Aktualności

Trzy złote medale łyżwiarzy Stoczniowca

2022-03-26 18:33:38

W Gdańsku poznaliśmy pierwszych tegorocznych medalistów mistrzostw Polski seniorów w short tracku. Złoto na 500 metrów wywalczyła liderka naszej kadry Natalia Maliszewska. Podczas sobotnich finałów znakomicie spisali się reprezentanci GKS Stoczniowiec.

Faworyci stanęli na wysokości zadania, a w zasadzie jedyną niespodzianką sobotniej rywalizacji był „tylko” jeden indywidualny medal Natalii Maliszewskiej. Aktualna wicemistrzyni Europy na dystansie 1500 metrów nie ukończyła finału z powodu upadku. Na swoim koronnym dystansie 500 metrów zdobyła jednak złoto.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z jej pecha na 1500 metrów skorzystała gdańszczanka Kamila Stormowska (na zdjęciu powyżej na najwyższym stopniu podium). Dzięki zwycięstwu na tym dystansie, a także srebru na 500 metrów, objęła prowadzenie w klasyfikacji wielobojowej. Podobnie jak Stormowska, sobotę z dwoma indywidualnymi medalami (srebro na 1500 m, brąz na 500 m) zakończyła Nikola Mazur. Obie – wspólnie z Diane Sellierem i Jakubem Dołkowski w barwach Stoczniowca Gdańsk – zdobyły także złoto w rywalizacji sztafet mieszanych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Dwa i trzy tygodnie temu miałam kryzys i myślami chciałam zakończyć sezon. Wystąpiłam w Pekinie, gdzie z dobrej strony pokazałyśmy się w sztafecie, w tym sezonie pobiłam też rekord Polski na 1000 metrów. Ten okres po igrzyskach dał mi do myślenia i uznałam, że stać mnie jeszcze na dobre wyniki w najbliższym czasie – mówi Stormowska. – Nie do końca spodziewałam się, że zdobędę aż tyle medali. Szczególnie zadowolona jestem z dłuższego dystansu, bo 1500 metrów jest jedną z moich ulubionych konkurencji. Pokazałam, że potrafię mądrze przejechać i wygrać bieg z zawodniczkami, które również startują w Pucharze Świata - dodała zawodniczka Stoczniowca

Dominację wśród mężczyzn zaznaczyli aktualni reprezentanci Polski, a trzech z nich podzieliło się miejscami na podium. Przynajmniej z jednym indywidualnym złotem i srebrem zakończą swój udział Michał Niewiński i Diane Sellier. Pierwszy z nich triumfował na 1500 metrów, a drugi – na 500 metrów. Obaj przewodzą stawce łyżwiarzy w klasyfikacji wielobojowej. Z kolei brązowe medale padły łupem Rafała Anikieja.

MP na Dystansach i w Wieloboju:
Kobiety:

Dystans 500 metrów, finał:
Natalia Maliszewska (Juvenia Białystok) – 44.248 sekundy;
Kamila Stormowska (Stoczniowiec Gdańsk) – 44.321;
Nikola Mazur (Stocznowiec) – 44.643;
Magdalena Zych (KU AZS Politechniki Opolskiej) – 45.218;

1500 metrów, finał:
Kamila Stormowska (Stoczniowiec) – 2:44.059;
Nikola Mazur (Stoczniowiec) – 2:44.389;
Natalia Maliszewska (Juvenia) – nie ukończyła biegu;

Mężczyźni:

500 metrów, finał:
Diane Sellier (Stoczniowiec) – 41.899;
Michał Niewiński (Juvenia) – 41.966;
Rafał Anikiej (Juvenia) – 42.459;

1500 metrów, finał:
Michał Niewiński (Juvenia) – 2:35.461;
Diane Sellier (Stoczniowiec) – 2:35.571;
Rafal Anikiej (Juvenia) – 2:36.159;

Sztafety mieszane:
Stoczniowiec Gdańsk (Nikola Mazur, Kamila Stormowska, Jakub Dołkowski, Diane Sellier) – 2:48.388;
Juvenia II Białystok (Hanna Sokołowska, Gabriela Topolska, Rafał Anikiej, Łukasz Kuczyński) – 2:48.914;
Juvenia III Białystok (Ada Majewska, Hanna Orzepowska, Mateusz Mikołajuk, Karol Nieścier) – 2:52.850.

fot. Marcin Gadomski / PZŁS

 


Ważne
PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ Z GKS STOCZNIOWIEC

W 2022 roku zaplanowano szereg spotkań oraz szkoleń dla zawodników i zawodniczek Stoczniowca właśnie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprzez sport oraz organizację czasu wolnego promowana będą nie tylko zimowe dyscypliny związane z naszym Klubem, ale również zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Przeszkoleni trenerzy przekażą informacje na temat negatywnych skutków sięgania po różnego rodzaju używki, głównie alkohol oraz narkotyki. 

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

To już blisko trzy lata odkąd Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci prowadzi nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. Udział w programie jest znakomitą okazją do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu. Koordynatorami projektu są - były reprezentant Polski w short tracku Rafał Grycner oraz trener Artur Kostecki.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po