Aktualności

Z szacunkiem ale bez respektu

2016-10-11 22:07:17

Młodzi hokeiści GKS Stoczniowiec zainaugurowali rozgrywki w ramach Ligi Kaliningradzkiej „Złota Szajba”. Dwa zespoły z roczników 2004/2005 i 2006/2007 rozegrały ze swoimi rosyjskimi rówieśnikami w sumie cztery spotkania. Po pierwszej serii gier młodzi Stoczniowcy na remis - w dorobku dwa zwycięstwa i dwie porażki. „We wszystkich meczach każdy z tych chłopców dosłownie dał z siebie wszystko” – relacjonuje Agnieszka Dawid - jedna pomysłodawczyń udziału w projekcie, współorganizator oraz fotograf i zarazem mama dwóch młodych hokeistów.

Stoczniowiec.org.pl postanowił sprawdzić jakie emocje towarzyszyły młodym hokeistom podczas pierwszego wyjazdu do Rosji i jakie wrażenia przywieźli uczestnicy „Złotej Szajby” do Gdańska. Jedną z pomysłodawczyń udziału naszych zespołów w Lidze Kaliningradzkiej była Agnieszka Dawid. Wspólnie z GKS Stoczniowiec i trenerem Pawłem Zwolińskim podjęła rękawice, by doprowadzić projekt do końca. Efektem kilkumiesięcznej pracy był pierwszy wyjazd na mecze do Rosji.

stoczniowiec.org.pl: w sobotę, gdy wszyscy siedzieli już w autobusie, to co poczułaś? Radość? Ulgę, że wszystko udało się dopiąć?

Agnieszka Dawid: ulgę. Ale tylko na chwilę. Bałam się granicy. Zwłaszcza czy wszystko pójdzie zgodnie z planem, czy będą kontrole, kolejki, czy zdążymy na mecz. Okazało się, że strona rosyjska powiadomiła pograniczników i udało nam się przejechać bezkolizyjnie. Dodatkową niespodzianką był fakt, że zaraz po przekroczeniu granicy czekali na nas nasi opiekunowie i tłumaczka. Czuliśmy się bardzo bezpiecznie.

stoczniowiec.org.pl: dla większości chłopców był to pierwszy taki wyjazd, jak dzieci przeżywały start w zagranicznej lidze? Śmiech, gwar, wrzawa, czy raczej skupienie i koncentracja?

Agnieszka Dawid: bez strachu, spokojnie, ale widać było, że chłopcy są mocno podekscytowani. Przed samym meczem byli już skoncentrowani i tak jak ja to obserwuje z boku, to sądzę, że we wszystkich spotkaniach każdy z nich dał z siebie wszystko.

 

stoczniowiec.org.pl: legendy już krążą o serdecznym przyjęciu przez gospodarzy. Ponoć prawie witano naszą młodzież chlebem i solą?

Agnieszka Dawid: wspominałam, że opiekunowie i tłumaczka czekali już na granicy. Po przyjeździe na miejsce od razu pojawił się dyrektor kaliningradzkiego departamentu dzieci i młodzieży ds. hokeja na lodzie. Hotele wysoki standard. Jedzenie bardzo dobre. Obiekt, gdzie graliśmy po prostu pozazdrościć. Na pewno była to dla nas bardzo miła niespodzianka.

stoczniowiec.org.pl: dwa słowa o meczach. Nie taki Rosjanin straszny jak go malują?

Agnieszka Dawid: przed meczami trenerzy powtarzali, że do rywala trzeba podejść z szacunkiem ale bez respektu. Jako rodzice baliśmy się jedynie, czy w grze naszych przeciwników nie będzie elementu nadmiernej ostrości. Jednak nie. Obawy były nieuzasadnione. Co więcej nasz rocznik trafił na zespół, który był w zasięgu tych chłopców i stąd pewne zwycięstwa. Młodszemu rocznikowi się nie powiodło, ale ci chłopcy pierwszy raz zagrali mecz na dużym lodowisku. Dlatego pewnie i frycowe. Po zakończeniu przeprowadzili fantastyczną analizę swoich poczynań na lodzie z wnioskami, że trzeba w kolejnych meczach szybciej jeździć, bardziej współpracować, być bardziej skoncentrowanym itd. W moim odczuciu znakomita nauka dla tych maluchów.   

stoczniowiec.org.pl: trudno pewnie po inauguracyjnej serii spotkań pokusić się o jakąś ocenę, ale tak na gorąco po przyjeździe jakie są pierwsze odczucia?

Agnieszka Dawid: jest duża szansa, że będziemy, i jako klub,  i jako rodzice, zadowoleni z udziału w tym projekcie.

stoczniowiec.org.pl: dziękuje za rozmowę.

 


Ważne
PILNE: APLIKUJ DO GKS STOCZNIOWIEC. RUSZA NABÓR DO KLAS O PROFILU HOKEJOWYM

Gdański Klub Sportowy Stoczniowiec oraz Ogólnokształcące Szkoły Sportowe w Gdańsku ogłaszają nabór na rok szkolny 2018/2019. Chętni przejdą testy sprawności fizycznej, techniki indywidualnej, a weryfikację kandydatów zakończą gry kontrolne. W tym roku na młodych adeptów hokeja na lodzie czeka do 15 miejsc.

UWAGA! PILNE! KOMUNIKAT W SPRAWIE CAMPU SZKOLENIOWCA NHL

W dniach 27-31 sierpnia 2018 roku znany z pracy szkoleniowej w NHL oraz dla Kanadyjskiej Federacji Hokeja Sean Skinner wspólnie z trenerami GKS Stoczniowiec, Krzysztofem Lehmannem i Pawłem Zwolińskim, poprowadzą obóz hokejowy dla dzieci, młodzieży, a także wszystkich chętnych. Oferta skierowana jest też do amatorów, profesjonalistów, zawodniczek i zawodników, pragnących podnieść swoje umiejętności. 

ŚLIZGAWKI DO KOŃCA MARCA, SZKÓŁKI DO POCZĄTKU KWIETNIA

Wiemy, do kiedy potrwają popularne ślizgawki oraz szkółki - hokeja na lodzie i łyżwiarska. Rekreacyjne ślizganie po tafli lodowej Hali Olivia potrwa do 25 marca, natomiast zajęcia hokejowe i jazdy na łyżwach zakończą się 8 kwietnia br.

PILNE! POMÓŻMY USPRAWNIĆ ZAJĘCIA W RAMACH ŚLIZGAWEK ORAZ SZKÓŁEK ŁYŻWIARSKIEJ I HOKEJOWEJ

Ważna informacja dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach, a także rodziców i opiekunów dzieci, chętnych do udziału w zajęciach łyżwiarskich i hokejowych. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminami korzystania ślizgawek i wypożyczalni sprzętu sportowego. 

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywają się w małej, natomiast lekcje łyżwiarstwa prowadzone są w dużej Hali Olivia.

CZAS NA ŁYŻWIARSKIE SZALEŃSTWO! WE WRZESNIU RUSZAJĄ ŚLIZGAWKI

W hali Olivia od 30. września wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie zaplanowano w każdą sobotę i niedzielę oraz w dni świąteczne. "Olivia" przygotowała po siedem tur wejść na taflę. Podczas każdej można jeździć przez godzinę. Początek wyznaczono na: 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 16:30, 18:00, 19:30.

SUPER BANDY W OLIVII

Szwajcarska Lozanna, Pałac Lodowy w St. Petersburgu, paryska hala Bercy oraz hala w Soczi, arena zmagań hokeistów podczas zimowej olimpiady w 2014 roku. Do tego grona dołączy już niebawem gdańska Hala Olivia. Wszystko za sprawą aktualnie montowanych nowoczesnych band. Sprzęt do dużej hali dostarcza jeden z najbardziej uznanych światowych producentów i ekspertów w tej dziedzinie, firrma Raita Sport z fińskiego Oulainen.

NOWY BLASK HALI OLIVIA

Popatrzcie na Halę Olivia, jest zupełnie inna niż wcześniej. Wszystko za sprawą gruntownej modernizacji finansowanej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Gdańsk i klubu GKS Stoczniowiec. Jednym z ostatnich akordów rewitalizacji symbolu Pomorza i Gdańska było uruchomienie wyjątkowej iluminacji. Poniżej Hala Olivia w nowym blasku.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po