Aktualności

Wyjątkowy prezent dla papieża

2019-02-15 08:41:39

Podczas ostatnich światowych dni młodzieży, które odbyły się w Panamie, powiększyła się kolekcja gadżetów sportowych papieża Franciszka. Duchowny, który słynie z zamiłowania do sportu i ogromnego zbioru m.in. koszulek piłkarskich, tym razem został obdarowany bluzą hokejową GKS Stoczniowiec.

Wszystko za sprawą dziennikarza Gościa Niedzielnego, gdańszczanina Piotra Piotrowskiego (na zdjęciu poniżej), który był wysłannikiem gazety do Panamy i brał udział w audiencji u papieża.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Przed moim wyjazdem na światowe dni młodzieży byłem z odwiedzinami w klubie. Podczas rozmowy z Henrykiem Zabrockim, Maćkiem Turnowieckim i Markiem Kosteckim zdradziłem, że wybieram się za ocean do papieża. Szybko pojawił się pomysł wyjątkowego prezentu dla Ojca Świętego, a ja - jako długoletni sympatyk Stoczniowca - ideę natychmiast podchwyciłem – opowiada Piotr Piotrowski.

Biało – niebieski trykot Stoczniowca oznaczony został numerem 1 i napisem w języku włoskim „Papa Francisco” .

- Choć byłem na to przygotowany, to nie udało mi się bluzy wręczyć osobiście. Podczas audiencji było nas w sumie czterdzieści osób, w tym uczestnicy Rejsu Niepodległości ze statku „Dar Młodzieży”. No i większość z prezentami. Gwardia papieska zdecydowała, że ze względów bezpieczeństwa dary musimy przekazać jeszcze przed spotkaniem, tak ażeby mogły zostać dokładnie sprawdzone. Zaraz po audiencji otrzymaliśmy jednak potwierdzenie, że wszystkie prezenty dotarły do Ojca Świętego – wspomina Piotrowski.  

 

 


Ważne
GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

To już blisko trzy lata odkąd Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci prowadzi nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. Udział w programie jest znakomitą okazją do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu. Koordynatorami projektu są - były reprezentant Polski w short tracku Rafał Grycner oraz trener Artur Kostecki.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po