Hokej na lodzie
Aktualności

Ze Stoczniowca do kadry narodowej

2019-07-16 21:53:13

Pięć hokeistek oraz dwóch hokeistów GKS Stoczniowiec znalazło uznanie w oczach szkoleniowców reprezentacji Polski juniorek do lat 18 oraz kadry narodowej juniorów do lat 20. W tym gronie są srebrne medalistki PLHK oraz wicemistrz Polski juniorów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trener Tomasz Kowalczyk postanowił zaufaniem obdarzyć następujące zawodniczki Stoczniowca: Maję Brzezińską, Olgę Jaskulską, Julię Łapińską, Antoninę Puchowską oraz Nadię Ratajczyk. W mijającym sezonie nie były jeszcze czołowymi postaciami naszej drużyny, ale wspólnie ze starszymi koleżankami wywalczyły wicemistrzostwo Polski seniorek.

- Bardzo się cieszę, że zostałam powołana na sierpniowe zgrupowanie reprezentacji Polski juniorek. Jednak doskonale wiem, że jest to dopiero początek moich starań, aby nie tylko dostać się w szeregi kadry, ale zagościć w nich na dłużej. Podczas zgrupowania odbędą się badania oraz testy i zostaną wybrane te dziewczyny, które będą najlepiej pasowały do obranego przez trenera Kowalczyka modelu kadry. Moim marzeniem jest reprezentowanie kraju ale zdaję sobie sprawę, że jestem jedną z najmłodszych kandydatek do kadry U-18 - powiedziała stoczniowiec.org.pl Julia Łapińska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opiekun kadry narodowej juniorów do lat 20, Piotr Sarnik, postawił z kolei na Igora Smala i Michała Naróga. Ten drugi zawodnik ostatnie dwa sezony spędził w toruńskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego i teraz wraca do Stoczniowca. Dołączy do składu drużyny, która w nadchodzących rozgrywkach, poza zmaganiami w I lidze, ma zamiar powtórzyć sukcesy ostatniego sezonu i powalczyć o laury turnieju finałowego CLJ.

Zgrupowanie kadry narodowej juniorek odbędzie się w Warszawie i Opolu (11-19 sierpnia), z kolei konsultacja szkoleniowa reprezentacji Polski U-20 odbędzie się w Warszawie i czeskiej Ostravie (30 lipca – 09 sierpnia).

fot. PZHL.

2019-12-09 11:16:23 Kadra Polski na zgrupowaniu w Gdańsku
2019-12-08 18:11:49 O udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
2019-12-07 22:05:10 Porażka po tiebreaku
2019-12-02 11:29:08 Komplet punktów młodych hokeistów
2019-12-01 11:19:40 Wyjazdowa porażka siatkarzy
2019-11-24 22:34:56 Występy naszych panczenistów w Pucharze Świata
2019-11-23 10:16:56 Cenne punkty hokeistów Stoczniowca
2019-11-21 09:52:09 Światowa czołówka łyżwiarzy szybkich w Tomaszowie Mazowieckim
Ważne
TURNIEJ HEVELIUS CUP 2020 – INTERNETOWA SPRZEDAŻ BILETÓW

Można już kupować bilety na prestiżowy Hevelius Cup w łyżwiarstwie synchronicznym, który odbędzie się między 18-19 stycznia 2020 roku w Gdańsku. W tym roku swój udział zapowiedziało 56 reprezentacji z całego świata. Organizatorzy liczą, że dzięki przystępnym cenom biletów, a także sprzedaży on-line, Hala Olivia wypełni się do ostatniego miejsca.

ZNAMY TERMINY SZKÓŁEK I ŚLIZGAWEK W GRUDNIU 2019 ROKU

Ważna informacja dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach, a także rodziców i opiekunów dzieci, chętnych do udziału w zajęciach łyżwiarskich i hokejowych. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć w miesiącu grudniu, choć prezentację planu zaczynamy jeszcze od ostatniego weekendu listopada, a kończymy w pierwszy weekend stycznia 2020 roku.

NIE TAKA ZIMA ZŁA, GDY TRWA SEZON NA ŁYŻWY

Marka Knoppers, główny partner lodowiska w hali Olivia w Gdańsku, zaprasza na ślizgawki, gdzie każdy i mały, i duży może oddać się zimowemu szaleństwu. Czekają na Was sportowe emocje w łyżwiarskim stylu. A jeśli nie czujesz się mistrzem szusowania po lodzie zapraszamy, do szkółek organizowanych przez GKS Stoczniowiec.

KINO HELIOS PARTNEREM SZKÓŁEK I ŚLIZGAWEK W HALI OLIVIA

GKS Stoczniowiec i kino Helios zapraszają na łyżwy do Hali Olivia. W każdy weekend losowo wybrana osoba, przy zakupie biletu lub karnetu na ślizgawki i szkółki, ma szansę wygrać podwójne zaproszenie do kina.

SZKÓŁKI NA LODZIE IDĄ PEŁNĄ PARĄ

W tym sezonie szkółki hokejowa, łyżwiarska i short track wystartowały na początku października. Zajęcia hokejowe odbywają się w małej, natomiast lekcje łyżwiarstwa figurowego i szybkiego, prowadzone są w dużej Hali Olivia.

WYSTARTOWAŁ SEZON NA ŁYŻWY

Trwa zimowe szaleństwo ! W hali Olivia od początku października wszyscy chętni mogą pojeździć na łyżwach. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym sezonie potrwa do 29 marca 2020 roku.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Startuje Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią rusza nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorem projektu jest były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po