Amber Cup 2017
Amber Cup 2017
Aktualności

Już po raz trzeci Amber Cup w Hali Olivia

2017-04-02 19:39:09

Hokejowe zespoły z Rosji, Białorusi, Czech, Polski i oczywiście gospodarze imprezy – drużyna Stoczniowca Gdańsk. Przed nami trzecia edycja międzynarodowego Turnieju Amber Cup. Na taflach lodowych Hali Olivia pomiędzy 7. a 9. kwietnia czeka nas przeszło 30. pojedynków młodych hokeistów, rozgrywanych równocześnie na dwóch lodowiskach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W turnieju poza Stoczniowcem zagrają następujące drużyny z roczników 2004 i 2005: MKS Sokoły Toruń, UKH Dębica, Legia Warszawa, Yantarnaya Zvezda Kaliningrad (Rosja), HK Svetlogorec (Rosja),  Dinamo Mińsk  (Białoruś), AZ Havirov (Czechy) oraz HK Brześć (Białoruś).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gdańscy hokeiści przystępują do turniejowych zmagań w Gdańsku bogatsi o międzynarodowe doświadczenie. Większość zawodników Stoczniowca rywalizuje od października ubiegłego roku w Lidze Kaliningradzkiej „Złota Szajba”. Aktualnie młodzi gdańszczanie plasują się na trzecim miejscu w rozgrywkach, a na liście punktujących w klasyfikacji kanadyjskiej, co cieszy, można również odnaleźć nazwiska gdańskich hokeistów  Dodatkowo w lutym tego roku prawie cały team Stoczniowca, który zobaczymy niebawem w Amber Cup, wziął udział w super prestiżowej imprezie w Kanadzie. Turniej Pee-Wee, na który zaproszono gdańszczan, uznawany za nieoficjalne klubowe mistrzostwa świata graczy w wieku 12 lat. Kanadyjska spartakiada cieszy się dużym splendorem. Wielu najsłynniejszych hokeistów świata - Wayne Gretzky, Mario Lemieux, Erick Lindros, Patrick Roy, Steven Stamkos, czy znany dobrze w Polsce Wojtek Wolski - uczestniczyło w tym wydarzeniu w pewnym momencie swojej kariery.

- To była niesamowita przygoda, podczas której mój zespół sprawdził się. I na lodzie, i poza nim. Jestem z nich dumny, mogę z nimi latać i grać dosłownie wszędzie - podkreśla trener Paweł Zwoliński.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Turniej Amber Cup 2017 rozpocznie się w piątek, 7 kwietnia o godzinie 11:00, natomiast zakończenie zaplanowano na niedzielę, 9 kwietnia o godzinie 17:30. Szczegóły [TUTAJ]

- Serdecznie zapraszamy. Wszystkim zawodnikom, kibicom oraz gościom życzymy wielu wrażeń i pozytywnych emocji – powiedział Marek Kostecki, prezes GKS Stoczniowiec.

fot. Aga Dawid, Ilona Iwko

 

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po