Aktualności

Z Krakowa z tarczą

2016-11-13 19:33:25

W Polskiej Lidze Hokeja Kobiet odwrotnie niż w męskiej ekstraklasie. Wśród panów rządzi Cracovia, wśród pań trudno dorównać drużynie GKS Stoczniowiec. Gdańszczanki zdemolowały pod Wawelem w dwumeczu zespół Cracovii Kraków, wbijając rywalkom aż 38. goli. Tetiana Onyshchenko (na zdjęciu po prawej) na listę strzelczyń wpisała się dwunastokrotnie!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W sobotę Cracovia przegrała 2:17 w tercjach (0:5, 0:8, 2:4). Gole dla gdańskiej drużyny zdobyły: Marta Bigos - 4, Tetiana Onyshchenko - 4, Katarzyna Kasprzycka - 2, Katarzyna Bodus - 2, Aneta Błaszak - 2, Alicja Siejka - 1, Ewa Podracka – 1 oraz Renata Tokarska -1.

W niedziele gościnność rywalek okazała się jeszcze większa. Biało-niebieskie zwyciężyły 21:1 (6:0, 7:1, 8:0). Tym razem bramkarkę Cracovii zdołały oszukać: Tetiana Onyshchenko – 8 razy, Aneta Błaszak – 4 razy, Marta Bigos – 3 razy, Renata Tokarska -2 razy, a po jednym trafieniu zanotowały Katarzyna Bodus, Alicja Siejka, Małgorzata Nowak oraz Katarzyna Kasprzycka.

- Łatwo, lekko i przyjemnie. Były to mecze do jednej bramki, a graliśmy tylko 10. zawodniczkami w polu. Strzały w sobotę 62:20, a w niedzielę 98:8 na naszą korzyść! Dziewczyny grały zespołowo, bramki padały po składnych akcjach, była koncentracja, zaangażowanie, nie zlekceważyliśmy w żadnym elemencie rywala. Także różnica co najmniej klasy pomiędzy nami a Cracovią - podsumował hokejowe zmagania pod Wawelem trener wicemistrzyń Polski, Henryk Zabrocki.

Warto dodać, że jedną tercję w sobotę, a dwie części spotkania w niedzielę, broniła rezerwowa bramkarka GKS Stoczniowiec 18-letnia Natalia Kwiatkowska.


Ważne
UWAGA! ZMIANY W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁEK

Pilne! Informacja o zmianach w funkcjonowaniu szkółek łyżwiarskiej i hokejowej w piątek, 18 stycznia oraz w weekend 25-27 stycznia 2019 roku. Wszystko ze względu na mecze Polskiej Hokej Ligi oraz prestiżowy Hevelius Cup w łyżwiarstwie synchronicznym.   

TO ONI WYWALCZYLI ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Przez turniej w Katowicach przeszli jak burza. W finale z kwitkiem odprawili nowotarskie Podhale. Zobacz poniżej, kto reprezentował barwy Stoczniowca w decydującym o zdobyciu złotych medali spotkaniu…

POZNAJ SREBRNE MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Hokeistki Stoczniowca nie sprostały Polonii Bytom i przegrały rywalizację o złoty medal w ramach krajowego czempionatu. To trzeci srebrny krążek gdańszczanek wywalczony w ostatnich trzech sezonach PLHK. 

SUKCESY MŁODYCH PANCZENISTÓW STOCZNIOWCA

Łyżwiarze szybcy Stoczniowca oraz szkoleniowcy panczenistów naszego klubu zostali  uhonorowani podczas dziesiątej Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się trenerzy - Agnieszka Bagińska i Ryszard Białkowski oraz dziesiątka łyżwiarzy, którzy zdobyli dla Gdańska najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego.

NIEZAWODNI ŁYŻWIARZE FIGUROWI

Oliwia Borowska w parze z Filipem Bojanowskim oraz solistka Amelia Rams - stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Sanoku. Nasza para taneczna wywalczyła złoty medal, a młoda łyżwiarka cieszyła się z brązowego krążka.

Kalendarz imprez
WEEKENDOWY ROZKŁAD JAZDY

GKS  Stoczniowiec informuje, że w najbliższą sobotę i niedzielę w Hali Olivia rozegrane zostaną mecze I ligi hokeja na lodzie. Podopieczni Krzysztofa Lehmanna zmierzą swoje siły z PTH Koziołkami Poznań.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po