Aktualności

Ze Stoczniowca do kadry narodowej

2019-07-16 21:53:13

Pięć hokeistek oraz dwóch hokeistów GKS Stoczniowiec znalazło uznanie w oczach szkoleniowców reprezentacji Polski juniorek do lat 18 oraz kadry narodowej juniorów do lat 20. W tym gronie są srebrne medalistki PLHK oraz wicemistrz Polski juniorów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trener Tomasz Kowalczyk postanowił zaufaniem obdarzyć następujące zawodniczki Stoczniowca: Maję Brzezińską, Olgę Jaskulską, Julię Łapińską, Antoninę Puchowską oraz Nadię Ratajczyk. W mijającym sezonie nie były jeszcze czołowymi postaciami naszej drużyny, ale wspólnie ze starszymi koleżankami wywalczyły wicemistrzostwo Polski seniorek.

- Bardzo się cieszę, że zostałam powołana na sierpniowe zgrupowanie reprezentacji Polski juniorek. Jednak doskonale wiem, że jest to dopiero początek moich starań, aby nie tylko dostać się w szeregi kadry, ale zagościć w nich na dłużej. Podczas zgrupowania odbędą się badania oraz testy i zostaną wybrane te dziewczyny, które będą najlepiej pasowały do obranego przez trenera Kowalczyka modelu kadry. Moim marzeniem jest reprezentowanie kraju ale zdaję sobie sprawę, że jestem jedną z najmłodszych kandydatek do kadry U-18 - powiedziała stoczniowiec.org.pl Julia Łapińska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opiekun kadry narodowej juniorów do lat 20, Piotr Sarnik, postawił z kolei na Igora Smala i Michała Naróga. Ten drugi zawodnik ostatnie dwa sezony spędził w toruńskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego i teraz wraca do Stoczniowca. Dołączy do składu drużyny, która w nadchodzących rozgrywkach, poza zmaganiami w I lidze, ma zamiar powtórzyć sukcesy ostatniego sezonu i powalczyć o laury turnieju finałowego CLJ.

Zgrupowanie kadry narodowej juniorek odbędzie się w Warszawie i Opolu (11-19 sierpnia), z kolei konsultacja szkoleniowa reprezentacji Polski U-20 odbędzie się w Warszawie i czeskiej Ostravie (30 lipca – 09 sierpnia).

fot. PZHL.


Ważne
PRZEDŁUŻENIE WAŻNOŚCI KARNETÓW

Ważny komunikat dla posiadaczy karnetów na ślizgawki i szkółki. W związku z zawieszeniem w Hali Olivia wszystkich zajęć organizowanych przez GKS Stoczniowiec, informujemy posiadaczy abonamentów, że ważność karnetów zostanie BEZPŁATNIE wydłużona o okres, w którym zajęcia były odwołane.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Startuje Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią rusza nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorem projektu jest były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po