Hokej na lodzie
Aktualności

Zwoliński: Złoty medal dedukuje wszystkim, którzy we mnie wierzyli

2018-04-17 01:08:24

Trener drużyny żaków starszych GKS Stoczniowiec, Paweł Zwoliński, podsumowuje zmagania swoich wychowanków podczas finałów mistrzostw Polski w Katowicach. Młodzi gdańscy hokeiści w historii turnieju zapisali się złotymi zgłoskami, zajmując pierwsze miejsce w imprezie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z trenerem Pawłem Zwolińskim (na zdjęciu powyżej z zawodnikami) o sukcesie żaków starszych rozmawiał stoczniowiec.org.pl.

Paweł, medal z najcenniejszego kruszcu, wielki turniej w wykonaniu Twoich zawodników, krótko mówiąc wyprawa na Górny Śląsk udała się, że palce lizać. Liczyłeś na taki scenariusz?

Wiedziałem, że jedziemy po medal, nie wiedziałem tylko jakiego koloru. Zaraz po przyjeździe obejrzałem mecze naszych grupowych przeciwników i potencjalnych rywali na tym turnieju. Zorientowałem się, że wszyscy są w naszym zasięgu. Mój spokój zmąciła jedynie kontuzja Janka Juchniewicza, jednego z czołowych zawodników zespołu. Pomyślałem sobie nawet, że skoro Janka brakuje, to może być nam trudniej.

Jednak nie było?

Byłem zaskoczony, że w sumie poszło nam tak łatwo. Poza jednym meczem wygrywaliśmy wysoko i bardzo przekonywująco. Uważam, że trzy czynniki okazały się tutaj kluczowe. Pierwszym była motywacja chłopaków, drugim po prostu jakość tego zespołu, a trzecim doświadczenie.

Czyli dzięki przetarciu w lidze rosyjskiej oraz wyjazdowi na nieoficjalne mistrzostwa świata 12-latków do Kanady, nogi w Katowicach drżały nam mniej niż rywalom?

I Rosja, i Kanada miały dla tej drużyny kolosalne znaczenie. Wtedy tam nie zwojowaliśmy aż tak wiele, ale wszyscy w klubie wiedzieliśmy, że będzie to mieć ogromny wpływ na kształtowanie osobowości sportowych tych młodych hokeistów. My spięci i zestresowani byliśmy na lodowiskach w Quebec. W Katowicach była pozytywna motywacja, a stres zżerał przeciwników. Dodatkowo siedmiu członków tej ekipy w zeszłym roku na mistrzostwach żaków starszych sięgnęło po brązowy medal. To wszystko zaprocentowało i postawiło nas w lepszej sytuacji.

Po zakończeniu meczu finałowego z Podhalem nastąpiła eksplozja radości. Drużyna nadal przeżywa swój ubiegłotygodniowy występ?

Jest super radość. Tak szczęśliwych ich jeszcze nie widziałem. Dla mnie też to jest ogromna satysfakcja i myślę, że najważniejszy sukces w karierze trenerskiej. W 1996 roku, jako zawodnik, pod wodzą trenera Henryka Zabrockiego, wywalczyłem mistrzostwo Polski juniorów. Ale ten medal z 2018 roku ma inny wymiar. Szesnaście lat pracuje jako nauczyciel i trener, więc to jest moment, w którym czuje się, że to czemu poświęcamy się codziennie, po prostu ma sens.

Przedstawiciele klubu zamierzają uhonorować Was w czerwcu, w 48. urodziny Stoczniowca…

Rozmawiałem na ten temat z prezesami. Fajna inicjatywa. Spotkamy się w gronie wszystkich reprezentantów klubu, medalistów mistrzostw Polski oraz innych międzynarodowych imprez. Będą także hokeistki, panczeniści i łyżwiarze figurowi. Jak na urodziny przystało zbierze się cała Biało-niebieska rodzina.

Ostatnie pytanie. Zadedykowałeś komuś swój złoty medal?

Tak. Po pierwsze chłopakom, bo sprawdzają się w każdej sytuacji i na lodzie, i poza nim. Po drugie tym wszystkim, którzy zawsze we mnie wierzyli.

Dziękujemy za rozmowę.

 

2019-03-24 19:19:35 Młodzi Stoczniowcy wicemistrzami Polski!
2019-03-24 20:25:26 Veni, vidi, vici
2019-03-23 16:36:01 Gramy o złoto!
2019-03-22 20:40:45 Stoczniowcy zagrają o finał MPJ
2019-03-22 10:09:21 Short trackowe ściganie w Olivii
2019-03-21 07:52:41 Jest awans do drugiej rundy MPJ
2019-03-20 10:49:26 Wygrana po karnych
2019-03-19 09:49:02 Jest komunikat klubu w sprawie kwietniowego turnieju szkółek
Ważne
JEST KOMUNIKAT KLUBU W SPRAWIE KWIETNIOWEGO TURNIEJU SZKÓŁEK

Trzydniowy turniej młodzieżowy zakończy zajęcia w ramach tegorocznej szkółki hokeja na lodzie. Wyłonione spośród uczestników szkolenia zespoły rywalizację rozpoczną w poniedziałek, 8 kwietnia. Areną zmagań będzie tafla lodowa dużej Hali Olivia.

RUSZYŁ PROGRAM „CHODŹ NA ŁYŻWY”

GKS Stoczniowiec zaprasza dzieci na nieodpłatne zajęcia szkółki łyżwiarskiej w ramach programu „Chodź na łyżwy” Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego. Lekcje tradycyjnie odbywać się będą w dużej Hali Olivia, o stałych porach, w terminach funkcjonowania szkółki łyżwiarskiej. 

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i aktualnie walczą w półfinale Mistrzostw Polski.

WIEMY DO KIEDY POTRWAJĄ POPULARNE ŚLIZGAWKI I SZKÓŁKI W HALI OLIVIA

Jeszcze w  marcu i na początku kwietnia czeka nas w Olivii zimowe szaleństwo. Wszyscy chętni do 7 kwietnia będą mogli rekreacyjnie pojeździć na łyżwach, czy wziąć udział w zajęciach łyżwiarskich lub hokeja na lodzie. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w sumie wypełni jeszcze pięć weekendów marca oraz pierwszy piątek, sobotę i niedzielę kwietnia.

ZNAMY MARCOWE TERMINY SZKÓŁEK ŁYŻWIARSKIEJ I HOKEJOWEJ

Ważna informacja dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach, a przede wszystkim rodziców i opiekunów dzieci, chętnych do udziału w zajęciach łyżwiarskich i hokejowych. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć w miesiącu marcu.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po