Aktualności

Trzecie miejsce Polaków w turnieju EIHC

2019-11-11 17:57:24

Zwycięstwo z Japonią 3:2 oraz porażki z Włochami 0:2 i Węgrami 0:2. Biało-czerwoni na tafli Hali Olivia walczyli jak mogli, ale nieznacznie przegrywali. Euro Ice Hockey Challange w Gdańsku wygrali Węgrzy. Wśród naszych reprezentantów mogliśmy oglądać trzech wychowanków Stoczniowca – Arona Chmielewskiego, Szymona Marca i Maćka Urbanowicza.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Jestem zadowolony z tego, jak graliśmy, jak walczyliśmy. Różnice były niewielkie. Pierwszy mecz wygraliśmy, w dwóch kolejnych mieliśmy możliwości do zdobycia bramek, które tym razem nie padły. Obecny nasz poziom, w porównaniu z tym, jaki był, kiedy rozpoczynałem pracę - to inny świat. Zawodnicy wiedzą, czego oczekujemy. Żeby poprawić skuteczność, trzeba po prostu więcej strzelać, ale w klubach, nie na zgrupowaniach. To w klubach, na co dzień, wykonuje się całą pracę, bo tutaj mamy kilka treningów i mecz. Tu nie pomoże Mariusz Czerkawski czy Wayne Gretzki, tylko praca w klubie – podkreślił trener reprezentacji Tomasz Valtonen.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szkoleniowiec zwrócił uwagę, że polscy hokeiści są bardzo pracowici, liga z roku na rok co raz lepsza, a miejsce na polską edycje Euro Ice Hockey Challange idealne.

- Ja kocham Gdańsk, mamy fajny hotel, fajne lodowisko, niczego nam tu nie brakuje. Wszystko jest super. Oczywiście chcielibyśmy, żeby była pełna hala, ale nic nie zrobimy. Ludzie przyjdą, jak dobrze będziemy wykonywać swoją robotę – zaznaczył trener Valtonen (na zdjęciu poniżej w środku).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Bardzo dobrze walczyliśmy, daliśmy sobie możliwość do ostatnich minut, by wygrać każdy z meczów. Cieszy nas to, że straciliśmy jednego gola w osłabieniu. To są detale, które mogą nas zaprowadzić bardzo daleko - ocenił kapitan polskiej reprezentacji Krystian Dziubiński (na zdjęciu powyżej pierwszy z lewej).

POLSKA – JAPONIA 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

POLSKA – WŁOCHY 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

POLSKA WĘGRY 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
[SZCZEGÓŁY MECZÓW EIHC 2019]

Zmagania w Hali Olivia wygralli hokeiści z nad Dunaju, którzy przegrali po dogrywce z Włochami, ale następnie zwyciężyli i Polaków, i Japończyków.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na koniec dodajmy także, że „turniejowe podziękowania” ze strony hokejowej centrali, płyną również do naszego klubu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ważne
PRZEDŁUŻENIE WAŻNOŚCI KARNETÓW

Ważny komunikat dla posiadaczy karnetów na ślizgawki i szkółki. W związku z zawieszeniem w Hali Olivia wszystkich zajęć organizowanych przez GKS Stoczniowiec, informujemy posiadaczy abonamentów, że ważność karnetów zostanie BEZPŁATNIE wydłużona o okres, w którym zajęcia były odwołane.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Startuje Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią rusza nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorem projektu jest były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po