Aktualności

Trzy Julie na pierwszych treningach hokeistek

2017-08-13 18:00:23

Z  Julią Grzelak, Julią Zawitowską oraz Julią Łapińską w składzie zaczęły przygotowania do sezonu wicemistrzynie kraju w hokeju na lodzie. W nadchodzących rozgrywkach cele niezmienne, czyli walka o czołowe lokaty w PLHK.

Za drużyną Stoczniowca tydzień treningów na lodzie. Trener Henryk Zabrocki (na zdjęciu) nie ukrywa, że chciałby, aby jego zespół również w najbliższym sezonie mierzył wysoko. Mistrzynie kraju sprzed dwóch lat, ubiegłoroczne i tegoroczne srebrne medalistki mistrzostw Polski chcą wygrywać w każdym meczu i podobnie jak w latach minionych życzą sobie udziału w wielkim finale. Jak na razie nowe twarze w zespole to zawodniczka formacji ataku Julia Zawitowska (dotychczas występująca w zespołach amatorskich), obrończyni Julia Grzelak z Vikinga Elbląg oraz wychowanka Stoczniowca, napastniczka, Julia Łapińska (w lutym wspólnie z chłopięcą drużyną U-12 GKS Stoczniowiec wzięła udział w turnieju Pee-Wee w Kanadzie, uznawanym za nieoficjalne MŚ tej kategorii wiekowej).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20 sierpnia gdański zespół opuszczą bramkarka Agata Kosińska oraz Katarzyna Kasprzycka i Natalia Kamińska. Wszystko za sprawą zgrupowania żeńskiej reprezentacji Polski w hokeju na lodzie, które odbędzie się w Sosnowcu (Polki czekają dwa wyjazdowe mecze towarzyskie z Węgierkami). Z różnych przyczyn na zgrupowaniu kadry nie pojawią się Marta Bigos oraz Renata Tokarska. Pod koniec sierpnia z kolei awizowany jest przyjazd do Gdańska, znanej już z występów w GKS Stoczniowiec Tetiany Onyshchenko (na zdjęciu poniżej podczas ceremonii wręczenia medali MP).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hokeistki Stoczniowca ligowe zmagania rozpoczną za miesiąc. W połowie września w hicie na inaugurację sezonu zagrają w Bytomiu z mistrzyniami kraju.

[TU ZOBACZYSZ ROZKŁAD JAZDY STOCZNIOWCA NA SEZON 2017/2018]

 

 


Ważne
UWAGA! ZMIANA W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁKI HOKEJA NA LODZIE

Pilne! Informacja o zmianach w funkcjonowaniu szkółki hokejowej w piątek, 7 grudnia 2018 roku. Ze względu na mecz Polskiej Hokej Ligi cotygodniowe zajęcia dla dzieci w hokeju na lodzie zostają odwołane...   

TO ONI WYWALCZYLI ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Przez turniej w Katowicach przeszli jak burza. W finale z kwitkiem odprawili nowotarskie Podhale. Zobacz poniżej, kto reprezentował barwy Stoczniowca w decydującym o zdobyciu złotych medali spotkaniu…

POZNAJ SREBRNE MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Hokeistki Stoczniowca nie sprostały Polonii Bytom i przegrały rywalizację o złoty medal w ramach krajowego czempionatu. To trzeci srebrny krążek gdańszczanek wywalczony w ostatnich trzech sezonach PLHK. 

SUKCESY MŁODYCH PANCZENISTÓW STOCZNIOWCA

Łyżwiarze szybcy Stoczniowca oraz szkoleniowcy panczenistów naszego klubu zostali  uhonorowani podczas dziesiątej Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się trenerzy - Agnieszka Bagińska i Ryszard Białkowski oraz dziesiątka łyżwiarzy, którzy zdobyli dla Gdańska najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego.

NIEZAWODNI ŁYŻWIARZE FIGUROWI

Oliwia Borowska w parze z Filipem Bojanowskim oraz solistka Amelia Rams - stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Sanoku. Nasza para taneczna wywalczyła złoty medal, a młoda łyżwiarka cieszyła się z brązowego krążka.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po