Aktualności

Zapach zimy latem

2020-08-10 20:06:42

W Hali Olivia ruszyły zajęcia na tafli lodowej. Mimo, że za oknem lato w pełni, to na lodowisku w dużym obiekcie panuje atmosfera jak w środku zimy. Wszystko za sprawą hokeistów i hokeistek. Sportowcy zimowych dyscyplin rozpoczęli właśnie swoje treningi.

Na początek na lodowisku pojawiły się hokeistki Stoczniowca, a  po południu swoje zajęcia na lodzie odbyli hokeiści GKH Stoczniowiec SA. Były to pierwsze treningi aktualnych wicemistrzyń Polski w sezonie 2019/20 oraz drużyny beniaminka ekstraligi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trener Henryk Zabrocki podczas pierwszego treningu miał do dyspozycji 14 zawodniczek. Nie ćwiczyły tylko uskarżające się na drobne urazy Ewa Podracka oraz Maja Banaś. Magdalena Łąpieś do drużyny dołączy z kolei 17 sierpnia.

- Wrażenia mamy dobre. Widać, że dziewczyny były stęsknione za lodem. Na początek trochę sie pobawiliśmy krążkiem, a później była gierka. Po zakończeniu zajęć przenieśliśmy się do parku za halą. Dziewczyny pobiegły jeszcze trzy kilometry. W kolejnych dniach poza lodem zespół czekają przebieżki po schodach czy interwały siłowe pod okiem specjalisty - relacjonował trener Henryk Zabrocki. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Swoje treningi rozpoczęli również hokeiści GKH Stoczniowca Gdańsk. Na tafli hali Olivia pojawiło się 24 zawodników. Trenować będą sześć razy w tygodniu, a 22 sierpnia i 29 sierpnia rozegrają sparingi z Energą Toruń - najpierw na wyjeździe, a następnie u siebie. Podobny towarzyski dwumecz ma odbyć się we wrześniu.

Do podopiecznych trenera Krzysztofa Lehmanna dołączył wypożyczony z Dynama Mińsk Białorusin Artiom Żurawski. Szkoleniowiec wciąż czeka na przyjazd Dimitriego Bondarenki oraz wracającego ze zgrupowania kadry do lat 18 Mikołaja Szczepkowskiego.

- Pracujemy już zgodnie z planem. Trenujemy na lodzie sześć razy w tygodniu. Do tego dochodzi spinning, siłownia i sauna - mówi trener Lehmann.

Zawodnicy Stoczniowca na pierwszym treningu na lodzie:
Michał Kieler, Wiktor Soliński, Mateusz Rompkowski, Jakub Wala, Josef Vitek, Krystian Mocarski, Bartosz Wołoszyk, Oskar Lehmann, Gilbert Leśniak, Jakub Stasiewicz, Filip Pesta, Szymon Łabinowicz, Dawid Maciejewski, Artiom Żurawski, Maciej Rybak, Michał Rybak, Kacper Fruczek, Mikołaj Krasakiewicz, Wiktor Wenz, Kacper Niedźwiecki, Mateusz Strużyk, Daniel Drąg, Adam Laskowski, Wiktor Trzebiatowski.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. stoczniowiec.org.pl, Ilona Iwko


Ważne
Ogólnodostępne ślizgawki w dniach 16-17.10.2021 roku

Godziny ogólnodostępnych ślizgawek w dniach 16-17.10.2021

ZNANY JEST JUŻ TERMIN ŚLIZGAWEK W HALI OLIVIA

Rusza zimowe szaleństwo w Olivii! Już od 09 października wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym sezonie potrwa do końca marca 2022 roku.

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywać się będą małej Hali Olivia, z kolei lekcje z zakresu łyżwiarstwa łyżwiarstwa szybkiego i figurowego  prowadzone będą w dużej Hali. 

ENERGA WSPIERA NAJMŁODSZYCH HOKEISTÓW GKS STOCZNIOWCA

Energa z Grupy ORLEN będzie współpracować z klubem GKS Stoczniowiec. Koncern wesprze w szczególności szkolenia zawodników z roczników 2010-2012, którzy grają w hokeja w kategorii „żak młodszy”.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po