Aktualności

Ułamek sekundy do rekordu życiowego

2016-09-27 20:14:07

 

Pierwsze starty kadry Polski w short tracku. Biało-czerwoni rywalizowali z reprezentacją Włoch, która należy ścisłej światowej czołówki. Bardzo dobrze zaprezentowała się Monika Grządkowska. Panczenistce Stoczniowca zabrakło 0,007 sekundy do rekordu życiowego na 500 metrów.

Prowadzona przez Annę Łukanową – Jakubowską reprezentacja kraju w łyżwiarstwie szybkim na torze krótkim, w miniony weekend ,startowała we włoskim Courmayeur. Polacy rywalizowali z kadrą Włoch, jedną z najmocniejszych reprezentacji w Europie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Znakomicie wypadła Magdalena Warakomska, zajmując 6. miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet. Wielką niespodzianką był również występ Michała Domańskiego, który uplasował się oczko wyżej wśród mężczyzn. Michał wrócił do ścigania w short tracku po przerwie związanej z występami na torze długim. Włosi są jedną z najmocniejszych reprezentacji w Europie, a ponadto zarówno Włoszki jak i Włochów należy wymieniać w ścisłej światowej czołówce. Zawody były bardzo intensywne, ponieważ w ciągu dwóch dni startowaliśmy dwukrotnie na każdym z 3 dystansów. Dla nas rywalizacja miała jednak charakter czysto treningowy. Występowaliśmy bez presji, szukaliśmy nowych rozwiązań taktycznych. Na długich dystansach biegi rozgrywane były stosunkowo wolno, ale na 500 metrów do rekordu życiowego zabrakło mi zaledwie 0,007 sekundy. To dobry znak. Ubiegły sezon otwierałam znacznie gorszym czasem. Wróciliśmy zadowoleni i optymistycznie nastawieni do kolejnych startów. Teraz czeka nas dosłownie kilka chwil w domu, a już w piątek ruszamy do Sanoka, gdzie odbędą się nasze krajowe eliminacje – relacjonowała stoczniowiec.org.pl przebieg zawodów we Włoszech Monika Grządkowska.

Tymczasem inna panczenistka GKS Stoczniowiec rywalizowała na torze krótkim w rumuńskiej Miercurei. W swoim reprezentacyjnym debiucie Julia Rogacewicz zajęła w ogólnej klasyfikacji 13.lokatę. Gdańszczanka ścigała się na 1500, 500 i 1000 metrów. 

 


Ważne
ŚLIZGAWKI DO KOŃCA MARCA, SZKÓŁKI DO POCZĄTKU KWIETNIA

Wiemy, do kiedy potrwają popularne ślizgawki oraz szkółki - hokeja na lodzie i łyżwiarska. Rekreacyjne ślizganie po tafli lodowej Hali Olivia potrwa do 25 marca, natomiast zajęcia hokejowe i jazdy na łyżwach zakończą się 8 kwietnia br.

CAMP POD OKIEM SZKOLENIOWCA NHL

W dniach 27-31 sierpnia 2018 roku znany z pracy szkoleniowej w NHL oraz dla Kanadyjskiej Federacji Hokeja Sean Skinner wspólnie z trenerami GKS Stoczniowiec, Krzysztofem Lehmannem i Pawłem Zwolińskim, poprowadzą obóz hokejowy dla dzieci z roczników 2003-2009. Oferta skierowana jest do młodych zawodników, pragnących podnieść swoje umiejętności.

PILNE! POMÓŻMY USPRAWNIĆ ZAJĘCIA W RAMACH ŚLIZGAWEK ORAZ SZKÓŁEK ŁYŻWIARSKIEJ I HOKEJOWEJ

Ważna informacja dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach, a także rodziców i opiekunów dzieci, chętnych do udziału w zajęciach łyżwiarskich i hokejowych. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminami korzystania ślizgawek i wypożyczalni sprzętu sportowego. 

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywają się w małej, natomiast lekcje łyżwiarstwa prowadzone są w dużej Hali Olivia.

CZAS NA ŁYŻWIARSKIE SZALEŃSTWO! WE WRZESNIU RUSZAJĄ ŚLIZGAWKI

W hali Olivia od 30. września wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie zaplanowano w każdą sobotę i niedzielę oraz w dni świąteczne. "Olivia" przygotowała po siedem tur wejść na taflę. Podczas każdej można jeździć przez godzinę. Początek wyznaczono na: 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 16:30, 18:00, 19:30.

SUPER BANDY W OLIVII

Szwajcarska Lozanna, Pałac Lodowy w St. Petersburgu, paryska hala Bercy oraz hala w Soczi, arena zmagań hokeistów podczas zimowej olimpiady w 2014 roku. Do tego grona dołączy już niebawem gdańska Hala Olivia. Wszystko za sprawą aktualnie montowanych nowoczesnych band. Sprzęt do dużej hali dostarcza jeden z najbardziej uznanych światowych producentów i ekspertów w tej dziedzinie, firrma Raita Sport z fińskiego Oulainen.

NOWY BLASK HALI OLIVIA

Popatrzcie na Halę Olivia, jest zupełnie inna niż wcześniej. Wszystko za sprawą gruntownej modernizacji finansowanej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Gdańsk i klubu GKS Stoczniowiec. Jednym z ostatnich akordów rewitalizacji symbolu Pomorza i Gdańska było uruchomienie wyjątkowej iluminacji. Poniżej Hala Olivia w nowym blasku.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po