Aktualności

Wysokie noty Stoczniowca w ogólnopolskiej punktacji sportu młodzieżowego

2020-02-13 09:31:20

GKS Stoczniowiec pozostaje niekwestionowanym liderem klasyfikacji wśród łyżwiarzy szybkich z toru długiego w Polsce. Tak wynika z opublikowanego raportu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Podczas zawodów rankingowych w 2019 roku gdańscy panczeniści punktowali najlepiej ze wszystkich męskich drużyn w kraju.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystko za sprawą zdolnych młodzieżowców Marcina Bachanka, Dawida Burzykowskiego, Szymona Palki i Jana Świątka, którzy są nadzieją reprezentacji kraju i jednocześnie naturalnymi kandydatami do reprezentowania Biało-czerwonych barw na IO w 2022 roku. Łyżwiarze szybcy Stoczniowca właściwie z każdej imprezy w 2019 roku wracali opromienieni sukcesami, które przełożyły się na 169.50 punktów w prowadzonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, ogólnopolskim rankingu sportu młodzieżowego. Dodatkowo w klasyfikacji łącznej klubów łyżwiarstwa szybkiego z toru długiego, zajmujących się szkoleniem zarówno w kategorii żeńskiej, jak i męskiej, GKS Stoczniowiec uplasował się na trzecim miejscu, tuż za Pilicą Tomaszów Mazowiecki i AZS AWF Katowice (w tej kategorii sklasyfikowano 20 klubów).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bardzo dobrze wypadają również hokeiści. W rankingu Stoczniowiec zajmuje drugą pozycję (68.30 pkt.) i ustępuje tylko sanockim Niedźwiadkom (84.60 pkt). Od lat Biało-niebiescy uczestniczą w turniejach finałowych mistrzostw kraju, dodatkowo w ubiegłym roku drużyna Krzysztofa Lehmanna wywalczyła srebrny medal MPJ, w finale uznając wyższość właśnie zespołu z Sanoka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Łyżwiarze figurowi w swoim rankingu zajmują 4. miejsce (34 pkt. – na liście 17. organizacji), łyżwiarze szybcy z toru krótkiego plasują się na 9. pozycji (14 pkt.), a siatkarze w gronie przeszło 100 klubów w całym kraju zajmują pozycje w połowie stawki (11 pkt.).  W przypadku łyżwiarzy figurowych lokomotywą była złota medalistka MMP Amelia Rams, natomiast dalsza pozycja sportowców uprawiających short track to skutek przebudowy sekcji, zatrudnienia nowych trenerów oraz nabór nowych zawodników.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak wynika z raportu Ministerstwa Sportu i Turystyki - GKS Stoczniowiec (299.50 pkt.) po AZS AWFiS Gdańsk (1703.55 pkt) oraz po MKS Gdańsk (417.83 pkt.) jest trzecim wielosekcyjnym klubem najlepiej szkolącym młodzież w Gdańsku, a czwartym na Pomorzu. W gronie wszystkich, przeszło trzech tysięcy sześciuset punktujących w rankingu klubów sportowych w Polsce,  pracę u podstaw z młodzieżą w Stoczniowcu w MSiT ocenia się na wysokie, 63. miejsce w Polsce (w stosunku do ubiegłorocznej klasyfikacji GKS Stoczniowiec awansował o 8. pozycji). 
 


Ważne
PRZEDŁUŻENIE WAŻNOŚCI KARNETÓW

Ważny komunikat dla posiadaczy karnetów na ślizgawki i szkółki. W związku z zawieszeniem w Hali Olivia wszystkich zajęć organizowanych przez GKS Stoczniowiec, informujemy posiadaczy abonamentów, że ważność karnetów zostanie BEZPŁATNIE wydłużona o okres, w którym zajęcia były odwołane.

NIE TAKA ZIMA ZŁA, GDY TRWA SEZON NA ŁYŻWY

Marka Knoppers, główny partner lodowiska w hali Olivia w Gdańsku, zaprasza na ślizgawki, gdzie każdy i mały, i duży może oddać się zimowemu szaleństwu. Czekają na Was sportowe emocje w łyżwiarskim stylu. A jeśli nie czujesz się mistrzem szusowania po lodzie zapraszamy, do szkółek organizowanych przez GKS Stoczniowiec.

KINO HELIOS PARTNEREM SZKÓŁEK I ŚLIZGAWEK W HALI OLIVIA

GKS Stoczniowiec i kino Helios zapraszają na łyżwy do Hali Olivia. W każdy weekend losowo wybrana osoba, przy zakupie biletu lub karnetu na ślizgawki i szkółki, ma szansę wygrać podwójne zaproszenie do kina.

SZKÓŁKI NA LODZIE IDĄ PEŁNĄ PARĄ

W tym sezonie szkółki hokejowa, łyżwiarska i short track wystartowały na początku października. Zajęcia hokejowe odbywają się w małej, natomiast lekcje łyżwiarstwa figurowego i szybkiego, prowadzone są w dużej Hali Olivia.

WYSTARTOWAŁ SEZON NA ŁYŻWY

Trwa zimowe szaleństwo ! W hali Olivia od początku października wszyscy chętni mogą pojeździć na łyżwach. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym sezonie potrwa do 29 marca 2020 roku.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Startuje Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią rusza nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorem projektu jest były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po