Hokej na lodzie
Aktualności

Austria zwycięzcą gdańskiej edycji EIHC

2018-11-12 14:13:13

Polscy hokeiści uplasowali się na czwartej pozycji w turnieju. Biało-czerwoni miejsca na podium musieli ustąpić również dwóm pozostałym zespołom hokejowej elity - Norwegom i Duńczykom. Pierwszemu dniu imprezy w Hali Olivia towarzyszył niesamowity pech.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najpierw pod drodze zagubiła się część sprzętu sportowego ekipy austriackiej i jej mecz z Norwegią został przełożony na piątkowy wieczór. Potem z powodu uszkodzenia tafli przerwany został na początku trzeciej tercji mecz Polska – Dania przy stanie 1:0 po trafieniu Dominika Pasia. Lodowisko zostało naprawione, jednak Austriacy z Norwegami rozegrali tylko jedną tercję (1:0), bowiem zdaniem arbitrów na uszkodzonym lodowisku nie można było kontynuować gry.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Turniej na dobre rozpoczął się w sobotę od zwycięstwa po dogrywce Austrii z Danią 2:1 (0:0, 1:0, 0:1, 1:0). Polacy swoje siły mierzyli z Norwegami. Skandynawowie okazali się lepsi i zwyciężyli 4:2 (1:0, 2:2, 1:0). Choć Biało-czerwoni przegrywali już 0:3, to dzięki bramkom Dominika Pasia i Bartłomieja Neupauera wrócili do gry. Niestety w trzeciej odsłonie spotkania mocno odmłodzona kadra narodowa nie tyle nie zdołała wyrównać, co straciła jeszcze dodatkowo gola.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W niedzielę uznawani za faworyta gdańskiej edycji EIHC Norwegowie niespodziewanie 0:1 (0:0, 0:0, 0:1) ulegli Duńczykom. Taki rezultat komplikował sytuację Polaków, którzy mogli w przypadku wygranej zająć jedynie trzecią lokatę w turnieju. Reprezentacja Austrii nie pozostawiła jednak złudzeń i pewnie wygrała z Polską. A zwyciężając, zdobyła główne trofeum, Puchar z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dodajmy, że w ostatnim niedzielnym meczu znakomite zawody rozegrał bramkarz naszej reprezentacji, wychowanek Stoczniowca, Przemysław Odrobny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- W meczach z takimi rywalami, z jakimi zmierzyliśmy się w Gdańsku decydowały takie detale jak jazda na łyżwach, technika gry kijem. Charakterem, czy pod względem taktycznym, im nie ustępowaliśmy. Jeżeli będziemy bardzo ciężko pracować, wszystko jest do poprawienia i możemy spokojnie z nimi rywalizować, jak równy z równym, w każdym meczu – powiedział po zakończeniu turnieju kapitan naszej reprezentacji Radosław Nalewajka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Zawodnicy walczyli, oddali serce na lodzie. Idziemy cały czas do przodu, ale to jest proces. Przecież tu jest 11 zawodników którzy wcześniej nigdy nie grali w seniorskiej kadrze międzypaństwowych meczów, a teraz rywalizują z Danią, Norwegią i Austrią. Uczą się w trakcie spotkań z bardzo wymagającymi rywalami. Przed nami jeszcze mnóstwo pracy – podsumował trener reprezentacji Polski, Tomasz Valtonen (na zdjęciu powyżej).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. PZHL, Wojciech Figurski

 

2022-06-15 21:09:51 Walka z uzależnieniami w Gdańsku
2022-06-09 18:09:49 Najlepsi polscy panczeniści trenują w Gdańsku
2022-04-28 09:55:22 Rusza nabór do drużyny hokeistek
2022-04-20 13:55:13 Dzieciaki zagrały w hokejowym turnieju szkółek
2022-04-09 10:28:20 Mazur i Stormowska już po pierwszych startach w MŚ
2022-04-08 12:18:12 Ostatni akord sezonu szkółkowego
2022-04-07 11:35:58 Mistrzostwa świata w Montrealu zakończą sezon w short tracku
2022-04-07 08:00:00 Ruszyły Mistrzostwa Polski Oldbojów w hokeju na lodzie
Ważne
PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ Z GKS STOCZNIOWIEC

W 2022 roku zaplanowano szereg spotkań oraz szkoleń dla zawodników i zawodniczek Stoczniowca właśnie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprzez sport oraz organizację czasu wolnego promowana będą nie tylko zimowe dyscypliny związane z naszym Klubem, ale również zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Przeszkoleni trenerzy przekażą informacje na temat negatywnych skutków sięgania po różnego rodzaju używki, głównie alkohol oraz narkotyki. 

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

To już blisko trzy lata odkąd Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci prowadzi nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. Udział w programie jest znakomitą okazją do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu. Koordynatorami projektu są - były reprezentant Polski w short tracku Rafał Grycner oraz trener Artur Kostecki.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po