Aktualności

Z Krakowa z tarczą

2016-11-13 19:33:25

W Polskiej Lidze Hokeja Kobiet odwrotnie niż w męskiej ekstraklasie. Wśród panów rządzi Cracovia, wśród pań trudno dorównać drużynie GKS Stoczniowiec. Gdańszczanki zdemolowały pod Wawelem w dwumeczu zespół Cracovii Kraków, wbijając rywalkom aż 38. goli. Tetiana Onyshchenko (na zdjęciu po prawej) na listę strzelczyń wpisała się dwunastokrotnie!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W sobotę Cracovia przegrała 2:17 w tercjach (0:5, 0:8, 2:4). Gole dla gdańskiej drużyny zdobyły: Marta Bigos - 4, Tetiana Onyshchenko - 4, Katarzyna Kasprzycka - 2, Katarzyna Bodus - 2, Aneta Błaszak - 2, Alicja Siejka - 1, Ewa Podracka – 1 oraz Renata Tokarska -1.

W niedziele gościnność rywalek okazała się jeszcze większa. Biało-niebieskie zwyciężyły 21:1 (6:0, 7:1, 8:0). Tym razem bramkarkę Cracovii zdołały oszukać: Tetiana Onyshchenko – 8 razy, Aneta Błaszak – 4 razy, Marta Bigos – 3 razy, Renata Tokarska -2 razy, a po jednym trafieniu zanotowały Katarzyna Bodus, Alicja Siejka, Małgorzata Nowak oraz Katarzyna Kasprzycka.

- Łatwo, lekko i przyjemnie. Były to mecze do jednej bramki, a graliśmy tylko 10. zawodniczkami w polu. Strzały w sobotę 62:20, a w niedzielę 98:8 na naszą korzyść! Dziewczyny grały zespołowo, bramki padały po składnych akcjach, była koncentracja, zaangażowanie, nie zlekceważyliśmy w żadnym elemencie rywala. Także różnica co najmniej klasy pomiędzy nami a Cracovią - podsumował hokejowe zmagania pod Wawelem trener wicemistrzyń Polski, Henryk Zabrocki.

Warto dodać, że jedną tercję w sobotę, a dwie części spotkania w niedzielę, broniła rezerwowa bramkarka GKS Stoczniowiec 18-letnia Natalia Kwiatkowska.


Ważne
ŚLIZGAWKI DO KOŃCA MARCA, SZKÓŁKI DO POCZĄTKU KWIETNIA

Wiemy, do kiedy potrwają popularne ślizgawki oraz szkółki - hokeja na lodzie i łyżwiarska. Rekreacyjne ślizganie po tafli lodowej Hali Olivia potrwa do 25 marca, natomiast zajęcia hokejowe i jazdy na łyżwach zakończą się 8 kwietnia br.

CAMP POD OKIEM SZKOLENIOWCA NHL

W dniach 27-31 sierpnia 2018 roku znany z pracy szkoleniowej w NHL oraz dla Kanadyjskiej Federacji Hokeja Sean Skinner wspólnie z trenerami GKS Stoczniowiec, Krzysztofem Lehmannem i Pawłem Zwolińskim, poprowadzą obóz hokejowy dla dzieci z roczników 2003-2009. Oferta skierowana jest do młodych zawodników, pragnących podnieść swoje umiejętności.

PILNE! POMÓŻMY USPRAWNIĆ ZAJĘCIA W RAMACH ŚLIZGAWEK ORAZ SZKÓŁEK ŁYŻWIARSKIEJ I HOKEJOWEJ

Ważna informacja dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach, a także rodziców i opiekunów dzieci, chętnych do udziału w zajęciach łyżwiarskich i hokejowych. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminami korzystania ślizgawek i wypożyczalni sprzętu sportowego. 

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywają się w małej, natomiast lekcje łyżwiarstwa prowadzone są w dużej Hali Olivia.

CZAS NA ŁYŻWIARSKIE SZALEŃSTWO! WE WRZESNIU RUSZAJĄ ŚLIZGAWKI

W hali Olivia od 30. września wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie zaplanowano w każdą sobotę i niedzielę oraz w dni świąteczne. "Olivia" przygotowała po siedem tur wejść na taflę. Podczas każdej można jeździć przez godzinę. Początek wyznaczono na: 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 16:30, 18:00, 19:30.

SUPER BANDY W OLIVII

Szwajcarska Lozanna, Pałac Lodowy w St. Petersburgu, paryska hala Bercy oraz hala w Soczi, arena zmagań hokeistów podczas zimowej olimpiady w 2014 roku. Do tego grona dołączy już niebawem gdańska Hala Olivia. Wszystko za sprawą aktualnie montowanych nowoczesnych band. Sprzęt do dużej hali dostarcza jeden z najbardziej uznanych światowych producentów i ekspertów w tej dziedzinie, firrma Raita Sport z fińskiego Oulainen.

NOWY BLASK HALI OLIVIA

Popatrzcie na Halę Olivia, jest zupełnie inna niż wcześniej. Wszystko za sprawą gruntownej modernizacji finansowanej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Gdańsk i klubu GKS Stoczniowiec. Jednym z ostatnich akordów rewitalizacji symbolu Pomorza i Gdańska było uruchomienie wyjątkowej iluminacji. Poniżej Hala Olivia w nowym blasku.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po