Aktualności

Z Krakowa z tarczą

2016-11-13 19:33:25

W Polskiej Lidze Hokeja Kobiet odwrotnie niż w męskiej ekstraklasie. Wśród panów rządzi Cracovia, wśród pań trudno dorównać drużynie GKS Stoczniowiec. Gdańszczanki zdemolowały pod Wawelem w dwumeczu zespół Cracovii Kraków, wbijając rywalkom aż 38. goli. Tetiana Onyshchenko (na zdjęciu po prawej) na listę strzelczyń wpisała się dwunastokrotnie!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W sobotę Cracovia przegrała 2:17 w tercjach (0:5, 0:8, 2:4). Gole dla gdańskiej drużyny zdobyły: Marta Bigos - 4, Tetiana Onyshchenko - 4, Katarzyna Kasprzycka - 2, Katarzyna Bodus - 2, Aneta Błaszak - 2, Alicja Siejka - 1, Ewa Podracka – 1 oraz Renata Tokarska -1.

W niedziele gościnność rywalek okazała się jeszcze większa. Biało-niebieskie zwyciężyły 21:1 (6:0, 7:1, 8:0). Tym razem bramkarkę Cracovii zdołały oszukać: Tetiana Onyshchenko – 8 razy, Aneta Błaszak – 4 razy, Marta Bigos – 3 razy, Renata Tokarska -2 razy, a po jednym trafieniu zanotowały Katarzyna Bodus, Alicja Siejka, Małgorzata Nowak oraz Katarzyna Kasprzycka.

- Łatwo, lekko i przyjemnie. Były to mecze do jednej bramki, a graliśmy tylko 10. zawodniczkami w polu. Strzały w sobotę 62:20, a w niedzielę 98:8 na naszą korzyść! Dziewczyny grały zespołowo, bramki padały po składnych akcjach, była koncentracja, zaangażowanie, nie zlekceważyliśmy w żadnym elemencie rywala. Także różnica co najmniej klasy pomiędzy nami a Cracovią - podsumował hokejowe zmagania pod Wawelem trener wicemistrzyń Polski, Henryk Zabrocki.

Warto dodać, że jedną tercję w sobotę, a dwie części spotkania w niedzielę, broniła rezerwowa bramkarka GKS Stoczniowiec 18-letnia Natalia Kwiatkowska.


Ważne
UWAGA! ZMIANY W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁEK 27.11 i 5.12

GKS Stoczniowiec informuje, że w dniu 27 listopada 2021 roku zostają odwołane zajęcia szkółki łyżwiarstwa.

OGÓLNODOSTĘPNE ŚLIZGAWKI W DNIACH 04-05.12.2021 ROKU

Godziny ogólnodostępnych ślizgawek w dniach 04-05.12.2021

ZNANY JEST JUŻ TERMIN ŚLIZGAWEK W HALI OLIVIA

Rusza zimowe szaleństwo w Olivii! Już od 09 października wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym sezonie potrwa do końca marca 2022 roku.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywać się będą małej Hali Olivia, z kolei lekcje z zakresu łyżwiarstwa łyżwiarstwa szybkiego i figurowego  prowadzone będą w dużej Hali. 

ENERGA WSPIERA NAJMŁODSZYCH HOKEISTÓW GKS STOCZNIOWCA

Energa z Grupy ORLEN będzie współpracować z klubem GKS Stoczniowiec. Koncern wesprze w szczególności szkolenia zawodników z roczników 2010-2012, którzy grają w hokeja w kategorii „żak młodszy”.

PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ Z GKS STOCZNIOWIEC

W 2021 roku zaplanowano szereg spotkań oraz szkoleń dla zawodników i zawodniczek Stoczniowca właśnie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprzez sport oraz organizację czasu wolnego promowana będą nie tylko zimowe dyscypliny związane z naszym Klubem, ale również zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Przeszkoleni trenerzy przekażą informacje na temat negatywnych skutków sięgania po różnego rodzaju używki, głównie alkohol oraz narkotyki. 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po