Aktualności

Turniej EIHC, czyli kawał dobrego hokeja w Olivii

2016-11-09 21:44:46

Niewiele ponad miesiąc dzieli nas od międzynarodowych zmagań z udziałem polskich hokeistów na lodowisku w Gdańsku. Polski Związek Hokeja na Lodzie i GKS Stoczniowiec podpisali właśnie stosowne dokumenty, na mocy których zapraszają wszystkich sympatyków tej dyscypliny sportu do hali Olivia. Towarzyski turniej z cyklu Euro Ice Hockey Challenge z udziałem Korei Pd., Kazachstanu, Ukrainy i Polski odbędzie się pomiędzy 15 a 17 grudnia 2016 roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grudniowy turniej w Gdańsku, będzie dla Polaków drugim EIHC w sezonie 2016/17. Pierwszy, rozegrany w listopadzie w Budapeszcie, nie zakończył po myśli biało-czerwonych. Zespół trenera Jacka Płachty w spotkaniu o 5 miejsce - w całych zmaganiach na Węgrzech - pokonał Włochy 4:1. Wcześniej Polacy ulegli 1:2 Węgrom i 1:3 Duńczykom. W turnieju triumfował zespół Korei, który w swojej grupie ogrywał Włochów i Austriaków.

- Zdecydowaliśmy się na Gdańsk z trzech powodów. Po pierwsze zagramy w świeżo zmodernizowanej Olivii, po drugie mamy dobre doświadczenia ze współpracy z GKS Stoczniowiec przy organizacji wcześniejszych tego typu imprez, wreszcie ostatni turniej EIHC, rozegrany w Gdańsku w lutym 2014 roku, zakończył się triumfem Biało-Czerwonych i do tych tradycji chcielibyśmy nawiązać – powiedział Janusz Wierzbowski, sekretarz generalny PZHL.

W hali Olivia reprezentację Polski czeka trudne zadanie. Kazachstan to spadkowicz z elity, z Koreańczykami nie poradziliśmy sobie podczas tegorocznych Mistrzostw Świata dywizji I w Katowicach, a Ukraińcy od kilku sezonów regularnie występują na drugim poziomie światowego hokeja.

[TUTAJ] możemy zobaczyć, jak reprezentanci Polski cieszyli się ze zwycięstwa w turnieju EIHC w 2014 roku w Olivii.

 

Fot. trojmiasto.pl

 


Ważne
ŚLIZGAWKI DO KOŃCA MARCA, SZKÓŁKI DO POCZĄTKU KWIETNIA

Wiemy, do kiedy potrwają popularne ślizgawki oraz szkółki - hokeja na lodzie i łyżwiarska. Rekreacyjne ślizganie po tafli lodowej Hali Olivia potrwa do 25 marca, natomiast zajęcia hokejowe i jazdy na łyżwach zakończą się 8 kwietnia br.

CAMP POD OKIEM SZKOLENIOWCA NHL

W dniach 27-31 sierpnia 2018 roku znany z pracy szkoleniowej w NHL oraz dla Kanadyjskiej Federacji Hokeja Sean Skinner wspólnie z trenerami GKS Stoczniowiec, Krzysztofem Lehmannem i Pawłem Zwolińskim, poprowadzą obóz hokejowy dla dzieci z roczników 2003-2009. Oferta skierowana jest do młodych zawodników, pragnących podnieść swoje umiejętności.

PILNE! POMÓŻMY USPRAWNIĆ ZAJĘCIA W RAMACH ŚLIZGAWEK ORAZ SZKÓŁEK ŁYŻWIARSKIEJ I HOKEJOWEJ

Ważna informacja dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach, a także rodziców i opiekunów dzieci, chętnych do udziału w zajęciach łyżwiarskich i hokejowych. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminami korzystania ślizgawek i wypożyczalni sprzętu sportowego. 

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywają się w małej, natomiast lekcje łyżwiarstwa prowadzone są w dużej Hali Olivia.

CZAS NA ŁYŻWIARSKIE SZALEŃSTWO! WE WRZESNIU RUSZAJĄ ŚLIZGAWKI

W hali Olivia od 30. września wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie zaplanowano w każdą sobotę i niedzielę oraz w dni świąteczne. "Olivia" przygotowała po siedem tur wejść na taflę. Podczas każdej można jeździć przez godzinę. Początek wyznaczono na: 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 16:30, 18:00, 19:30.

SUPER BANDY W OLIVII

Szwajcarska Lozanna, Pałac Lodowy w St. Petersburgu, paryska hala Bercy oraz hala w Soczi, arena zmagań hokeistów podczas zimowej olimpiady w 2014 roku. Do tego grona dołączy już niebawem gdańska Hala Olivia. Wszystko za sprawą aktualnie montowanych nowoczesnych band. Sprzęt do dużej hali dostarcza jeden z najbardziej uznanych światowych producentów i ekspertów w tej dziedzinie, firrma Raita Sport z fińskiego Oulainen.

NOWY BLASK HALI OLIVIA

Popatrzcie na Halę Olivia, jest zupełnie inna niż wcześniej. Wszystko za sprawą gruntownej modernizacji finansowanej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Gdańsk i klubu GKS Stoczniowiec. Jednym z ostatnich akordów rewitalizacji symbolu Pomorza i Gdańska było uruchomienie wyjątkowej iluminacji. Poniżej Hala Olivia w nowym blasku.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po