Aktualności

Wygrana po karnych

2019-03-20 10:49:26

Udanie turniej finałowy MPJ w Sanoku zainaugurowali młodzi hokeiści Stoczniowca. Podopieczni Krzysztofa Lehmanna 5:4 po serii karnych zwyciężyli miejscowe Niedźwiadki. W regulaminowym czasie było 4:4, a dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia.

Biało-niebiescy prowadzenie w tym spotkaniu oddali dopiero pod koniec trzeciej tercji. Wcześniej z rywalami prowadzili już nawet 3:0, a następnie 4:2. Co ciekawe Stoczniowcy swoją trzecią bramkę zdobyli grając w podwójnym osłabieniu, a na listę strzelców wpisał się Krystian Mocarski. Pozostałe gole dla ekipy z Gdańska zdobyli: Kacper Fruczek, jeszcze raz Mocarski, Kacper Niedźwiedzki, a decydującą o zwycięstwie bramkę z rzutu karnego strzelił Igor Smal (moment zdobycia gola na zdjęciu poniżej). Dodajmy, że do wyłonienia zwycięzcy meczu potrzebnych było aż 16 rzutów karnych.

- Horror, najważniejsze jednak, że wygrywamy. Obawiałem się trochę tego meczu, bo tu w kontekście walki o medale mówi się tylko o Niedźwiadkach, tegorocznych triumfatorach Centralnej Ligi Juniorów. Fajnie zagraliśmy w pierwszej tercji, wszystko mieliśmy pod kontrolą. Teraz tak mądrze musimy zagrać z Polonią Bytom. Jeśli wygramy, mamy wówczas duże szanse na awans do czwórki -  powiedział trener Krzysztof Lehmann.

Niedźwiadki Sanok U20 (JR) - GKS Stoczniowiec U20 (JR) 4:5 k. (0:2, 2:1, 2:1, 0:0, 2:3k)

GKS Stoczniowiec: Soliński Wiktor, Gasparyan Arsen - Wala Jakub, Baranouski Aliaksei, Smal Igor, Mocarski Krystian, Wołoszyk Bartosz, Liśkiewicz Bartosz, Boboshko Danilo,  Niedźwiecki Kacper, Ebertowski Maurycy, Pluciński Paweł, Kasicki Jan, Wenz Wiktor, Hadowski Oskar, Kuczek Oskar, Fruczek Kacper, Laskowski Adam, Murawski Kacper.

Ważne
GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Startuje Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią rusza nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorem projektu jest były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner.