Hokej na lodzie
Aktualności

Chłopak na medal

2018-10-18 21:23:20

Rafał Grycner co raz bliżej startów na najwyższym poziomie. Łyżwiarz szybki GKS Stoczniowiec z toru krótkiego szykuje formę na najbliższe Ogólnopolskie Zawody Rankingowe w Giżycku. Głównym celem przygotowań są jednak grudniowe zmagania prestiżowego Pucharu Świata, które w tym roku odbędą się w Azji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Walka Rafała Grycnera o pełny powrót na lód trwała blisko dwa lata. Panczenistę Stoczniowca z uprawiania łyżwiarstwa szybkiego wykluczyły dwie poważne kontuzje kolana. Sportowiec stanął jednak na nogi i w styczniu tego roku powrócił do treningów. Swoim talentem błysnął już w marcu, kiedy właściwie bez przepracowania okresu przygotowawczego został młodzieżowym wicemistrzem Polski (na drugą lokatę zawodnika GKS Stoczniowiec złożyły się następujące wyniki: 5. miejsce na 1000 metrów, 3. pozycja na 500 metrów oraz 1. lokata na 1000 metrów).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Zostałem doceniony przez sztab szkoleniowy reprezentacji oraz swój klub macierzysty, który wspierał mnie w trudnych momentach. Dzięki swojej determinacji powróciłem nie tylko do uprawiania sportu, ale również do kadry narodowej, co dla wielu jest marzeniem. W tym roku brałem już udział w zgrupowaniach w Białymstoku i w  niemieckim Dreźnie, w najbliższą niedzielę ponownie udaje się na Podlasie, gdzie odbędzie się kolejna akcja szkoleniowa organizowana przez Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego – mówi stoczniowiec.org.pl Rafał Grycner.

W Białymstoku Rafał Grycner po raz pierwszy od startu sezonu 2018/2019 nie będzie trenować indywidualnie, a z całą grupą zaproszonych na zgrupowanie reprezentantów.

- Przed wyjazdem do Drezna skupiony właściwie byłem na jeszcze jednym zabiegu, który wykonałem na początku września. Chodziło o wycięcie blizn z operowanego kolana. Później w Niemczech byłem jeszcze na tyle osłabiony, że nie mogłem na 100 procent trenować z pozostałymi kadrowiczami. Na zawody do Sanoka pojechałem, po zaledwie sześciu treningach na lodzie – opowiada łyżwiarz.

Podczas Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w Sanoku Rafał Grycner wśród seniorów zajął 10. miejsce.

- W kolejnej odsłonie OZR w Giżycku, które odbędą się pod koniec października, na pewno będzie lepiej. Czuje, że wracam do formy. W Białymstoku przez tydzień będę przygotowywać się w gronie najlepszych zawodników w Polsce. Dlatego jestem optymistą. Nie udało mi się zakwalifikować na pierwsze zawody PŚ, które odbędą się za oceanem, wierzę, że uda mi się w grudniu pojechać do Azji. I to jest mój cel – wskazuje Grycner.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Liczymy, że Rafał Grycner będzie lokomotywą naszego klubu, wzorem dla młodych zawodników uczęszczających na zajęcia sekcji short track. W swojej sportowej karierze przeszedł bardzo wiele. W tej chwili wychodzi powoli z dołka, także mamy nadzieję, że to co go spotkało już się nie powtórzy, a będzie tylko lepiej – powiedziała trenerka Grycnera w Stoczniowcu, Agnieszka Bagińska.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przypomnijmy, że GKS Stoczniowiec do 31 grudnia 2018 roku zaprasza dzieci na nieodpłatne zajęcia szkółki łyżwiarstwa szybkiego. Część środków na realizację przedsięwzięcia, za pośrednictwem Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego, przekazało Ministerstwo Sportu i Turystyki, resztę dołożył GKS Stoczniowiec. 

W bezpłatnych zajęciach, które już ruszyły, a które kontynuowane będą do końca grudnia, mogą brać udział dzieci w wieku 10-15 lat. Zajęcia sportowe odbywać się będą w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki (godz. 17.30-19.00).

- Wierzymy, że spośród dzieci biorących udział w szkoleniu, znajdą się zawodnicy niezwykle uzdolnieni i utalentowani, którzy w przyszłości mogliby właśnie pójść w ślady Rafała Grycnera i reprezentować barwy Stoczniowca na najwyższych rangą imprezach krajowych, a także Polskę podczas zmagań międzypaństwowych - wskazuje Marek Kostecki, prezes GKS Stoczniowiec.

Szczegółowych informacji udziela trenerka GKS Stoczniowiec – Agnieszka Bagińska [500 467 438].

 

2021-02-23 09:54:56 Poznaliśmy Mistrza Polski w Wieloboju
2021-02-19 10:24:08 Marzeniem finał A mistrzostw świata
2021-02-16 22:16:33 Sukces Adama Muchlado podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
2021-02-15 11:21:36 Hokeistki Stoczniowca w półfinale MP
2021-02-14 12:45:55 Medale młodych łyżwiarzy szybkich Stoczniowca
2021-02-08 12:33:56 Czołowe lokaty młodych łyżwiarzy figurowych Stoczniowca
2021-02-04 12:24:59 Siatkarze Stoczniowca zagrają w fazie play-off
2021-02-02 15:00:10 Młodzi łyżwiarze figurowi zaprezentują się w Gdańsku
Ważne
HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

W OLIVII NADAL BEZ ŚLIZGAWEK DLA MIESZKAŃCÓW

Nie mamy dobrych wiadomości dla miłośników ślizgania się po lodzie. Decyzja o zawieszeniu działalności rekreacyjnej została podtrzymana i na razie nie wiadomo kiedy będzie można wrócić na lód. Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów oraz wytycznymi dotyczącymi funkcjonowania obiektów sportowych w czasie pandemii, lodowiska mogą być jedynie udostępniane dla sportu zawodowego.

HOKEIŚCI STOCZNIOWCA W KRAJOWEJ ELICIE

Wszystko za sprawą Gdańskiego Klubu Hokejowego Spółka Akcyjna. Zawiązany został 26 czerwca 2020 roku,  dokładnie w 50. rocznicę powstania Robotniczego Klubu Sportowego Stoczniowiec. Drużyna seniorów GKH SA występuje w Polskiej Hokej Lidze, najwyższej klasie rozgrywkowej  w Polsce.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po