Aktualności

Zawodniczki Stoczniowca piąty raz z rzędu w finale PLHK!

2019-02-17 23:23:51

Hokeistki Stoczniowca są już co najmniej srebrnymi medalistkami MP. Choć drżały nam serca, bo w pierwszym meczu wicemistrzynie Polski uległy GKS Atomówkom Tychy, to później było już tylko lepiej. Gdańszczanki w kolejnych starciach nie pozostawiły żadnych złudzeń, rozwiewając marzenia rywalek o finale. Najpierw triumfowały 5:1, by w trzecim meczu półfinałowym rozgromić tyszanki 10:1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- To była gra godna srebrnego, a być może nawet i złotego medalisty mistrzostw kraju. Pełne zaangażowanie, walka o każdy centymetr lodu, wreszcie instynkt killera, którego zabrakło podczas pierwszego spotkania w Tychach. Jeśli zagramy tak w finale PLHK, to mamy duże szanse, żeby w końcu po trzech latach zdetronizować Polonię Bytom – mówił zaraz po zakończeniu meczu trener Henryk Zabrocki. – Moje zawodniczki zagrały inaczej niż dwa tygodnie temu na Górnym Śląsku. Wtedy dały się rywalkom zaskoczyć. Teraz wiedzieliśmy, że o pomyłkach nie może już być mowy, play-off nie wybacza błędów. Obydwa spotkania,  biorąc pod uwagę w obydwu przypadkach pierwszą i drugą tercję, były wyrównane, zacięte i emocjonujące. W trzecich odsłonach dziewczyny tłamsiły rywalki i odjeżdżały wynikowo, pokazując swoje doświadczenie w meczach o stawkę – podkreślił szkoleniowiec.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GKS Stoczniowiec (K) - SKKH Atomówki GKS Tychy (K) 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)

[TUTAJ] więcej szczegółów na temat tego meczu

 

GKS Stoczniowiec (K) - SKKH Atomówki GKS Tychy (K) 10:1 (2:0, 2:1, 6:0)

[TUTAJ] więcej szczegółów na temat tego meczu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pierwszy mecz finałowy już 2 marca w Olivii. Ekipa Biało-niebieskich podejmie Polonię Bytom, a gra o złoty medal toczyć będzie się do dwóch wygranych pojedynków. 

 


Ważne
GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

To już blisko trzy lata odkąd Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci prowadzi nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. Udział w programie jest znakomitą okazją do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu. Koordynatorami projektu są - były reprezentant Polski w short tracku Rafał Grycner oraz trener Artur Kostecki.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po