Aktualności

Ułamek sekundy do rekordu życiowego

2016-09-27 20:14:07

 

Pierwsze starty kadry Polski w short tracku. Biało-czerwoni rywalizowali z reprezentacją Włoch, która należy ścisłej światowej czołówki. Bardzo dobrze zaprezentowała się Monika Grządkowska. Panczenistce Stoczniowca zabrakło 0,007 sekundy do rekordu życiowego na 500 metrów.

Prowadzona przez Annę Łukanową – Jakubowską reprezentacja kraju w łyżwiarstwie szybkim na torze krótkim, w miniony weekend ,startowała we włoskim Courmayeur. Polacy rywalizowali z kadrą Włoch, jedną z najmocniejszych reprezentacji w Europie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Znakomicie wypadła Magdalena Warakomska, zajmując 6. miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet. Wielką niespodzianką był również występ Michała Domańskiego, który uplasował się oczko wyżej wśród mężczyzn. Michał wrócił do ścigania w short tracku po przerwie związanej z występami na torze długim. Włosi są jedną z najmocniejszych reprezentacji w Europie, a ponadto zarówno Włoszki jak i Włochów należy wymieniać w ścisłej światowej czołówce. Zawody były bardzo intensywne, ponieważ w ciągu dwóch dni startowaliśmy dwukrotnie na każdym z 3 dystansów. Dla nas rywalizacja miała jednak charakter czysto treningowy. Występowaliśmy bez presji, szukaliśmy nowych rozwiązań taktycznych. Na długich dystansach biegi rozgrywane były stosunkowo wolno, ale na 500 metrów do rekordu życiowego zabrakło mi zaledwie 0,007 sekundy. To dobry znak. Ubiegły sezon otwierałam znacznie gorszym czasem. Wróciliśmy zadowoleni i optymistycznie nastawieni do kolejnych startów. Teraz czeka nas dosłownie kilka chwil w domu, a już w piątek ruszamy do Sanoka, gdzie odbędą się nasze krajowe eliminacje – relacjonowała stoczniowiec.org.pl przebieg zawodów we Włoszech Monika Grządkowska.

Tymczasem inna panczenistka GKS Stoczniowiec rywalizowała na torze krótkim w rumuńskiej Miercurei. W swoim reprezentacyjnym debiucie Julia Rogacewicz zajęła w ogólnej klasyfikacji 13.lokatę. Gdańszczanka ścigała się na 1500, 500 i 1000 metrów. 

 


Ważne
TO ONI WYWALCZYLI ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Przez turniej w Katowicach przeszli jak burza. W finale z kwitkiem odprawili nowotarskie Podhale. Zobacz poniżej, kto reprezentował barwy Stoczniowca w decydującym o zdobyciu złotych medali spotkaniu…

POZNAJ SREBRNE MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Hokeistki Stoczniowca nie sprostały Polonii Bytom i przegrały rywalizację o złoty medal w ramach krajowego czempionatu. To trzeci srebrny krążek gdańszczanek wywalczony w ostatnich trzech sezonach PLHK. 

SUKCESY MŁODYCH PANCZENISTÓW STOCZNIOWCA

Łyżwiarze szybcy Stoczniowca oraz szkoleniowcy panczenistów naszego klubu zostali  uhonorowani podczas dziesiątej Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się trenerzy - Agnieszka Bagińska i Ryszard Białkowski oraz dziesiątka łyżwiarzy, którzy zdobyli dla Gdańska najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego.

NIEZAWODNI ŁYŻWIARZE FIGUROWI

Oliwia Borowska w parze z Filipem Bojanowskim oraz solistka Amelia Rams - stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Sanoku. Nasza para taneczna wywalczyła złoty medal, a młoda łyżwiarka cieszyła się z brązowego krążka.

PILNE: APLIKUJ DO GKS STOCZNIOWIEC. RUSZA NABÓR DO KLAS O PROFILU HOKEJOWYM

Gdański Klub Sportowy Stoczniowiec oraz Ogólnokształcące Szkoły Sportowe w Gdańsku ogłaszają nabór na rok szkolny 2018/2019. Chętni przejdą testy sprawności fizycznej, techniki indywidualnej, a weryfikację kandydatów zakończą gry kontrolne. W tym roku na młodych adeptów hokeja na lodzie czeka do 15 miejsc.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po