Aktualności

Zagłosuj na kandydatkę Stoczniowca!

2018-11-28 12:04:04

Ruszył prestiżowy Plebiscyt Sportowy Dziennika Bałtyckiego, w którym można nominować najlepszego, naszym zdaniem, sportowca, trenera, juniora w mijającym roku na Pomorzu. W tym gronie kandydatką, która przejawia sportowy talent i odnosi pierwsze sukcesy jest nasza młoda łyżwiarka figurowa Antonina Głowacz (na zdjęciu poniżej).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plebiscyt Sportowy Dziennika Bałtyckiego to najstarszy i najbardziej prestiżowy ranking pomorskich sportowców. Tegoroczna 66. edycja naszej akcji jak co roku jest prowadzona pod honorowym patronatem Mieczysława Struka, Marszałka Województwa Pomorskiego.

Najpopularniejszych sportowców, osobno, w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Słupsku i każdym powiecie wybiorą kibice - czytelnicy oraz internauci. Kandydatów do wyróżnień nominują dziennikarze z działu sportowego Dziennika Bałtyckiego, trenerzy i przedstawiciele klubów sportowych oraz czytelnicy gazety.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Siłą plebiscytu jest to, że jest poświęcony sportowcom wszystkich dyscyplin i wszystkich szczebli. Nagradzamy zarówno mistrzów świata jak i sportowe talenty, które dopiero rodzą się w różnych zakątkach Pomorza. W naszej akcji osobno zostaną docenieni ci, którzy już mają na koncie istotne sukcesy oraz najmłodsi stojący u progu sportowej kariery – powiedział Adam Mauks, kierownik działu sportowego w redakcji „Dziennika Bałtyckiego”.

8-letnia Antonina Głowacz, już jako młodziutka łyżwiarka GKS Stoczniowiec w sezonach 2017/2018 i 2018/2019 na swoim koncie zapisuje pierwsze sukcesy: 2 miejsce w Łódzkiej Łyżwie 2017, 2 miejsce Łódzkiej Łyżwie 2018, 3 lokatę w MMM Północ Gdańsk 2018 oraz 4 pozycję w Zawodach Mikołajkowych 2017.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Tosia oficjalnie w klubie jest od września 2017 roku, ale już od grudnia 2016 reprezentowała Klub na zawodach. Zaczynała, jeżdżąc w synchronie w wieku 4 lat,  jednak nie podobała jej się do końca zwykła jazda. Jeszcze ledwo utrzymując równowagę na łyżwach, mówiła trenerom, że najbardziej chce na lodzie skakać. Mając 5 lat została zapisana do zerówki w Szkole Podstawowej nr 35. Na początku prowadzona była przez trener Wierzchowską, jednak dość szybko awansowała do klasy wyższej, srebrnej, którą trenuje Mirosław Gabryś – opowiada mama Antoniny, Julia Głowacz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plebiscyt jest przeprowadzany w dwóch etapach. W pierwszym, powiatowym etapie laureaci w każdej kategorii (sportowiec junior, sportowiec senior, trener i drużyna) zostaną wybrani osobno w Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Rumi oraz w pomorskich powiatach. Awansują oni do wojewódzkiego finału zachowując zdobyte głosy. Spośród nich zostaną wybrani Juniorzy, Sportowcy, Trenerzy i Drużyny Roku na Pomorzu w 2018 r. Wielka gala pomorskiego sportu odbędzie się na początku stycznia w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku.

Głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu rozpoczęło się w poniedziałek, 26 listopada o godz. 12 i będzie trwać do piątku, 21 grudnia br. do godz. 22:30. Zwycięzcy w każdej kategorii, z każdego miasta i powiatu awansują do wojewódzkiego finału zachowując głosy zdobyte w pierwszym, powiatowym etapie głosowania.

W poniedziałek, 24 grudnia wszyscy finaliści zostaną zaprezentowani w Magazynie Sportowy24 - sportowym dodatku do "Dziennika Bałtyckiego". Tego dnia rozpocznie się finałowe głosowanie. Finałowe głosowanie będzie trwać do piątku, 28 grudnia do godz. 22:00. Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej gali Plebiscytu Sportowego Dziennika Bałtyckiego na początku stycznia 2019 r.

[TUTAJ] możesz oddać swój głos na młodziutką łyżwiarkę figurową GKS Stoczniowiec Antoninę Głowacz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ważne
TURNIEJ HEVELIUS CUP 2020 – INTERNETOWA SPRZEDAŻ BILETÓW

Można już kupować bilety na prestiżowy Hevelius Cup w łyżwiarstwie synchronicznym, który odbędzie się między 18-19 stycznia 2020 roku w Gdańsku. W tym roku swój udział zapowiedziało 56 reprezentacji z całego świata. Organizatorzy liczą, że dzięki przystępnym cenom biletów, a także sprzedaży on-line, Hala Olivia wypełni się do ostatniego miejsca.

ZNAMY TERMINY SZKÓŁEK I ŚLIZGAWEK W GRUDNIU 2019 ROKU

Ważna informacja dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach, a także rodziców i opiekunów dzieci, chętnych do udziału w zajęciach łyżwiarskich i hokejowych. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć w miesiącu grudniu, choć prezentację planu zaczynamy jeszcze od ostatniego weekendu listopada, a kończymy w pierwszy weekend stycznia 2020 roku.

NIE TAKA ZIMA ZŁA, GDY TRWA SEZON NA ŁYŻWY

Marka Knoppers, główny partner lodowiska w hali Olivia w Gdańsku, zaprasza na ślizgawki, gdzie każdy i mały, i duży może oddać się zimowemu szaleństwu. Czekają na Was sportowe emocje w łyżwiarskim stylu. A jeśli nie czujesz się mistrzem szusowania po lodzie zapraszamy, do szkółek organizowanych przez GKS Stoczniowiec.

KINO HELIOS PARTNEREM SZKÓŁEK I ŚLIZGAWEK W HALI OLIVIA

GKS Stoczniowiec i kino Helios zapraszają na łyżwy do Hali Olivia. W każdy weekend losowo wybrana osoba, przy zakupie biletu lub karnetu na ślizgawki i szkółki, ma szansę wygrać podwójne zaproszenie do kina.

SZKÓŁKI NA LODZIE IDĄ PEŁNĄ PARĄ

W tym sezonie szkółki hokejowa, łyżwiarska i short track wystartowały na początku października. Zajęcia hokejowe odbywają się w małej, natomiast lekcje łyżwiarstwa figurowego i szybkiego, prowadzone są w dużej Hali Olivia.

WYSTARTOWAŁ SEZON NA ŁYŻWY

Trwa zimowe szaleństwo ! W hali Olivia od początku października wszyscy chętni mogą pojeździć na łyżwach. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym sezonie potrwa do 29 marca 2020 roku.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Startuje Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią rusza nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorem projektu jest były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po