Aktualności

Wysokie noty Stoczniowca w ogólnopolskiej punktacji sportu młodzieżowego

2020-02-13 09:31:20

GKS Stoczniowiec pozostaje niekwestionowanym liderem klasyfikacji wśród łyżwiarzy szybkich z toru długiego w Polsce. Tak wynika z opublikowanego raportu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Podczas zawodów rankingowych w 2019 roku gdańscy panczeniści punktowali najlepiej ze wszystkich męskich drużyn w kraju.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystko za sprawą zdolnych młodzieżowców Marcina Bachanka, Dawida Burzykowskiego, Szymona Palki i Jana Świątka, którzy są nadzieją reprezentacji kraju i jednocześnie naturalnymi kandydatami do reprezentowania Biało-czerwonych barw na IO w 2022 roku. Łyżwiarze szybcy Stoczniowca właściwie z każdej imprezy w 2019 roku wracali opromienieni sukcesami, które przełożyły się na 169.50 punktów w prowadzonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, ogólnopolskim rankingu sportu młodzieżowego. Dodatkowo w klasyfikacji łącznej klubów łyżwiarstwa szybkiego z toru długiego, zajmujących się szkoleniem zarówno w kategorii żeńskiej, jak i męskiej, GKS Stoczniowiec uplasował się na trzecim miejscu, tuż za Pilicą Tomaszów Mazowiecki i AZS AWF Katowice (w tej kategorii sklasyfikowano 20 klubów).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bardzo dobrze wypadają również hokeiści. W rankingu Stoczniowiec zajmuje drugą pozycję (68.30 pkt.) i ustępuje tylko sanockim Niedźwiadkom (84.60 pkt). Od lat Biało-niebiescy uczestniczą w turniejach finałowych mistrzostw kraju, dodatkowo w ubiegłym roku drużyna Krzysztofa Lehmanna wywalczyła srebrny medal MPJ, w finale uznając wyższość właśnie zespołu z Sanoka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Łyżwiarze figurowi w swoim rankingu zajmują 4. miejsce (34 pkt. – na liście 17. organizacji), łyżwiarze szybcy z toru krótkiego plasują się na 9. pozycji (14 pkt.), a siatkarze w gronie przeszło 100 klubów w całym kraju zajmują pozycje w połowie stawki (11 pkt.).  W przypadku łyżwiarzy figurowych lokomotywą była złota medalistka MMP Amelia Rams, natomiast dalsza pozycja sportowców uprawiających short track to skutek przebudowy sekcji, zatrudnienia nowych trenerów oraz nabór nowych zawodników.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak wynika z raportu Ministerstwa Sportu i Turystyki - GKS Stoczniowiec (299.50 pkt.) po AZS AWFiS Gdańsk (1703.55 pkt) oraz po MKS Gdańsk (417.83 pkt.) jest trzecim wielosekcyjnym klubem najlepiej szkolącym młodzież w Gdańsku, a czwartym na Pomorzu. W gronie wszystkich, przeszło trzech tysięcy sześciuset punktujących w rankingu klubów sportowych w Polsce,  pracę u podstaw z młodzieżą w Stoczniowcu w MSiT ocenia się na wysokie, 63. miejsce w Polsce (w stosunku do ubiegłorocznej klasyfikacji GKS Stoczniowiec awansował o 8. pozycji). 
 


Ważne
PRZYNAJMNIEJ NA RAZIE BEZ SZKÓŁEK I ŚLIZGAWEK

Rekreacyjne ślizgawki oraz zajęcia szkółki hokejowej i łyżwiarskiej nie wystartują na początku października. Wcześniej informowaliśmy o możliwym rozpoczęciu zajęć. Po konsultacji ze służbami sanitarnymi ani ślizgawki, ani szkółki nie ruszą w tym terminie.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po