Aktualności

Zwycięska passa gdańszczanek

2016-10-16 17:33:53

Hokeistki GKS Stoczniowiec po ubiegłotygodniowych zwycięstwach 7:0 i 6:1 z Unią Oświęcim nie zwalniają tempa. Najpierw w sobotni wieczór pokonały w Poznaniu drużynę tamtajszych Kozic 8:0, a w niedzielę zaaplikowały rywalkom 14 goli. Po pięć trafień w każdym ze spotkań na swoim koncie zapisała Marta Bigos.

Pierwsza tercja sobotniego meczu zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej odsłonie podopieczne trenera Henryka Zabrockiego przyspieszyły i wbiły rywalkom dwa gole. W trzeciej tercji z kolei nasze hokeistki urządziły już sobie festiwal strzelecki. Pięć goli w tym spotkaniu dla Stoczniowca zdobyła Marta Bigos, po jednym trafieniu zanotowały: Aleksandra Berecka, Maja Banaś i Alicja Siejka. 

W niedzielę gdańszczanki również nie pozostawiły złudzeń rywalkom. Wynik 14:0 (4:0, 2:0, 8:0) mówi sam za siebie. Pięciokrotnie trafiała Marta Bigos, trzy gole dołożyła Ola Berecka, po dwa trafienia na koncie Natalii Kamińskiej i Katarzyny Kasprzyckiej, a ze zdobyczy jednego gola z kolei cieszyły się Alicja Siejka i Tetiana Onyshchenko.

- Wygrane cieszą i mimo, że wyniki wydają się wysokie, to nie do końca jestem zadowolony ze skuteczności. Szczególnie jeśli chodzi o sobotnie spotkanie, w którym mógł paść rekord strzelecki. Zawodniczki oddały aż 105 strzałów w całym meczu przy zaledwie 7 próbach rywalek. Z tego padło tylko osiem goli. Po niedzielnym spotkaniu statystyki wyglądają nieco lepiej, 84 nasze strzały przy 10 uderzeniach poznanianek - podkreślał trener gdańszczanek Henryk Zabrocki.

Warto dodać, że w spotkaniach z Kozicami zadebiutowała nowa bramkarka Stoczniowca.18-letnia Natalia Kwiatkowska, dotychczas rozgrywająca mecze w ligach amatorskich, pojawiła się między słupkami na 5 minut w pierwszym meczu i na 20 minut w drugim starciu.   

Na zdjęciach poniżej (wykonanych ręką opiekuna gdańskich hokeistek) drużyna GKS Stoczniowiec w akcji na poznańskiej tafli. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ważne
UWAGA ZMIANY W SZKÓŁKACH !

 Zmiany w szkółkach ze względu na mecz PHL w hokeju na lodzie. W dniu 19.01.2018 (piątek) szkółka łyżwiarska zostaje odwołana, szkółka hokejowa bez zmian. W dniu 26.01.2018 (piątek) szkółka hokejowa zostaje odwołana, szkółka łyżwiarska odbędzie się w Małej Hali o godzinie 17:40

CAMP POD OKIEM SZKOLENIOWCA NHL

W dniach 27-31 sierpnia 2018 roku znany z pracy szkoleniowej w NHL oraz dla Kanadyjskiej Federacji Hokeja Sean Skinner wspólnie z trenerami GKS Stoczniowiec, Krzysztofem Lehmannem i Pawłem Zwolińskim, poprowadzą obóz hokejowy dla dzieci z roczników 2003-2009. Oferta skierowana jest do młodych zawodników, pragnących podnieść swoje umiejętności.

PILNE! POMÓŻMY USPRAWNIĆ ZAJĘCIA W RAMACH ŚLIZGAWEK ORAZ SZKÓŁEK ŁYŻWIARSKIEJ I HOKEJOWEJ

Ważna informacja dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach, a także rodziców i opiekunów dzieci, chętnych do udziału w zajęciach łyżwiarskich i hokejowych. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminami korzystania ślizgawek i wypożyczalni sprzętu sportowego. 

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywają się w małej, natomiast lekcje łyżwiarstwa prowadzone są w dużej Hali Olivia.

CZAS NA ŁYŻWIARSKIE SZALEŃSTWO! WE WRZESNIU RUSZAJĄ ŚLIZGAWKI

W hali Olivia od 30. września wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie zaplanowano w każdą sobotę i niedzielę oraz w dni świąteczne. "Olivia" przygotowała po siedem tur wejść na taflę. Podczas każdej można jeździć przez godzinę. Początek wyznaczono na: 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 16:30, 18:00, 19:30.

SUPER BANDY W OLIVII

Szwajcarska Lozanna, Pałac Lodowy w St. Petersburgu, paryska hala Bercy oraz hala w Soczi, arena zmagań hokeistów podczas zimowej olimpiady w 2014 roku. Do tego grona dołączy już niebawem gdańska Hala Olivia. Wszystko za sprawą aktualnie montowanych nowoczesnych band. Sprzęt do dużej hali dostarcza jeden z najbardziej uznanych światowych producentów i ekspertów w tej dziedzinie, firrma Raita Sport z fińskiego Oulainen.

NOWY BLASK HALI OLIVIA

Popatrzcie na Halę Olivia, jest zupełnie inna niż wcześniej. Wszystko za sprawą gruntownej modernizacji finansowanej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Gdańsk i klubu GKS Stoczniowiec. Jednym z ostatnich akordów rewitalizacji symbolu Pomorza i Gdańska było uruchomienie wyjątkowej iluminacji. Poniżej Hala Olivia w nowym blasku.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po