Aktualności

Zawodniczki Stoczniowca siódmy raz z rzędu w finale PLHK!

2021-03-14 08:59:02

Hokeistki Stoczniowca są już co najmniej srebrnymi medalistkami MP. Gdańszczanki obydwa mecze półfinałowe z Atomówkami GKS Tychy rozstrzygnęły na swoją korzyść. Najpierw na Śląsku wygrały 5:2, a w sobotę przypieczętowały swój awans zwyciężając 4:0. Drżały nam trochę serca, bo o wygranej zdecydowała dopiero trzecia odsłona pojedynku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- To była gra godna srebrnego, a być może nawet i złotego medalisty mistrzostw kraju. Pełne zaangażowanie, walka o każdy centymetr lodu, wreszcie instynkt strzelecki w najważniejszym momencie meczu. Jeśli zagramy tak w finale PLHK, to mamy duże szanse, żeby w końcu po sześciu sezonach zdetronizować Polonię Bytom – mówił zaraz po zakończeniu meczu trener Henryk Zabrocki (na zdjęciu powyżej). – Moje zawodniczki dały się rywalkom zaskoczyć, biorąc oczywiście pod uwagę pierwszą i drugą tercję. Mecz był wyrównany, zacięty i emocjonujący. W trzeciej partii dziewczyny stłamsiły rywalki i odjechały wynikowo, pokazując swoje doświadczenie w meczach o stawkę – podkreślił szkoleniowiec.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pierwszy mecz finałowy już 20 marca w Olivii. Ekipa Biało-niebieskich podejmie Polonię Bytom, a gra o złoty medal toczyć będzie się do dwóch wygranych pojedynków.

 

GKS Stoczniowiec - SKKH Atomówki GKS Tychy  4:0 (0:0, 0:0, 4:0)

Bramki:
1:0     41:14  Tokarska Renata asysta Onyshchenko Tetiana
2:0     46:17  Łąpieś Magdalena asysta Korkuz Dominika, Onyshchenko Tetiana
3:0     56:35  Łąpieś Magdalena asysta Brzezińska Maja, Kasprzycka Katarzyna
4:0     59:21 Łąpieś Magdalena asysta Onyshchenko Tetiana

Biało-niebieskie wystąpiły w następującym składzie: Kosińska Agata, Kwiatkowska Natalia - Korkuz Dominika, Kamińska Natalia, Brzezińska Maja, Kasprzycka Katarzyna, Siejka Alicja, Tokarska Renata, Banaś Maja, Łapińska Julia, Onyshchenko Tetiana, Łąpieś Magdalena, Grzelak Julia, Jagnicka Magdalena, Jaskulska Olga.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MVP meczu zostały Dominika Korkuz ze Stoczniowca oraz bramkarka Atomówek GKS Tychy Martyna Sass.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ważne
OGRANICZENIE ZAJĘĆ SPORTOWYCH W HALI OLIVIA

Zakaz uprawiania sportu amatorskiego oraz współzawodnictwa dzieci i młodzieży to nowe obostrzenia związane z twardym lockdownem w Polsce. Zasady weszły w życie 27 marca i obowiązywać będą przynajmniej do 9 kwietnia. Obiekty sportowe, w tym m.in. Hala Olivia, dostępne będą wyłącznie dla reprezentantów kraju oraz sportowców profesjonalnych. 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

W OLIVII NADAL BEZ ŚLIZGAWEK DLA MIESZKAŃCÓW

Nie mamy dobrych wiadomości dla miłośników ślizgania się po lodzie. Decyzja o zawieszeniu działalności rekreacyjnej została podtrzymana i na razie nie wiadomo kiedy będzie można wrócić na lód. Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów oraz wytycznymi dotyczącymi funkcjonowania obiektów sportowych w czasie pandemii, lodowiska mogą być jedynie udostępniane dla sportu zawodowego.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po