Aktualności

Zagłosuj na kandydatkę Stoczniowca!

2018-11-28 12:04:04

Ruszył prestiżowy Plebiscyt Sportowy Dziennika Bałtyckiego, w którym można nominować najlepszego, naszym zdaniem, sportowca, trenera, juniora w mijającym roku na Pomorzu. W tym gronie kandydatką, która przejawia sportowy talent i odnosi pierwsze sukcesy jest nasza młoda łyżwiarka figurowa Antonina Głowacz (na zdjęciu poniżej).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plebiscyt Sportowy Dziennika Bałtyckiego to najstarszy i najbardziej prestiżowy ranking pomorskich sportowców. Tegoroczna 66. edycja naszej akcji jak co roku jest prowadzona pod honorowym patronatem Mieczysława Struka, Marszałka Województwa Pomorskiego.

Najpopularniejszych sportowców, osobno, w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Słupsku i każdym powiecie wybiorą kibice - czytelnicy oraz internauci. Kandydatów do wyróżnień nominują dziennikarze z działu sportowego Dziennika Bałtyckiego, trenerzy i przedstawiciele klubów sportowych oraz czytelnicy gazety.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Siłą plebiscytu jest to, że jest poświęcony sportowcom wszystkich dyscyplin i wszystkich szczebli. Nagradzamy zarówno mistrzów świata jak i sportowe talenty, które dopiero rodzą się w różnych zakątkach Pomorza. W naszej akcji osobno zostaną docenieni ci, którzy już mają na koncie istotne sukcesy oraz najmłodsi stojący u progu sportowej kariery – powiedział Adam Mauks, kierownik działu sportowego w redakcji „Dziennika Bałtyckiego”.

8-letnia Antonina Głowacz, już jako młodziutka łyżwiarka GKS Stoczniowiec w sezonach 2017/2018 i 2018/2019 na swoim koncie zapisuje pierwsze sukcesy: 2 miejsce w Łódzkiej Łyżwie 2017, 2 miejsce Łódzkiej Łyżwie 2018, 3 lokatę w MMM Północ Gdańsk 2018 oraz 4 pozycję w Zawodach Mikołajkowych 2017.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Tosia oficjalnie w klubie jest od września 2017 roku, ale już od grudnia 2016 reprezentowała Klub na zawodach. Zaczynała, jeżdżąc w synchronie w wieku 4 lat,  jednak nie podobała jej się do końca zwykła jazda. Jeszcze ledwo utrzymując równowagę na łyżwach, mówiła trenerom, że najbardziej chce na lodzie skakać. Mając 5 lat została zapisana do zerówki w Szkole Podstawowej nr 35. Na początku prowadzona była przez trener Wierzchowską, jednak dość szybko awansowała do klasy wyższej, srebrnej, którą trenuje Mirosław Gabryś – opowiada mama Antoniny, Julia Głowacz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plebiscyt jest przeprowadzany w dwóch etapach. W pierwszym, powiatowym etapie laureaci w każdej kategorii (sportowiec junior, sportowiec senior, trener i drużyna) zostaną wybrani osobno w Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Rumi oraz w pomorskich powiatach. Awansują oni do wojewódzkiego finału zachowując zdobyte głosy. Spośród nich zostaną wybrani Juniorzy, Sportowcy, Trenerzy i Drużyny Roku na Pomorzu w 2018 r. Wielka gala pomorskiego sportu odbędzie się na początku stycznia w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku.

Głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu rozpoczęło się w poniedziałek, 26 listopada o godz. 12 i będzie trwać do piątku, 21 grudnia br. do godz. 22:30. Zwycięzcy w każdej kategorii, z każdego miasta i powiatu awansują do wojewódzkiego finału zachowując głosy zdobyte w pierwszym, powiatowym etapie głosowania.

W poniedziałek, 24 grudnia wszyscy finaliści zostaną zaprezentowani w Magazynie Sportowy24 - sportowym dodatku do "Dziennika Bałtyckiego". Tego dnia rozpocznie się finałowe głosowanie. Finałowe głosowanie będzie trwać do piątku, 28 grudnia do godz. 22:00. Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej gali Plebiscytu Sportowego Dziennika Bałtyckiego na początku stycznia 2019 r.

[TUTAJ] możesz oddać swój głos na młodziutką łyżwiarkę figurową GKS Stoczniowiec Antoninę Głowacz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ważne
GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i aktualnie walczą w półfinale Mistrzostw Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po