Hokej na lodzie
Aktualności

Trzecie miejsce Polaków w turnieju EIHC

2019-11-11 17:57:24

Zwycięstwo z Japonią 3:2 oraz porażki z Włochami 0:2 i Węgrami 0:2. Biało-czerwoni na tafli Hali Olivia walczyli jak mogli, ale nieznacznie przegrywali. Euro Ice Hockey Challange w Gdańsku wygrali Węgrzy. Wśród naszych reprezentantów mogliśmy oglądać trzech wychowanków Stoczniowca – Arona Chmielewskiego, Szymona Marca i Maćka Urbanowicza.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Jestem zadowolony z tego, jak graliśmy, jak walczyliśmy. Różnice były niewielkie. Pierwszy mecz wygraliśmy, w dwóch kolejnych mieliśmy możliwości do zdobycia bramek, które tym razem nie padły. Obecny nasz poziom, w porównaniu z tym, jaki był, kiedy rozpoczynałem pracę - to inny świat. Zawodnicy wiedzą, czego oczekujemy. Żeby poprawić skuteczność, trzeba po prostu więcej strzelać, ale w klubach, nie na zgrupowaniach. To w klubach, na co dzień, wykonuje się całą pracę, bo tutaj mamy kilka treningów i mecz. Tu nie pomoże Mariusz Czerkawski czy Wayne Gretzki, tylko praca w klubie – podkreślił trener reprezentacji Tomasz Valtonen.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szkoleniowiec zwrócił uwagę, że polscy hokeiści są bardzo pracowici, liga z roku na rok co raz lepsza, a miejsce na polską edycje Euro Ice Hockey Challange idealne.

- Ja kocham Gdańsk, mamy fajny hotel, fajne lodowisko, niczego nam tu nie brakuje. Wszystko jest super. Oczywiście chcielibyśmy, żeby była pełna hala, ale nic nie zrobimy. Ludzie przyjdą, jak dobrze będziemy wykonywać swoją robotę – zaznaczył trener Valtonen (na zdjęciu poniżej w środku).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Bardzo dobrze walczyliśmy, daliśmy sobie możliwość do ostatnich minut, by wygrać każdy z meczów. Cieszy nas to, że straciliśmy jednego gola w osłabieniu. To są detale, które mogą nas zaprowadzić bardzo daleko - ocenił kapitan polskiej reprezentacji Krystian Dziubiński (na zdjęciu powyżej pierwszy z lewej).

POLSKA – JAPONIA 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

POLSKA – WŁOCHY 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

POLSKA WĘGRY 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
[SZCZEGÓŁY MECZÓW EIHC 2019]

Zmagania w Hali Olivia wygralli hokeiści z nad Dunaju, którzy przegrali po dogrywce z Włochami, ale następnie zwyciężyli i Polaków, i Japończyków.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na koniec dodajmy także, że „turniejowe podziękowania” ze strony hokejowej centrali, płyną również do naszego klubu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2021-02-23 09:54:56 Poznaliśmy Mistrza Polski w Wieloboju
2021-02-19 10:24:08 Marzeniem finał A mistrzostw świata
2021-02-16 22:16:33 Sukces Adama Muchlado podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
2021-02-15 11:21:36 Hokeistki Stoczniowca w półfinale MP
2021-02-14 12:45:55 Medale młodych łyżwiarzy szybkich Stoczniowca
2021-02-08 12:33:56 Czołowe lokaty młodych łyżwiarzy figurowych Stoczniowca
2021-02-04 12:24:59 Siatkarze Stoczniowca zagrają w fazie play-off
2021-02-02 15:00:10 Młodzi łyżwiarze figurowi zaprezentują się w Gdańsku
Ważne
HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

W OLIVII NADAL BEZ ŚLIZGAWEK DLA MIESZKAŃCÓW

Nie mamy dobrych wiadomości dla miłośników ślizgania się po lodzie. Decyzja o zawieszeniu działalności rekreacyjnej została podtrzymana i na razie nie wiadomo kiedy będzie można wrócić na lód. Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów oraz wytycznymi dotyczącymi funkcjonowania obiektów sportowych w czasie pandemii, lodowiska mogą być jedynie udostępniane dla sportu zawodowego.

HOKEIŚCI STOCZNIOWCA W KRAJOWEJ ELICIE

Wszystko za sprawą Gdańskiego Klubu Hokejowego Spółka Akcyjna. Zawiązany został 26 czerwca 2020 roku,  dokładnie w 50. rocznicę powstania Robotniczego Klubu Sportowego Stoczniowiec. Drużyna seniorów GKH SA występuje w Polskiej Hokej Lidze, najwyższej klasie rozgrywkowej  w Polsce.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po