Hokej na lodzie
Aktualności

Zapisz dziecko do SP nr 35 w Gdańsku!

2020-02-22 15:10:23

Hokej na lodzie, łyżwiarstwo figurowe i synchroniczne, a także short track. Gdańska Szkoła Podstawowa nr 35 z Oddziałami Sportowymi dysponuje znakomitą ofertą. W ramach zajęć odbywa się szkolenie w trzech zimowych dyscyplinach olimpijskich. Za nami właśnie dzień otwarty placówki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W Hali Olivia, gdzie zaplanowano część sportową dnia otwartego, był gry, zabawy, pokazy na lodzie i około tysiąca potencjalnych kandydatów do nauki w szkole. Trenerzy i nauczyciele przybyłym starali się zaszczepić gen sportowca, a tym samym zachęcić do nauki w oliwskiej SP nr 35.

-  Cykliczny udział w zajęciach sportowych pozwala rozwinąć zainteresowania dziecka i pozytywnie wpływa na jego organizm. Korzyści są nie do przecenienia. Większość dzieci, które uczęszczały do klas sportowych lub regularnie trenowały jakiś sport, osiąga bardzo dobre wyniki w nauce. Na co dzień są dobrze zorganizowane, bo muszą nauczyć się godzić treningi z nauką, obowiązkami domowymi i życiem prywatnym – powiedziała Małgorzata Skwira, dyrektor SP nr 35 w Gdańsku.

- Sport to nie tylko poprawa wydolności i kondycji, ale również sposób na spędzanie czasu wolnego, nawiązywanie nowych kontaktów, budowanie charakteru, radzenie sobie z emocjami, sytuacjami stresowymi, podejmowanie wyzwań, nauka wygrywania oraz przegrywania. Zachęcamy rodziców do zapoznania się ze szczegółową ofertą placówki. Tak się składa, że jesienią świętowaliśmy okrągłe 50 lat współpracy między GKS Stoczniowiec a oliwską szkołą – podkreślił Maciej Turnowiecki, dyrektor sportowy klubu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gdańska Szkoła Podstawowa nr 35 z Oddziałami Sportowymi dysponuje klasami sportowymi, w których do ustawowych godzin WF-u trzeba doliczyć 10 godz. treningów w tygodniu. Trenować można hokej na lodzie, łyżwiarstwo synchroniczne, łyżwiarstwo figurowe, short track i piłkę ręczną. W przypadku łyżwiarstwa figurowego dochodzą jeszcze po dwie godziny zajęć specjalistycznych baletu i akrobatyki. Hokej na lodzie to wspaniały sport drużynowy, który uczy m.in. charakteru i dyscypliny. Dziecko trenujące hokej na lodzie przez dłuższy czas, charakteryzuje się bardzo dobrymi warunkami fizycznymi. Do najbardziej znanych absolwentów szkoły należą hokeiści: Aron Chmielewski (grający obecnie w czeskiej ekstraklasie hokejowej), czy Przemysław Odrobny oraz Justyna Plutowska (jedna z najbardziej znanych polskich łyżwiarek figurowych). Szkoła poza GKS Stoczniowiec ściśle współpracuje z następującymi organizacjami i klubami sportowymi: Akademia Łyżwiarska, UKS Oliwa, UKS PTF oraz z Pomorską Federacją Sportu i Wydziałem Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

2022-06-09 18:09:49 Najlepsi polscy panczeniści trenują w Gdańsku
2022-04-28 09:55:22 Rusza nabór do drużyny hokeistek
2022-04-26 17:23:13 Srebro i brąz gdańskich łyżwiarek figurowych w Poznaniu i Krakowie.
2022-04-20 13:55:13 Dzieciaki zagrały w hokejowym turnieju szkółek
2022-04-09 10:28:20 Mazur i Stormowska już po pierwszych startach w MŚ
2022-04-08 12:18:12 Ostatni akord sezonu szkółkowego
2022-04-07 11:35:58 Mistrzostwa świata w Montrealu zakończą sezon w short tracku
2022-04-07 08:00:00 Ruszyły Mistrzostwa Polski Oldbojów w hokeju na lodzie
Ważne
PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ Z GKS STOCZNIOWIEC

W 2022 roku zaplanowano szereg spotkań oraz szkoleń dla zawodników i zawodniczek Stoczniowca właśnie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprzez sport oraz organizację czasu wolnego promowana będą nie tylko zimowe dyscypliny związane z naszym Klubem, ale również zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Przeszkoleni trenerzy przekażą informacje na temat negatywnych skutków sięgania po różnego rodzaju używki, głównie alkohol oraz narkotyki. 

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

To już blisko trzy lata odkąd Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci prowadzi nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. Udział w programie jest znakomitą okazją do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu. Koordynatorami projektu są - były reprezentant Polski w short tracku Rafał Grycner oraz trener Artur Kostecki.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po