Aktualności

Walka z uzależnieniami w Gdańsku

2022-03-01 21:09:51

Kilka tysięcy młodych sportowców z gdańskich stowarzyszeń i organizacji, wśród nich załoga Stoczniowca, przystąpiło do programu „Profis – sport bez uzależnień”. Dzięki niemu wszyscy będą mogli szczegółowo poznać zagrożenia wynikające ze stosowania używek. Po dopalacze czy alkohol sięgają bowiem nawet kilkunastolatkowie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podczas specjalistycznego szkolenia zorganizowanego i sfinansowanego przez Miasto Gdańsk można było dowiedzieć się, że każdego dnia do szpitala w Gdańsku trafia co najmniej jedna osoba, która wymaga pomocy lekarskiej po zażyciu narkotyków, dopalaczy albo alkoholu.

Aby zapobiegać, a nie leczyć, Miasto Gdańsk rozpoczęło w szkołach i klubach sportowych realizację specjalnego programu profilaktyczno-edukacyjnego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Świetny pomysł. Chcemy, aby nasze dzieci i młodzież była uzależniona od sportu nie od używek. Projekt przewiduje rozmowy, warsztaty, spotkania w formie online. Młodzi ludzie zazwyczaj nie zdają sobie sprawy, jak groźne może być zażywanie narkotyków, palenie papierosów czy picie alkoholu. O problemie trzeba rozmawiać nie tylko w domu, ale w szkole czy na zajęciach. Dlatego w programie udział biorą specjalnie przeszkolone osoby – podkreślił prezes GKS Stoczniowiec Marek Kostecki.

W klubie specjalistycznym szkoleniem objęci zostaną młodzi łyżwiarze szybcy i figurowi, siatkarze oraz hokeiści.

 


Ważne
PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ Z GKS STOCZNIOWIEC

W 2022 roku zaplanowano szereg spotkań oraz szkoleń dla zawodników i zawodniczek Stoczniowca właśnie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprzez sport oraz organizację czasu wolnego promowana będą nie tylko zimowe dyscypliny związane z naszym Klubem, ale również zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Przeszkoleni trenerzy przekażą informacje na temat negatywnych skutków sięgania po różnego rodzaju używki, głównie alkohol oraz narkotyki. 

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

To już blisko trzy lata odkąd Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci prowadzi nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. Udział w programie jest znakomitą okazją do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu. Koordynatorami projektu są - były reprezentant Polski w short tracku Rafał Grycner oraz trener Artur Kostecki.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po