Aktualności

Trzy Julie na pierwszych treningach hokeistek

2017-08-13 18:00:23

Z  Julią Grzelak, Julią Zawitowską oraz Julią Łapińską w składzie zaczęły przygotowania do sezonu wicemistrzynie kraju w hokeju na lodzie. W nadchodzących rozgrywkach cele niezmienne, czyli walka o czołowe lokaty w PLHK.

Za drużyną Stoczniowca tydzień treningów na lodzie. Trener Henryk Zabrocki (na zdjęciu) nie ukrywa, że chciałby, aby jego zespół również w najbliższym sezonie mierzył wysoko. Mistrzynie kraju sprzed dwóch lat, ubiegłoroczne i tegoroczne srebrne medalistki mistrzostw Polski chcą wygrywać w każdym meczu i podobnie jak w latach minionych życzą sobie udziału w wielkim finale. Jak na razie nowe twarze w zespole to zawodniczka formacji ataku Julia Zawitowska (dotychczas występująca w zespołach amatorskich), obrończyni Julia Grzelak z Vikinga Elbląg oraz wychowanka Stoczniowca, napastniczka, Julia Łapińska (w lutym wspólnie z chłopięcą drużyną U-12 GKS Stoczniowiec wzięła udział w turnieju Pee-Wee w Kanadzie, uznawanym za nieoficjalne MŚ tej kategorii wiekowej).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20 sierpnia gdański zespół opuszczą bramkarka Agata Kosińska oraz Katarzyna Kasprzycka i Natalia Kamińska. Wszystko za sprawą zgrupowania żeńskiej reprezentacji Polski w hokeju na lodzie, które odbędzie się w Sosnowcu (Polki czekają dwa wyjazdowe mecze towarzyskie z Węgierkami). Z różnych przyczyn na zgrupowaniu kadry nie pojawią się Marta Bigos oraz Renata Tokarska. Pod koniec sierpnia z kolei awizowany jest przyjazd do Gdańska, znanej już z występów w GKS Stoczniowiec Tetiany Onyshchenko (na zdjęciu poniżej podczas ceremonii wręczenia medali MP).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hokeistki Stoczniowca ligowe zmagania rozpoczną za miesiąc. W połowie września w hicie na inaugurację sezonu zagrają w Bytomiu z mistrzyniami kraju.

[TU ZOBACZYSZ ROZKŁAD JAZDY STOCZNIOWCA NA SEZON 2017/2018]

 

 


Ważne
PILNE: APLIKUJ DO GKS STOCZNIOWIEC. RUSZA NABÓR DO KLAS O PROFILU HOKEJOWYM

Gdański Klub Sportowy Stoczniowiec oraz Ogólnokształcące Szkoły Sportowe w Gdańsku ogłaszają nabór na rok szkolny 2018/2019. Chętni przejdą testy sprawności fizycznej, techniki indywidualnej, a weryfikację kandydatów zakończą gry kontrolne. W tym roku na młodych adeptów hokeja na lodzie czeka do 15 miejsc.

UWAGA! PILNE! KOMUNIKAT W SPRAWIE CAMPU SZKOLENIOWCA NHL

W dniach 27-31 sierpnia 2018 roku znany z pracy szkoleniowej w NHL oraz dla Kanadyjskiej Federacji Hokeja Sean Skinner wspólnie z trenerami GKS Stoczniowiec, Krzysztofem Lehmannem i Pawłem Zwolińskim, poprowadzą obóz hokejowy dla dzieci, młodzieży, a także wszystkich chętnych. Oferta skierowana jest też do amatorów, profesjonalistów, zawodniczek i zawodników, pragnących podnieść swoje umiejętności. 

ŚLIZGAWKI DO KOŃCA MARCA, SZKÓŁKI DO POCZĄTKU KWIETNIA

Wiemy, do kiedy potrwają popularne ślizgawki oraz szkółki - hokeja na lodzie i łyżwiarska. Rekreacyjne ślizganie po tafli lodowej Hali Olivia potrwa do 25 marca, natomiast zajęcia hokejowe i jazdy na łyżwach zakończą się 8 kwietnia br.

PILNE! POMÓŻMY USPRAWNIĆ ZAJĘCIA W RAMACH ŚLIZGAWEK ORAZ SZKÓŁEK ŁYŻWIARSKIEJ I HOKEJOWEJ

Ważna informacja dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach, a także rodziców i opiekunów dzieci, chętnych do udziału w zajęciach łyżwiarskich i hokejowych. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminami korzystania ślizgawek i wypożyczalni sprzętu sportowego. 

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywają się w małej, natomiast lekcje łyżwiarstwa prowadzone są w dużej Hali Olivia.

CZAS NA ŁYŻWIARSKIE SZALEŃSTWO! WE WRZESNIU RUSZAJĄ ŚLIZGAWKI

W hali Olivia od 30. września wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie zaplanowano w każdą sobotę i niedzielę oraz w dni świąteczne. "Olivia" przygotowała po siedem tur wejść na taflę. Podczas każdej można jeździć przez godzinę. Początek wyznaczono na: 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 16:30, 18:00, 19:30.

SUPER BANDY W OLIVII

Szwajcarska Lozanna, Pałac Lodowy w St. Petersburgu, paryska hala Bercy oraz hala w Soczi, arena zmagań hokeistów podczas zimowej olimpiady w 2014 roku. Do tego grona dołączy już niebawem gdańska Hala Olivia. Wszystko za sprawą aktualnie montowanych nowoczesnych band. Sprzęt do dużej hali dostarcza jeden z najbardziej uznanych światowych producentów i ekspertów w tej dziedzinie, firrma Raita Sport z fińskiego Oulainen.

NOWY BLASK HALI OLIVIA

Popatrzcie na Halę Olivia, jest zupełnie inna niż wcześniej. Wszystko za sprawą gruntownej modernizacji finansowanej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Gdańsk i klubu GKS Stoczniowiec. Jednym z ostatnich akordów rewitalizacji symbolu Pomorza i Gdańska było uruchomienie wyjątkowej iluminacji. Poniżej Hala Olivia w nowym blasku.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po