Aktualności

Turniej EIHC, czyli kawał dobrego hokeja w Olivii

2016-11-09 21:44:46

Niewiele ponad miesiąc dzieli nas od międzynarodowych zmagań z udziałem polskich hokeistów na lodowisku w Gdańsku. Polski Związek Hokeja na Lodzie i GKS Stoczniowiec podpisali właśnie stosowne dokumenty, na mocy których zapraszają wszystkich sympatyków tej dyscypliny sportu do hali Olivia. Towarzyski turniej z cyklu Euro Ice Hockey Challenge z udziałem Korei Pd., Kazachstanu, Ukrainy i Polski odbędzie się pomiędzy 15 a 17 grudnia 2016 roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grudniowy turniej w Gdańsku, będzie dla Polaków drugim EIHC w sezonie 2016/17. Pierwszy, rozegrany w listopadzie w Budapeszcie, nie zakończył po myśli biało-czerwonych. Zespół trenera Jacka Płachty w spotkaniu o 5 miejsce - w całych zmaganiach na Węgrzech - pokonał Włochy 4:1. Wcześniej Polacy ulegli 1:2 Węgrom i 1:3 Duńczykom. W turnieju triumfował zespół Korei, który w swojej grupie ogrywał Włochów i Austriaków.

- Zdecydowaliśmy się na Gdańsk z trzech powodów. Po pierwsze zagramy w świeżo zmodernizowanej Olivii, po drugie mamy dobre doświadczenia ze współpracy z GKS Stoczniowiec przy organizacji wcześniejszych tego typu imprez, wreszcie ostatni turniej EIHC, rozegrany w Gdańsku w lutym 2014 roku, zakończył się triumfem Biało-Czerwonych i do tych tradycji chcielibyśmy nawiązać – powiedział Janusz Wierzbowski, sekretarz generalny PZHL.

W hali Olivia reprezentację Polski czeka trudne zadanie. Kazachstan to spadkowicz z elity, z Koreańczykami nie poradziliśmy sobie podczas tegorocznych Mistrzostw Świata dywizji I w Katowicach, a Ukraińcy od kilku sezonów regularnie występują na drugim poziomie światowego hokeja.

[TUTAJ] możemy zobaczyć, jak reprezentanci Polski cieszyli się ze zwycięstwa w turnieju EIHC w 2014 roku w Olivii.

 

Fot. trojmiasto.pl

 


Ważne
UWAGA! ZMIANY W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁEK

Pilne! Informacja o zmianach w funkcjonowaniu szkółek łyżwiarskiej i hokejowej w piątek, 18 stycznia oraz w weekend 25-27 stycznia 2019 roku. Wszystko ze względu na mecze Polskiej Hokej Ligi oraz prestiżowy Hevelius Cup w łyżwiarstwie synchronicznym.   

TO ONI WYWALCZYLI ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Przez turniej w Katowicach przeszli jak burza. W finale z kwitkiem odprawili nowotarskie Podhale. Zobacz poniżej, kto reprezentował barwy Stoczniowca w decydującym o zdobyciu złotych medali spotkaniu…

POZNAJ SREBRNE MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Hokeistki Stoczniowca nie sprostały Polonii Bytom i przegrały rywalizację o złoty medal w ramach krajowego czempionatu. To trzeci srebrny krążek gdańszczanek wywalczony w ostatnich trzech sezonach PLHK. 

SUKCESY MŁODYCH PANCZENISTÓW STOCZNIOWCA

Łyżwiarze szybcy Stoczniowca oraz szkoleniowcy panczenistów naszego klubu zostali  uhonorowani podczas dziesiątej Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się trenerzy - Agnieszka Bagińska i Ryszard Białkowski oraz dziesiątka łyżwiarzy, którzy zdobyli dla Gdańska najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego.

NIEZAWODNI ŁYŻWIARZE FIGUROWI

Oliwia Borowska w parze z Filipem Bojanowskim oraz solistka Amelia Rams - stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Sanoku. Nasza para taneczna wywalczyła złoty medal, a młoda łyżwiarka cieszyła się z brązowego krążka.

Kalendarz imprez
WEEKENDOWY ROZKŁAD JAZDY

GKS  Stoczniowiec informuje, że w najbliższą sobotę i niedzielę w Hali Olivia rozegrane zostaną mecze I ligi hokeja na lodzie. Podopieczni Krzysztofa Lehmanna zmierzą swoje siły z PTH Koziołkami Poznań.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po