Aktualności

Wyjątkowy prezent dla papieża

2019-02-15 08:41:39

Podczas ostatnich światowych dni młodzieży, które odbyły się w Panamie, powiększyła się kolekcja gadżetów sportowych papieża Franciszka. Duchowny, który słynie z zamiłowania do sportu i ogromnego zbioru m.in. koszulek piłkarskich, tym razem został obdarowany bluzą hokejową GKS Stoczniowiec.

Wszystko za sprawą dziennikarza Gościa Niedzielnego, gdańszczanina Piotra Piotrowskiego (na zdjęciu poniżej), który był wysłannikiem gazety do Panamy i brał udział w audiencji u papieża.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Przed moim wyjazdem na światowe dni młodzieży byłem z odwiedzinami w klubie. Podczas rozmowy z Henrykiem Zabrockim, Maćkiem Turnowieckim i Markiem Kosteckim zdradziłem, że wybieram się za ocean do papieża. Szybko pojawił się pomysł wyjątkowego prezentu dla Ojca Świętego, a ja - jako długoletni sympatyk Stoczniowca - ideę natychmiast podchwyciłem – opowiada Piotr Piotrowski.

Biało – niebieski trykot Stoczniowca oznaczony został numerem 1 i napisem w języku włoskim „Papa Francisco” .

- Choć byłem na to przygotowany, to nie udało mi się bluzy wręczyć osobiście. Podczas audiencji było nas w sumie czterdzieści osób, w tym uczestnicy Rejsu Niepodległości ze statku „Dar Młodzieży”. No i większość z prezentami. Gwardia papieska zdecydowała, że ze względów bezpieczeństwa dary musimy przekazać jeszcze przed spotkaniem, tak ażeby mogły zostać dokładnie sprawdzone. Zaraz po audiencji otrzymaliśmy jednak potwierdzenie, że wszystkie prezenty dotarły do Ojca Świętego – wspomina Piotrowski.  

 

 


Ważne
DOŁĄCZ DO URBANOWICZA. WYBIERZ NAUKĘ W LICEUM SPORTOWYM ORAZ TRENINGI W STOCZNIOWCU

Gdański Klub Sportowy Stoczniowiec oraz Ogólnokształcące Szkoły Sportowe w Gdańsku ogłaszają nabór na rok szkolny 2019/2020, a co za tym idzie związane z tym testy sportowe. W tym roku na młodych adeptów hokeja na lodzie czeka do 20 miejsc. Absolwentami OSS w Gdańsku są znani polscy hokeiści m.in. Maciej Urbanowicz czy Aron Chmielewski.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i aktualnie walczą w półfinale Mistrzostw Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po