Aktualności

Z szacunkiem ale bez respektu

2016-10-11 22:07:17

Młodzi hokeiści GKS Stoczniowiec zainaugurowali rozgrywki w ramach Ligi Kaliningradzkiej „Złota Szajba”. Dwa zespoły z roczników 2004/2005 i 2006/2007 rozegrały ze swoimi rosyjskimi rówieśnikami w sumie cztery spotkania. Po pierwszej serii gier młodzi Stoczniowcy na remis - w dorobku dwa zwycięstwa i dwie porażki. „We wszystkich meczach każdy z tych chłopców dosłownie dał z siebie wszystko” – relacjonuje Agnieszka Dawid - jedna pomysłodawczyń udziału w projekcie, współorganizator oraz fotograf i zarazem mama dwóch młodych hokeistów.

Stoczniowiec.org.pl postanowił sprawdzić jakie emocje towarzyszyły młodym hokeistom podczas pierwszego wyjazdu do Rosji i jakie wrażenia przywieźli uczestnicy „Złotej Szajby” do Gdańska. Jedną z pomysłodawczyń udziału naszych zespołów w Lidze Kaliningradzkiej była Agnieszka Dawid. Wspólnie z GKS Stoczniowiec i trenerem Pawłem Zwolińskim podjęła rękawice, by doprowadzić projekt do końca. Efektem kilkumiesięcznej pracy był pierwszy wyjazd na mecze do Rosji.

stoczniowiec.org.pl: w sobotę, gdy wszyscy siedzieli już w autobusie, to co poczułaś? Radość? Ulgę, że wszystko udało się dopiąć?

Agnieszka Dawid: ulgę. Ale tylko na chwilę. Bałam się granicy. Zwłaszcza czy wszystko pójdzie zgodnie z planem, czy będą kontrole, kolejki, czy zdążymy na mecz. Okazało się, że strona rosyjska powiadomiła pograniczników i udało nam się przejechać bezkolizyjnie. Dodatkową niespodzianką był fakt, że zaraz po przekroczeniu granicy czekali na nas nasi opiekunowie i tłumaczka. Czuliśmy się bardzo bezpiecznie.

stoczniowiec.org.pl: dla większości chłopców był to pierwszy taki wyjazd, jak dzieci przeżywały start w zagranicznej lidze? Śmiech, gwar, wrzawa, czy raczej skupienie i koncentracja?

Agnieszka Dawid: bez strachu, spokojnie, ale widać było, że chłopcy są mocno podekscytowani. Przed samym meczem byli już skoncentrowani i tak jak ja to obserwuje z boku, to sądzę, że we wszystkich spotkaniach każdy z nich dał z siebie wszystko.

 

stoczniowiec.org.pl: legendy już krążą o serdecznym przyjęciu przez gospodarzy. Ponoć prawie witano naszą młodzież chlebem i solą?

Agnieszka Dawid: wspominałam, że opiekunowie i tłumaczka czekali już na granicy. Po przyjeździe na miejsce od razu pojawił się dyrektor kaliningradzkiego departamentu dzieci i młodzieży ds. hokeja na lodzie. Hotele wysoki standard. Jedzenie bardzo dobre. Obiekt, gdzie graliśmy po prostu pozazdrościć. Na pewno była to dla nas bardzo miła niespodzianka.

stoczniowiec.org.pl: dwa słowa o meczach. Nie taki Rosjanin straszny jak go malują?

Agnieszka Dawid: przed meczami trenerzy powtarzali, że do rywala trzeba podejść z szacunkiem ale bez respektu. Jako rodzice baliśmy się jedynie, czy w grze naszych przeciwników nie będzie elementu nadmiernej ostrości. Jednak nie. Obawy były nieuzasadnione. Co więcej nasz rocznik trafił na zespół, który był w zasięgu tych chłopców i stąd pewne zwycięstwa. Młodszemu rocznikowi się nie powiodło, ale ci chłopcy pierwszy raz zagrali mecz na dużym lodowisku. Dlatego pewnie i frycowe. Po zakończeniu przeprowadzili fantastyczną analizę swoich poczynań na lodzie z wnioskami, że trzeba w kolejnych meczach szybciej jeździć, bardziej współpracować, być bardziej skoncentrowanym itd. W moim odczuciu znakomita nauka dla tych maluchów.   

stoczniowiec.org.pl: trudno pewnie po inauguracyjnej serii spotkań pokusić się o jakąś ocenę, ale tak na gorąco po przyjeździe jakie są pierwsze odczucia?

Agnieszka Dawid: jest duża szansa, że będziemy, i jako klub,  i jako rodzice, zadowoleni z udziału w tym projekcie.

stoczniowiec.org.pl: dziękuje za rozmowę.

 


Ważne
PRZYNAJMNIEJ NA RAZIE BEZ SZKÓŁEK I ŚLIZGAWEK

Rekreacyjne ślizgawki oraz zajęcia szkółki hokejowej i łyżwiarskiej nie wystartują na początku października. Wcześniej informowaliśmy o możliwym rozpoczęciu zajęć. Po konsultacji ze służbami sanitarnymi ani ślizgawki, ani szkółki nie ruszą w tym terminie.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po