Aktualności

Z Krakowa z tarczą

2016-11-13 19:33:25

W Polskiej Lidze Hokeja Kobiet odwrotnie niż w męskiej ekstraklasie. Wśród panów rządzi Cracovia, wśród pań trudno dorównać drużynie GKS Stoczniowiec. Gdańszczanki zdemolowały pod Wawelem w dwumeczu zespół Cracovii Kraków, wbijając rywalkom aż 38. goli. Tetiana Onyshchenko (na zdjęciu po prawej) na listę strzelczyń wpisała się dwunastokrotnie!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W sobotę Cracovia przegrała 2:17 w tercjach (0:5, 0:8, 2:4). Gole dla gdańskiej drużyny zdobyły: Marta Bigos - 4, Tetiana Onyshchenko - 4, Katarzyna Kasprzycka - 2, Katarzyna Bodus - 2, Aneta Błaszak - 2, Alicja Siejka - 1, Ewa Podracka – 1 oraz Renata Tokarska -1.

W niedziele gościnność rywalek okazała się jeszcze większa. Biało-niebieskie zwyciężyły 21:1 (6:0, 7:1, 8:0). Tym razem bramkarkę Cracovii zdołały oszukać: Tetiana Onyshchenko – 8 razy, Aneta Błaszak – 4 razy, Marta Bigos – 3 razy, Renata Tokarska -2 razy, a po jednym trafieniu zanotowały Katarzyna Bodus, Alicja Siejka, Małgorzata Nowak oraz Katarzyna Kasprzycka.

- Łatwo, lekko i przyjemnie. Były to mecze do jednej bramki, a graliśmy tylko 10. zawodniczkami w polu. Strzały w sobotę 62:20, a w niedzielę 98:8 na naszą korzyść! Dziewczyny grały zespołowo, bramki padały po składnych akcjach, była koncentracja, zaangażowanie, nie zlekceważyliśmy w żadnym elemencie rywala. Także różnica co najmniej klasy pomiędzy nami a Cracovią - podsumował hokejowe zmagania pod Wawelem trener wicemistrzyń Polski, Henryk Zabrocki.

Warto dodać, że jedną tercję w sobotę, a dwie części spotkania w niedzielę, broniła rezerwowa bramkarka GKS Stoczniowiec 18-letnia Natalia Kwiatkowska.


Ważne
OGRANICZENIE ZAJĘĆ SPORTOWYCH W HALI OLIVIA

Zakaz uprawiania sportu amatorskiego oraz współzawodnictwa dzieci i młodzieży to nowe obostrzenia związane z twardym lockdownem w Polsce. Zasady weszły w życie 27 marca i obowiązywać będą przynajmniej do 9 kwietnia. Obiekty sportowe, w tym m.in. Hala Olivia, dostępne będą wyłącznie dla reprezentantów kraju oraz sportowców profesjonalnych. 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

W OLIVII NADAL BEZ ŚLIZGAWEK DLA MIESZKAŃCÓW

Nie mamy dobrych wiadomości dla miłośników ślizgania się po lodzie. Decyzja o zawieszeniu działalności rekreacyjnej została podtrzymana i na razie nie wiadomo kiedy będzie można wrócić na lód. Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów oraz wytycznymi dotyczącymi funkcjonowania obiektów sportowych w czasie pandemii, lodowiska mogą być jedynie udostępniane dla sportu zawodowego.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po