Aktualności

Turniej EIHC, czyli kawał dobrego hokeja w Olivii

2016-11-09 21:44:46

Niewiele ponad miesiąc dzieli nas od międzynarodowych zmagań z udziałem polskich hokeistów na lodowisku w Gdańsku. Polski Związek Hokeja na Lodzie i GKS Stoczniowiec podpisali właśnie stosowne dokumenty, na mocy których zapraszają wszystkich sympatyków tej dyscypliny sportu do hali Olivia. Towarzyski turniej z cyklu Euro Ice Hockey Challenge z udziałem Korei Pd., Kazachstanu, Ukrainy i Polski odbędzie się pomiędzy 15 a 17 grudnia 2016 roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grudniowy turniej w Gdańsku, będzie dla Polaków drugim EIHC w sezonie 2016/17. Pierwszy, rozegrany w listopadzie w Budapeszcie, nie zakończył po myśli biało-czerwonych. Zespół trenera Jacka Płachty w spotkaniu o 5 miejsce - w całych zmaganiach na Węgrzech - pokonał Włochy 4:1. Wcześniej Polacy ulegli 1:2 Węgrom i 1:3 Duńczykom. W turnieju triumfował zespół Korei, który w swojej grupie ogrywał Włochów i Austriaków.

- Zdecydowaliśmy się na Gdańsk z trzech powodów. Po pierwsze zagramy w świeżo zmodernizowanej Olivii, po drugie mamy dobre doświadczenia ze współpracy z GKS Stoczniowiec przy organizacji wcześniejszych tego typu imprez, wreszcie ostatni turniej EIHC, rozegrany w Gdańsku w lutym 2014 roku, zakończył się triumfem Biało-Czerwonych i do tych tradycji chcielibyśmy nawiązać – powiedział Janusz Wierzbowski, sekretarz generalny PZHL.

W hali Olivia reprezentację Polski czeka trudne zadanie. Kazachstan to spadkowicz z elity, z Koreańczykami nie poradziliśmy sobie podczas tegorocznych Mistrzostw Świata dywizji I w Katowicach, a Ukraińcy od kilku sezonów regularnie występują na drugim poziomie światowego hokeja.

[TUTAJ] możemy zobaczyć, jak reprezentanci Polski cieszyli się ze zwycięstwa w turnieju EIHC w 2014 roku w Olivii.

 

Fot. trojmiasto.pl

 


Ważne
PRZYNAJMNIEJ NA RAZIE BEZ SZKÓŁEK I ŚLIZGAWEK

Rekreacyjne ślizgawki oraz zajęcia szkółki hokejowej i łyżwiarskiej nie wystartują na początku października. Wcześniej informowaliśmy o możliwym rozpoczęciu zajęć. Po konsultacji ze służbami sanitarnymi ani ślizgawki, ani szkółki nie ruszą w tym terminie.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po