Aktualności

Zwycięska passa gdańszczanek

2016-10-16 17:33:53

Hokeistki GKS Stoczniowiec po ubiegłotygodniowych zwycięstwach 7:0 i 6:1 z Unią Oświęcim nie zwalniają tempa. Najpierw w sobotni wieczór pokonały w Poznaniu drużynę tamtajszych Kozic 8:0, a w niedzielę zaaplikowały rywalkom 14 goli. Po pięć trafień w każdym ze spotkań na swoim koncie zapisała Marta Bigos.

Pierwsza tercja sobotniego meczu zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej odsłonie podopieczne trenera Henryka Zabrockiego przyspieszyły i wbiły rywalkom dwa gole. W trzeciej tercji z kolei nasze hokeistki urządziły już sobie festiwal strzelecki. Pięć goli w tym spotkaniu dla Stoczniowca zdobyła Marta Bigos, po jednym trafieniu zanotowały: Aleksandra Berecka, Maja Banaś i Alicja Siejka.

W niedzielę gdańszczanki również nie pozostawiły złudzeń rywalkom. Wynik 14:0 (4:0, 2:0, 8:0) mówi sam za siebie. Pięciokrotnie trafiała Marta Bigos, trzy gole dołożyła Ola Berecka, po dwa trafienia na koncie Natalii Kamińskiej i Katarzyny Kasprzyckiej, a ze zdobyczy jednego gola z kolei cieszyły się Alicja Siejka i Tetiana Onyshchenko.

- Wygrane cieszą i mimo, że wyniki wydają się wysokie, to nie do końca jestem zadowolony ze skuteczności. Szczególnie jeśli chodzi o sobotnie spotkanie, w którym mógł paść rekord strzelecki. Zawodniczki oddały aż 105 strzałów w całym meczu przy zaledwie 7 próbach rywalek. Z tego padło tylko osiem goli. Po niedzielnym spotkaniu statystyki wyglądają nieco lepiej, 84 nasze strzały przy 10 uderzeniach poznanianek - podkreślał trener gdańszczanek Henryk Zabrocki.

Warto dodać, że w spotkaniach z Kozicami zadebiutowała nowa bramkarka Stoczniowca.18-letnia Natalia Kwiatkowska, dotychczas rozgrywająca mecze w ligach amatorskich, pojawiła się między słupkami na 5 minut w pierwszym meczu i na 20 minut w drugim starciu.

Na zdjęciach poniżej (wykonanych ręką opiekuna gdańskich hokeistek) drużyna GKS Stoczniowiec w akcji na poznańskiej tafli.

Ważne
PRZYNAJMNIEJ NA RAZIE BEZ SZKÓŁEK I ŚLIZGAWEK

Rekreacyjne ślizgawki oraz zajęcia szkółki hokejowej i łyżwiarskiej nie wystartują na początku października. Wcześniej informowaliśmy o możliwym rozpoczęciu zajęć. Po konsultacji ze służbami sanitarnymi ani ślizgawki, ani szkółki nie ruszą w tym terminie.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.