Hokej na lodzie
Aktualności

Pierwszy krok do wielkiego finału PLHK

2020-03-01 11:31:32

Nie było niespodzianki w pierwszym półfinale ekstraklasy hokeistek. UKHK Unia Oświęcim przegrała we własnej hali z GKS Stoczniowiec. Rywalizacja toczona do dwóch zwycięstw powinna się zakończyć w drugim meczu, w Hali Olivia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W fazie zasadniczej oświęcimianki przegrały z gdańszczankami wszystkie mecze, nie zdobywając w nich nawet gola. Pewnie dlatego wyszły na lód nieco spięte, więc Dominika Krokuz z łatwością objechała bramkę, a po jej podaniu przed pole bramkowe, do siatki trafiła Katarzyna Kasprzycka. Później, po strzale Tatiany Onyszenko, Julia Łapińska dopadła odbitego od poprzeczki krążka, pakując go do siatki. Miejscowe przed pierwszą przerwą mogły się pokusić o kontaktowe trafienie, ale Agata Kosińska stanęła na wysokości zadania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na początku drugiej części w zamieszaniu przed oświęcimską bramką najwięcej zimnej krwi zachowała Magdalena Łąpieś, z bliska wpychając krążek do siatki. W ostatniej odsłonie podopiecznym Henryka Zabrockiego nie udało się podwyższyć prowadzenia, ale i tak mają dobrą zaliczkę w perspektywie meczu we własnej hali.

- Wyjechaliśmy z Gdańska o północy z piątku na sobotę, bo spotkanie graliśmy o godzinie 13.45 Obawiałem się, że może mieć to jakiś wpływ na naszą dyspozycję. Początek był jednak piorunujący w naszym wykonaniu. Szybko zdobyliśmy gole i spokojnie kontrolowaliśmy przebieg meczu. Duże brawa dla mojego zespołu. Za tydzień w Gdańsku trzeba postawić „kropkę nad i” i awansować do finału – powiedział szkoleniowiec gdańszczanek.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UKHK Unia Oświęcim – Stoczniowiec Gdańsk 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Bramki: 0:1 Kasprzycka – Krokuz 3, 0:2 Łapińska – Onyszczenko 10, 0:3 Łąpieś – Onyszenko 25.

GKS Stoczniowiec: Kosińska – Kamińska, Korkuz; Siejka, Kasprzycka, Błaszak – Podracka, Tokarska; Łąpieś, Onyszczenko, Łapińska – Jagnicka, Banaś, Grzelak.

fot. Henryk Zabrocki / Jerzy Zaborski Gazeta Krakowska
 

2022-06-09 18:09:49 Najlepsi polscy panczeniści trenują w Gdańsku
2022-04-28 09:55:22 Rusza nabór do drużyny hokeistek
2022-04-26 17:23:13 Srebro i brąz gdańskich łyżwiarek figurowych w Poznaniu i Krakowie.
2022-04-20 13:55:13 Dzieciaki zagrały w hokejowym turnieju szkółek
2022-04-09 10:28:20 Mazur i Stormowska już po pierwszych startach w MŚ
2022-04-08 12:18:12 Ostatni akord sezonu szkółkowego
2022-04-07 11:35:58 Mistrzostwa świata w Montrealu zakończą sezon w short tracku
2022-04-07 08:00:00 Ruszyły Mistrzostwa Polski Oldbojów w hokeju na lodzie
Ważne
PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ Z GKS STOCZNIOWIEC

W 2022 roku zaplanowano szereg spotkań oraz szkoleń dla zawodników i zawodniczek Stoczniowca właśnie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprzez sport oraz organizację czasu wolnego promowana będą nie tylko zimowe dyscypliny związane z naszym Klubem, ale również zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Przeszkoleni trenerzy przekażą informacje na temat negatywnych skutków sięgania po różnego rodzaju używki, głównie alkohol oraz narkotyki. 

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

To już blisko trzy lata odkąd Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci prowadzi nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. Udział w programie jest znakomitą okazją do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu. Koordynatorami projektu są - były reprezentant Polski w short tracku Rafał Grycner oraz trener Artur Kostecki.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po