momentami nasze dziewczyny potrafiły stłamsić rywalki w ich tercji, były jednak i takie chwilę, że i myśmy drżeli. Nie ustrzegliśmy się błędów, ale z drugiej strony przeciwstawiliśmy swoje doświadczenie i potrafiliśmy rywalkom w doliczonym czasie zadać ten decydujący cios – podsumował trener Henryk Zabrocki (na zdjęciu poniżej), który w historii kobiecego hokeja w Stoczniowcu zapisał się już złotymi i srebrnymi zgłoskami.

GKS Stoczniowiec – Atomówki GKS Tychy 3:2 (0:1, 1:0, 1:1, d. 1:0)

Bramki dla Stoczniowca: Tetiana Onyszczenko 2 gole (przy pierwszym asysta Marty Bigos przy drugim Marty Bigos i Alicji Siejki), Dominika Korkuz (asysta Tetiana Onyszczenko).

GKS STOCZNIOWIEC: Kosińska; Kamińska, Tokarska - Bigos, Kasprzycka, Siejka; Banaś, Podracka - Błaszak, Onyszczenko, Korkuz; Rykaczewska, Łapińska, Grzelak.

2018-09-24 17:57:11 Inauguracja pierwszoligowców na remis
2018-09-23 17:55:26 Blisko niespodzianki w Bytomiu
2018-09-20 17:17:07 Startuje I liga hokeja. Stoczniowiec ogrywa młodzież
2018-09-19 21:06:00 Łyżwiarski fenomen w skali kraju
2018-09-17 22:45:47 Gdańsk gospodarzem turnieju EIHC z okazji 100-lecia Niepodległości!
2018-09-16 18:13:36 Historia na lodzie pisana
2018-09-16 00:15:40 Dobry start naszych młodzików
2018-09-15 17:32:00 13. miejsce Igora Rezniczenko w Lombardia Trophy
Ważne
TO ONI WYWALCZYLI ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Przez turniej w Katowicach przeszli jak burza. W finale z kwitkiem odprawili nowotarskie Podhale. Zobacz poniżej, kto reprezentował barwy Stoczniowca w decydującym o zdobyciu złotych medali spotkaniu…

POZNAJ SREBRNE MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Hokeistki Stoczniowca nie sprostały Polonii Bytom i przegrały rywalizację o złoty medal w ramach krajowego czempionatu. To trzeci srebrny krążek gdańszczanek wywalczony w ostatnich trzech sezonach PLHK.

SUKCESY MŁODYCH PANCZENISTÓW STOCZNIOWCA

Łyżwiarze szybcy Stoczniowca oraz szkoleniowcy panczenistów naszego klubu zostali  uhonorowani podczas dziesiątej Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się trenerzy - Agnieszka Bagińska i Ryszard Białkowski oraz dziesiątka łyżwiarzy, którzy zdobyli dla Gdańska najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego.

NIEZAWODNI ŁYŻWIARZE FIGUROWI

Oliwia Borowska w parze z Filipem Bojanowskim oraz solistka Amelia Rams - stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Sanoku. Nasza para taneczna wywalczyła złoty medal, a młoda łyżwiarka cieszyła się z brązowego krążka.

PILNE: APLIKUJ DO GKS STOCZNIOWIEC. RUSZA NABÓR DO KLAS O PROFILU HOKEJOWYM

Gdański Klub Sportowy Stoczniowiec oraz Ogólnokształcące Szkoły Sportowe w Gdańsku ogłaszają nabór na rok szkolny 2018/2019. Chętni przejdą testy sprawności fizycznej, techniki indywidualnej, a weryfikację kandydatów zakończą gry kontrolne. W tym roku na młodych adeptów hokeja na lodzie czeka do 15 miejsc.