Aktualności

Ułamek sekundy do rekordu życiowego

2016-09-27 20:14:07

 

Pierwsze starty kadry Polski w short tracku. Biało-czerwoni rywalizowali z reprezentacją Włoch, która należy ścisłej światowej czołówki. Bardzo dobrze zaprezentowała się Monika Grządkowska. Panczenistce Stoczniowca zabrakło 0,007 sekundy do rekordu życiowego na 500 metrów.

Prowadzona przez Annę Łukanową – Jakubowską reprezentacja kraju w łyżwiarstwie szybkim na torze krótkim, w miniony weekend ,startowała we włoskim Courmayeur. Polacy rywalizowali z kadrą Włoch, jedną z najmocniejszych reprezentacji w Europie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Znakomicie wypadła Magdalena Warakomska, zajmując 6. miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet. Wielką niespodzianką był również występ Michała Domańskiego, który uplasował się oczko wyżej wśród mężczyzn. Michał wrócił do ścigania w short tracku po przerwie związanej z występami na torze długim. Włosi są jedną z najmocniejszych reprezentacji w Europie, a ponadto zarówno Włoszki jak i Włochów należy wymieniać w ścisłej światowej czołówce. Zawody były bardzo intensywne, ponieważ w ciągu dwóch dni startowaliśmy dwukrotnie na każdym z 3 dystansów. Dla nas rywalizacja miała jednak charakter czysto treningowy. Występowaliśmy bez presji, szukaliśmy nowych rozwiązań taktycznych. Na długich dystansach biegi rozgrywane były stosunkowo wolno, ale na 500 metrów do rekordu życiowego zabrakło mi zaledwie 0,007 sekundy. To dobry znak. Ubiegły sezon otwierałam znacznie gorszym czasem. Wróciliśmy zadowoleni i optymistycznie nastawieni do kolejnych startów. Teraz czeka nas dosłownie kilka chwil w domu, a już w piątek ruszamy do Sanoka, gdzie odbędą się nasze krajowe eliminacje – relacjonowała stoczniowiec.org.pl przebieg zawodów we Włoszech Monika Grządkowska.

Tymczasem inna panczenistka GKS Stoczniowiec rywalizowała na torze krótkim w rumuńskiej Miercurei. W swoim reprezentacyjnym debiucie Julia Rogacewicz zajęła w ogólnej klasyfikacji 13.lokatę. Gdańszczanka ścigała się na 1500, 500 i 1000 metrów. 

 


Ważne
PRZYNAJMNIEJ NA RAZIE BEZ SZKÓŁEK I ŚLIZGAWEK

Rekreacyjne ślizgawki oraz zajęcia szkółki hokejowej i łyżwiarskiej nie wystartują na początku października. Wcześniej informowaliśmy o możliwym rozpoczęciu zajęć. Po konsultacji ze służbami sanitarnymi ani ślizgawki, ani szkółki nie ruszą w tym terminie.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po