Aktualności

Zapisz dziecko do SP nr 35 w Gdańsku!

2020-02-22 15:10:23

Hokej na lodzie, łyżwiarstwo figurowe i synchroniczne, a także short track. Gdańska Szkoła Podstawowa nr 35 z Oddziałami Sportowymi dysponuje znakomitą ofertą. W ramach zajęć odbywa się szkolenie w trzech zimowych dyscyplinach olimpijskich. Za nami właśnie dzień otwarty placówki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W Hali Olivia, gdzie zaplanowano część sportową dnia otwartego, był gry, zabawy, pokazy na lodzie i około tysiąca potencjalnych kandydatów do nauki w szkole. Trenerzy i nauczyciele przybyłym starali się zaszczepić gen sportowca, a tym samym zachęcić do nauki w oliwskiej SP nr 35.

-  Cykliczny udział w zajęciach sportowych pozwala rozwinąć zainteresowania dziecka i pozytywnie wpływa na jego organizm. Korzyści są nie do przecenienia. Większość dzieci, które uczęszczały do klas sportowych lub regularnie trenowały jakiś sport, osiąga bardzo dobre wyniki w nauce. Na co dzień są dobrze zorganizowane, bo muszą nauczyć się godzić treningi z nauką, obowiązkami domowymi i życiem prywatnym – powiedziała Małgorzata Skwira, dyrektor SP nr 35 w Gdańsku.

- Sport to nie tylko poprawa wydolności i kondycji, ale również sposób na spędzanie czasu wolnego, nawiązywanie nowych kontaktów, budowanie charakteru, radzenie sobie z emocjami, sytuacjami stresowymi, podejmowanie wyzwań, nauka wygrywania oraz przegrywania. Zachęcamy rodziców do zapoznania się ze szczegółową ofertą placówki. Tak się składa, że jesienią świętowaliśmy okrągłe 50 lat współpracy między GKS Stoczniowiec a oliwską szkołą – podkreślił Maciej Turnowiecki, dyrektor sportowy klubu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gdańska Szkoła Podstawowa nr 35 z Oddziałami Sportowymi dysponuje klasami sportowymi, w których do ustawowych godzin WF-u trzeba doliczyć 10 godz. treningów w tygodniu. Trenować można hokej na lodzie, łyżwiarstwo synchroniczne, łyżwiarstwo figurowe, short track i piłkę ręczną. W przypadku łyżwiarstwa figurowego dochodzą jeszcze po dwie godziny zajęć specjalistycznych baletu i akrobatyki. Hokej na lodzie to wspaniały sport drużynowy, który uczy m.in. charakteru i dyscypliny. Dziecko trenujące hokej na lodzie przez dłuższy czas, charakteryzuje się bardzo dobrymi warunkami fizycznymi. Do najbardziej znanych absolwentów szkoły należą hokeiści: Aron Chmielewski (grający obecnie w czeskiej ekstraklasie hokejowej), czy Przemysław Odrobny oraz Justyna Plutowska (jedna z najbardziej znanych polskich łyżwiarek figurowych). Szkoła poza GKS Stoczniowiec ściśle współpracuje z następującymi organizacjami i klubami sportowymi: Akademia Łyżwiarska, UKS Oliwa, UKS PTF oraz z Pomorską Federacją Sportu i Wydziałem Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.


Ważne
Ogólnodostępne ślizgawki w dniach 23-24.10.2021 roku

Godziny ogólnodostępnych ślizgawek w dniach 23-24.10.2021

ZNANY JEST JUŻ TERMIN ŚLIZGAWEK W HALI OLIVIA

Rusza zimowe szaleństwo w Olivii! Już od 09 października wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym sezonie potrwa do końca marca 2022 roku.

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywać się będą małej Hali Olivia, z kolei lekcje z zakresu łyżwiarstwa łyżwiarstwa szybkiego i figurowego  prowadzone będą w dużej Hali. 

ENERGA WSPIERA NAJMŁODSZYCH HOKEISTÓW GKS STOCZNIOWCA

Energa z Grupy ORLEN będzie współpracować z klubem GKS Stoczniowiec. Koncern wesprze w szczególności szkolenia zawodników z roczników 2010-2012, którzy grają w hokeja w kategorii „żak młodszy”.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po