Aktualności

Zwoliński: Złoty medal dedukuje wszystkim, którzy we mnie wierzyli

2018-04-17 01:08:24

Trener drużyny żaków starszych GKS Stoczniowiec, Paweł Zwoliński, podsumowuje zmagania swoich wychowanków podczas finałów mistrzostw Polski w Katowicach. Młodzi gdańscy hokeiści w historii turnieju zapisali się złotymi zgłoskami, zajmując pierwsze miejsce w imprezie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z trenerem Pawłem Zwolińskim (na zdjęciu powyżej z zawodnikami) o sukcesie żaków starszych rozmawiał stoczniowiec.org.pl.

Paweł, medal z najcenniejszego kruszcu, wielki turniej w wykonaniu Twoich zawodników, krótko mówiąc wyprawa na Górny Śląsk udała się, że palce lizać. Liczyłeś na taki scenariusz?

Wiedziałem, że jedziemy po medal, nie wiedziałem tylko jakiego koloru. Zaraz po przyjeździe obejrzałem mecze naszych grupowych przeciwników i potencjalnych rywali na tym turnieju. Zorientowałem się, że wszyscy są w naszym zasięgu. Mój spokój zmąciła jedynie kontuzja Janka Juchniewicza, jednego z czołowych zawodników zespołu. Pomyślałem sobie nawet, że skoro Janka brakuje, to może być nam trudniej.

Jednak nie było?

Byłem zaskoczony, że w sumie poszło nam tak łatwo. Poza jednym meczem wygrywaliśmy wysoko i bardzo przekonywująco. Uważam, że trzy czynniki okazały się tutaj kluczowe. Pierwszym była motywacja chłopaków, drugim po prostu jakość tego zespołu, a trzecim doświadczenie.

Czyli dzięki przetarciu w lidze rosyjskiej oraz wyjazdowi na nieoficjalne mistrzostwa świata 12-latków do Kanady, nogi w Katowicach drżały nam mniej niż rywalom?

I Rosja, i Kanada miały dla tej drużyny kolosalne znaczenie. Wtedy tam nie zwojowaliśmy aż tak wiele, ale wszyscy w klubie wiedzieliśmy, że będzie to mieć ogromny wpływ na kształtowanie osobowości sportowych tych młodych hokeistów. My spięci i zestresowani byliśmy na lodowiskach w Quebec. W Katowicach była pozytywna motywacja, a stres zżerał przeciwników. Dodatkowo siedmiu członków tej ekipy w zeszłym roku na mistrzostwach żaków starszych sięgnęło po brązowy medal. To wszystko zaprocentowało i postawiło nas w lepszej sytuacji.

Po zakończeniu meczu finałowego z Podhalem nastąpiła eksplozja radości. Drużyna nadal przeżywa swój ubiegłotygodniowy występ?

Jest super radość. Tak szczęśliwych ich jeszcze nie widziałem. Dla mnie też to jest ogromna satysfakcja i myślę, że najważniejszy sukces w karierze trenerskiej. W 1996 roku, jako zawodnik, pod wodzą trenera Henryka Zabrockiego, wywalczyłem mistrzostwo Polski juniorów. Ale ten medal z 2018 roku ma inny wymiar. Szesnaście lat pracuje jako nauczyciel i trener, więc to jest moment, w którym czuje się, że to czemu poświęcamy się codziennie, po prostu ma sens.

Przedstawiciele klubu zamierzają uhonorować Was w czerwcu, w 48. urodziny Stoczniowca…

Rozmawiałem na ten temat z prezesami. Fajna inicjatywa. Spotkamy się w gronie wszystkich reprezentantów klubu, medalistów mistrzostw Polski oraz innych międzynarodowych imprez. Będą także hokeistki, panczeniści i łyżwiarze figurowi. Jak na urodziny przystało zbierze się cała Biało-niebieska rodzina.

Ostatnie pytanie. Zadedykowałeś komuś swój złoty medal?

Tak. Po pierwsze chłopakom, bo sprawdzają się w każdej sytuacji i na lodzie, i poza nim. Po drugie tym wszystkim, którzy zawsze we mnie wierzyli.

Dziękujemy za rozmowę.

 


Ważne
UWAGA! ZMIANY W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁEK

Pilne! Informacja o zmianach w funkcjonowaniu szkółek łyżwiarskiej i hokejowej w piątek, 18 stycznia oraz w weekend 25-27 stycznia 2019 roku. Wszystko ze względu na mecze Polskiej Hokej Ligi oraz prestiżowy Hevelius Cup w łyżwiarstwie synchronicznym.   

TO ONI WYWALCZYLI ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Przez turniej w Katowicach przeszli jak burza. W finale z kwitkiem odprawili nowotarskie Podhale. Zobacz poniżej, kto reprezentował barwy Stoczniowca w decydującym o zdobyciu złotych medali spotkaniu…

POZNAJ SREBRNE MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Hokeistki Stoczniowca nie sprostały Polonii Bytom i przegrały rywalizację o złoty medal w ramach krajowego czempionatu. To trzeci srebrny krążek gdańszczanek wywalczony w ostatnich trzech sezonach PLHK. 

SUKCESY MŁODYCH PANCZENISTÓW STOCZNIOWCA

Łyżwiarze szybcy Stoczniowca oraz szkoleniowcy panczenistów naszego klubu zostali  uhonorowani podczas dziesiątej Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się trenerzy - Agnieszka Bagińska i Ryszard Białkowski oraz dziesiątka łyżwiarzy, którzy zdobyli dla Gdańska najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego.

NIEZAWODNI ŁYŻWIARZE FIGUROWI

Oliwia Borowska w parze z Filipem Bojanowskim oraz solistka Amelia Rams - stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Sanoku. Nasza para taneczna wywalczyła złoty medal, a młoda łyżwiarka cieszyła się z brązowego krążka.

Kalendarz imprez
WEEKENDOWY ROZKŁAD JAZDY

GKS  Stoczniowiec informuje, że w najbliższą sobotę i niedzielę w Hali Olivia rozegrane zostaną mecze I ligi hokeja na lodzie. Podopieczni Krzysztofa Lehmanna zmierzą swoje siły z PTH Koziołkami Poznań.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po