Aktualności

Znamy termin popularnych ślizgawek w Hali Olivia w sezonie 2020/2021

2020-11-10 15:01:30

Od soboty, 14 listopada wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach w małej Hali Olivia. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym roku odbywać się będzie w wyjątkowych, pandemicznych warunkach. Uczestnicy aktywności muszą liczyć się z reżimem sanitarnym i szeregiem obostrzeń.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Miłośnicy ślizgawek będą mogli korzystać z lodu w każdą sobotę i niedzielę oraz w dni świąteczne. "Olivia" przygotowała po siedem tur wejść na taflę. Podczas każdej można jeździć przez godzinę. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczące funkcjonowania lodowiska w Gdańsku podczas ślizgawek rekreacyjnych.

• soboty i niedziele, mała Hala Olivia [wejście od ulicy Bażyńskiego]
• godziny: 10.30, 12.00, 13.30, 15.00, 16.30, 18.00, 19.30.

W związku z sytuacją pandemiczną w kraju przedstawiamy aktualne obostrzenia dotyczące organizacji ślizgawek rekreacyjnych na lodowiskach w Polsce:

• w strefie zielonej - działalność jest dopuszczalna, pod warunkiem zapewnienia, aby działalność rozrywkowa i rekreacyjna odbywała się z ograniczeniem do nie więcej niż 150 uczestników
• w strefie żółtej – jak w strefie zielonej przy udziale 25% publiczności
• w strefie czerwonej – jak w strefie zielonej, bez udziału publiczności

Podstawowe zasady funkcjonowania na lodowisku w małej Hali Olivia wprowadzone przez organizatora ślizgawek rekreacyjnych:

• weryfikacja liczby osób do maksymalnie 150 uczestników
• dezynfekowanie szatni i węzłów sanitarnych
• zapewnienie środków do dezynfekcji rąk i sprzętu sportowego
• dezynfekowanie sprzętu sportowego po każdej osobie i grupie
• zapewnienie 15-minutowych odstępów między wchodzącymi i wychodzącymi uczestnikami, ograniczanie kontaktu      pomiędzy tymi osobami

Ważne! Podczas aktywności sportowej nie ma obowiązku zakrywania nosa i ust oraz zachowania 2-metrowego dystansu społecznego. Zakrywanie nosa i ust jest obowiązkowe do momentu wejścia na taflę lodowiska.

Cennik:

Bilet wstępu na ślizgawkę (1 godzina) - 20 zł
Wypożyczenie łyżew (1 para) - 10 zł
Ostrzenie łyżew (1 para) - 10 zł
Wypożyczenie chodzika (1 sztuka) - 10zł
Wypożyczenie kasku (1 sztuka) - 05 zł

W tym sezonie nie będą dostępne abonamenty (możliwość odwołania w każdej ślizgawek z powodu np. nagłego wzrostu zakażeń). Honorowane będą natomiast niewykorzystane karnety z  ubiegłego sezonu.

 


Ważne
OGRANICZENIE ZAJĘĆ SPORTOWYCH W HALI OLIVIA

Zakaz uprawiania sportu amatorskiego oraz współzawodnictwa dzieci i młodzieży to nowe obostrzenia związane z twardym lockdownem w Polsce. Zasady weszły w życie 27 marca i obowiązywać będą przynajmniej do 9 kwietnia. Obiekty sportowe, w tym m.in. Hala Olivia, dostępne będą wyłącznie dla reprezentantów kraju oraz sportowców profesjonalnych. 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

W OLIVII NADAL BEZ ŚLIZGAWEK DLA MIESZKAŃCÓW

Nie mamy dobrych wiadomości dla miłośników ślizgania się po lodzie. Decyzja o zawieszeniu działalności rekreacyjnej została podtrzymana i na razie nie wiadomo kiedy będzie można wrócić na lód. Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów oraz wytycznymi dotyczącymi funkcjonowania obiektów sportowych w czasie pandemii, lodowiska mogą być jedynie udostępniane dla sportu zawodowego.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po