Aktualności

Ze Stoczniowca do kadry narodowej

2019-07-16 21:53:13

Pięć hokeistek oraz dwóch hokeistów GKS Stoczniowiec znalazło uznanie w oczach szkoleniowców reprezentacji Polski juniorek do lat 18 oraz kadry narodowej juniorów do lat 20. W tym gronie są srebrne medalistki PLHK oraz wicemistrz Polski juniorów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trener Tomasz Kowalczyk postanowił zaufaniem obdarzyć następujące zawodniczki Stoczniowca: Maję Brzezińską, Olgę Jaskulską, Julię Łapińską, Antoninę Puchowską oraz Nadię Ratajczyk. W mijającym sezonie nie były jeszcze czołowymi postaciami naszej drużyny, ale wspólnie ze starszymi koleżankami wywalczyły wicemistrzostwo Polski seniorek.

- Bardzo się cieszę, że zostałam powołana na sierpniowe zgrupowanie reprezentacji Polski juniorek. Jednak doskonale wiem, że jest to dopiero początek moich starań, aby nie tylko dostać się w szeregi kadry, ale zagościć w nich na dłużej. Podczas zgrupowania odbędą się badania oraz testy i zostaną wybrane te dziewczyny, które będą najlepiej pasowały do obranego przez trenera Kowalczyka modelu kadry. Moim marzeniem jest reprezentowanie kraju ale zdaję sobie sprawę, że jestem jedną z najmłodszych kandydatek do kadry U-18 - powiedziała stoczniowiec.org.pl Julia Łapińska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opiekun kadry narodowej juniorów do lat 20, Piotr Sarnik, postawił z kolei na Igora Smala i Michała Naróga. Ten drugi zawodnik ostatnie dwa sezony spędził w toruńskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego i teraz wraca do Stoczniowca. Dołączy do składu drużyny, która w nadchodzących rozgrywkach, poza zmaganiami w I lidze, ma zamiar powtórzyć sukcesy ostatniego sezonu i powalczyć o laury turnieju finałowego CLJ.

Zgrupowanie kadry narodowej juniorek odbędzie się w Warszawie i Opolu (11-19 sierpnia), z kolei konsultacja szkoleniowa reprezentacji Polski U-20 odbędzie się w Warszawie i czeskiej Ostravie (30 lipca – 09 sierpnia).

fot. PZHL.


Ważne
Ogólnodostępne ślizgawki w dniach 23-24.10.2021 roku

Godziny ogólnodostępnych ślizgawek w dniach 23-24.10.2021

ZNANY JEST JUŻ TERMIN ŚLIZGAWEK W HALI OLIVIA

Rusza zimowe szaleństwo w Olivii! Już od 09 października wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym sezonie potrwa do końca marca 2022 roku.

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywać się będą małej Hali Olivia, z kolei lekcje z zakresu łyżwiarstwa łyżwiarstwa szybkiego i figurowego  prowadzone będą w dużej Hali. 

ENERGA WSPIERA NAJMŁODSZYCH HOKEISTÓW GKS STOCZNIOWCA

Energa z Grupy ORLEN będzie współpracować z klubem GKS Stoczniowiec. Koncern wesprze w szczególności szkolenia zawodników z roczników 2010-2012, którzy grają w hokeja w kategorii „żak młodszy”.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po