Hokej na lodzie
Aktualności

Austria zwycięzcą gdańskiej edycji EIHC

2018-11-12 14:13:13

Polscy hokeiści uplasowali się na czwartej pozycji w turnieju. Biało-czerwoni miejsca na podium musieli ustąpić również dwóm pozostałym zespołom hokejowej elity - Norwegom i Duńczykom. Pierwszemu dniu imprezy w Hali Olivia towarzyszył niesamowity pech.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najpierw pod drodze zagubiła się część sprzętu sportowego ekipy austriackiej i jej mecz z Norwegią został przełożony na piątkowy wieczór. Potem z powodu uszkodzenia tafli przerwany został na początku trzeciej tercji mecz Polska – Dania przy stanie 1:0 po trafieniu Dominika Pasia. Lodowisko zostało naprawione, jednak Austriacy z Norwegami rozegrali tylko jedną tercję (1:0), bowiem zdaniem arbitrów na uszkodzonym lodowisku nie można było kontynuować gry.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Turniej na dobre rozpoczął się w sobotę od zwycięstwa po dogrywce Austrii z Danią 2:1 (0:0, 1:0, 0:1, 1:0). Polacy swoje siły mierzyli z Norwegami. Skandynawowie okazali się lepsi i zwyciężyli 4:2 (1:0, 2:2, 1:0). Choć Biało-czerwoni przegrywali już 0:3, to dzięki bramkom Dominika Pasia i Bartłomieja Neupauera wrócili do gry. Niestety w trzeciej odsłonie spotkania mocno odmłodzona kadra narodowa nie tyle nie zdołała wyrównać, co straciła jeszcze dodatkowo gola.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W niedzielę uznawani za faworyta gdańskiej edycji EIHC Norwegowie niespodziewanie 0:1 (0:0, 0:0, 0:1) ulegli Duńczykom. Taki rezultat komplikował sytuację Polaków, którzy mogli w przypadku wygranej zająć jedynie trzecią lokatę w turnieju. Reprezentacja Austrii nie pozostawiła jednak złudzeń i pewnie wygrała z Polską. A zwyciężając, zdobyła główne trofeum, Puchar z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dodajmy, że w ostatnim niedzielnym meczu znakomite zawody rozegrał bramkarz naszej reprezentacji, wychowanek Stoczniowca, Przemysław Odrobny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- W meczach z takimi rywalami, z jakimi zmierzyliśmy się w Gdańsku decydowały takie detale jak jazda na łyżwach, technika gry kijem. Charakterem, czy pod względem taktycznym, im nie ustępowaliśmy. Jeżeli będziemy bardzo ciężko pracować, wszystko jest do poprawienia i możemy spokojnie z nimi rywalizować, jak równy z równym, w każdym meczu – powiedział po zakończeniu turnieju kapitan naszej reprezentacji Radosław Nalewajka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Zawodnicy walczyli, oddali serce na lodzie. Idziemy cały czas do przodu, ale to jest proces. Przecież tu jest 11 zawodników którzy wcześniej nigdy nie grali w seniorskiej kadrze międzypaństwowych meczów, a teraz rywalizują z Danią, Norwegią i Austrią. Uczą się w trakcie spotkań z bardzo wymagającymi rywalami. Przed nami jeszcze mnóstwo pracy – podsumował trener reprezentacji Polski, Tomasz Valtonen (na zdjęciu powyżej).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. PZHL, Wojciech Figurski

 

2018-12-09 16:21:10 Udany rewanż na liderze
2018-12-03 14:23:48 Unia – Tetiana Onyshchenko 6:8
2018-12-02 14:11:13 Podział punktów w Toruniu
2018-12-01 22:06:12 Nieudana inauguracja naszych siatkarzy
2018-11-30 23:46:25 Z Warszawy bez zwycięstwa
2018-11-28 12:04:04 Zagłosuj na kandydatkę Stoczniowca!
2018-11-26 19:08:21 Sobota dla gospodarzy, niedziela dla gości
2018-11-25 21:51:23 Łyżwiarze figurowi GKS Stoczniowca tuż poza podium
Ważne
UWAGA! ZMIANA W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁKI HOKEJA NA LODZIE

Pilne! Informacja o zmianach w funkcjonowaniu szkółki hokejowej w piątek, 7 grudnia 2018 roku. Ze względu na mecz Polskiej Hokej Ligi cotygodniowe zajęcia dla dzieci w hokeju na lodzie zostają odwołane...   

TO ONI WYWALCZYLI ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Przez turniej w Katowicach przeszli jak burza. W finale z kwitkiem odprawili nowotarskie Podhale. Zobacz poniżej, kto reprezentował barwy Stoczniowca w decydującym o zdobyciu złotych medali spotkaniu…

POZNAJ SREBRNE MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Hokeistki Stoczniowca nie sprostały Polonii Bytom i przegrały rywalizację o złoty medal w ramach krajowego czempionatu. To trzeci srebrny krążek gdańszczanek wywalczony w ostatnich trzech sezonach PLHK. 

SUKCESY MŁODYCH PANCZENISTÓW STOCZNIOWCA

Łyżwiarze szybcy Stoczniowca oraz szkoleniowcy panczenistów naszego klubu zostali  uhonorowani podczas dziesiątej Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się trenerzy - Agnieszka Bagińska i Ryszard Białkowski oraz dziesiątka łyżwiarzy, którzy zdobyli dla Gdańska najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego.

NIEZAWODNI ŁYŻWIARZE FIGUROWI

Oliwia Borowska w parze z Filipem Bojanowskim oraz solistka Amelia Rams - stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Sanoku. Nasza para taneczna wywalczyła złoty medal, a młoda łyżwiarka cieszyła się z brązowego krążka.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po