Hokej na lodzie
Aktualności

Pechowa porażka w pierwszym meczu o złoto

2019-03-03 16:41:46

Hokeistki GKS Stoczniowiec przegrały po dogrywce 2:3 (1:0, 0:2, 1:0, d. 0:1) z Polonią Bytom Ladies w pierwszym meczu finałowym Polskiej Hokej Ligi Kobiet. Druga odsłona finału rozegrana zostanie 9 marca w Bytomiu. Rywalizacja o złoty medal MP toczy się do dwóch zwycięstw.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Seria finałowa play-off to bezsprzecznie starcie dwóch najlepszych damskich drużyn hokeja na lodzie w naszym kraju – Biało-niebieskich oraz Polonii Bytom Ladies. Lepiej weszły w nią gospodynie pierwszego starcia. Kibice zgromadzeni w gdańskiej hali Olivia mieli powody do radości już w 9. min spotkania, kiedy po podaniu Natalii Kamińskiej krążek w bramce Katarzyny Fijoł umieściła ukraińska hokeistka Stoczniowca, Tetiana Onyszczenko. Gdańszczanki chwilę później miały dobrą okazję do podwyższenia prowadzenia, kiedy dwuminutową karą otrzymała Klaudia Chrapek jednak podopieczne trenera Henryka Zabrockiego nie potrafiły wykorzystać gry w przewadze. Do końca pierwszej tercji wynik nie uległ zmianie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Druga część spotkania przyniosła zaostrzenie gry. Na ławce kar wylądowała zawodniczka drużyny gości Patrycja Sfora, a do tego Polonia otrzymała karę techniczną. Gospodynie nie potrafiły jednak wykorzystać i tej gry w przewadze. To zemściło się, gdy w 28. min na ławce kar, po raz pierwszy wylądowała zawodniczka Stoczniowca, a hokeistki z Bytomia potrzebowały zaledwie 51 sekund, aby zrobić z tego użytek. Bramkę wyrównującą zdobyła Sfora. Był to bardzo trudny czas dla gdańszczanek, które w kolejnych minutach również musiały radzić sobie w osłabieniu, kiedy to 2-minutowymi upomnieniami zostały ukarane Katarzyna Kasprzycka oraz Ewa Podracka. Co prawda bytomianki tym razem nie wykorzystały przewagi, ale kiedy gra wróciła do stanu 5 na 5, to zawodniczki Polonii zadały kolejny cios. Tym razem krążek w siatce umieściła Wiktoria Gogoc i Polonia po raz pierwszy znalazła się na prowadzeniu, którego nie oddała do końca drugiej tercji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podopieczne trenera Zabrockiego musiały wyrzucić z głowy złą drugą część meczu i w trzeciej tercji wziąć się do odrabiania strat. Udało się to dość szybko. W 43 minucie za osłabienie przy pierwszym golu bytomianek zrehabilitowała się Kasprzycka i na tablicy wyników mieliśmy rezultat 2:2. Kwestia zwycięstwa i przybliżenia się do złotego medalu PHLK była otwarta. Obie drużyny próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale żadna z nich nie potrafiła tego zrobić aż do syreny w 60. min meczu. Oznaczało to, że na hokeistki czeka dodatkowy czas gry.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W tym roku po raz pierwszy dogrywka w meczu finałowym jest rozgrywana na nowych zasadach. W sezonie zasadniczym, w tej część meczu grano 3 na 3 i dodatkowo trwała ona maksymalnie 5 minut, zaś teraz czas gry mógł zostać wydłużony do 10 minut a na tafli przebywało po pięć hokeistek z każdej drużyny. Nowy system okazał się nieszczęśliwy dla drużyny GKS Stoczniowca. W 65. min po raz drugi na listę strzelców wpisała się Gogoc, dzięki czemu bytomianki mogły świętować triumf w gdańskiej hali. Niezbyt mocny strzał spod linii niebiekiej przeleciał obok zdezorientowanej Agaty Kosińskiej. Druga odsłona finału Polskiej Hokej Ligi Kobiet jest zaplanowana na 9 marca w Bytomiu. Tam także może zostać rozegrane ewentualne trzecie starcie. Rywalizacja toczy się bowiem do dwóch zwycięstw jednej z ekip.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Mecz był bardzo wyrównany. Dziewczyny zagrały jedno z najlepszych spotkań w tym sezonie, ale rywalki były odrobinę skuteczniejsze. Bez wątpienia nie byliśmy gorszym zespołem, o czym świadczy remis po 60 minutach, ale któraś drużyna musiała zwyciężyć. Trzecia bramka dla Polonii była nieco przypadkowa. Szkoda, bo byliśmy przygotowani na serię rzutów karnych. Dzisiaj jesteśmy smutni, ale na pewno nie poddamy się. Do Bytomia pojedziemy, aby wygrać i doprowadzić do trzeciego spotkania. Wtedy może się wszystko zdarzyć - mówi trener Zabrocki.

 

2019-03-19 09:49:02 Jest komunikat klubu w sprawie kwietniowego turnieju szkółek
2019-03-18 00:31:56 Podwójny sukces panczenistów Stoczniowca
2019-03-14 10:28:07 Uroczystość na medal
2019-03-12 14:51:15 Juniorzy GKS Stoczniowiec zagrają w finałach MP
2019-03-11 14:49:02 Dzień otwarty z "Chodź na łyżwy"
2019-03-10 14:47:47 Hokeistki Stoczniowca ponownie wicemistrzyniami Polski
2019-03-09 14:45:18 Siatkarze w drugiej fazie play off
2019-03-08 14:43:05 Zacięte boje młodych hokeistów
Ważne
JEST KOMUNIKAT KLUBU W SPRAWIE KWIETNIOWEGO TURNIEJU SZKÓŁEK

Trzydniowy turniej młodzieżowy zakończy zajęcia w ramach tegorocznej szkółki hokeja na lodzie. Wyłonione spośród uczestników szkolenia zespoły rywalizację rozpoczną w poniedziałek, 8 kwietnia. Areną zmagań będzie tafla lodowa dużej Hali Olivia.

RUSZYŁ PROGRAM „CHODŹ NA ŁYŻWY”

GKS Stoczniowiec zaprasza dzieci na nieodpłatne zajęcia szkółki łyżwiarskiej w ramach programu „Chodź na łyżwy” Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego. Lekcje tradycyjnie odbywać się będą w dużej Hali Olivia, o stałych porach, w terminach funkcjonowania szkółki łyżwiarskiej. 

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i aktualnie walczą w półfinale Mistrzostw Polski.

WIEMY DO KIEDY POTRWAJĄ POPULARNE ŚLIZGAWKI I SZKÓŁKI W HALI OLIVIA

Jeszcze w  marcu i na początku kwietnia czeka nas w Olivii zimowe szaleństwo. Wszyscy chętni do 7 kwietnia będą mogli rekreacyjnie pojeździć na łyżwach, czy wziąć udział w zajęciach łyżwiarskich lub hokeja na lodzie. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w sumie wypełni jeszcze pięć weekendów marca oraz pierwszy piątek, sobotę i niedzielę kwietnia.

ZNAMY MARCOWE TERMINY SZKÓŁEK ŁYŻWIARSKIEJ I HOKEJOWEJ

Ważna informacja dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach, a przede wszystkim rodziców i opiekunów dzieci, chętnych do udziału w zajęciach łyżwiarskich i hokejowych. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć w miesiącu marcu.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po