Aktualności

Trzecie miejsce Polaków w turnieju EIHC

2019-11-11 17:57:24

Zwycięstwo z Japonią 3:2 oraz porażki z Włochami 0:2 i Węgrami 0:2. Biało-czerwoni na tafli Hali Olivia walczyli jak mogli, ale nieznacznie przegrywali. Euro Ice Hockey Challange w Gdańsku wygrali Węgrzy. Wśród naszych reprezentantów mogliśmy oglądać trzech wychowanków Stoczniowca – Arona Chmielewskiego, Szymona Marca i Maćka Urbanowicza.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Jestem zadowolony z tego, jak graliśmy, jak walczyliśmy. Różnice były niewielkie. Pierwszy mecz wygraliśmy, w dwóch kolejnych mieliśmy możliwości do zdobycia bramek, które tym razem nie padły. Obecny nasz poziom, w porównaniu z tym, jaki był, kiedy rozpoczynałem pracę - to inny świat. Zawodnicy wiedzą, czego oczekujemy. Żeby poprawić skuteczność, trzeba po prostu więcej strzelać, ale w klubach, nie na zgrupowaniach. To w klubach, na co dzień, wykonuje się całą pracę, bo tutaj mamy kilka treningów i mecz. Tu nie pomoże Mariusz Czerkawski czy Wayne Gretzki, tylko praca w klubie – podkreślił trener reprezentacji Tomasz Valtonen.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szkoleniowiec zwrócił uwagę, że polscy hokeiści są bardzo pracowici, liga z roku na rok co raz lepsza, a miejsce na polską edycje Euro Ice Hockey Challange idealne.

- Ja kocham Gdańsk, mamy fajny hotel, fajne lodowisko, niczego nam tu nie brakuje. Wszystko jest super. Oczywiście chcielibyśmy, żeby była pełna hala, ale nic nie zrobimy. Ludzie przyjdą, jak dobrze będziemy wykonywać swoją robotę – zaznaczył trener Valtonen (na zdjęciu poniżej w środku).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Bardzo dobrze walczyliśmy, daliśmy sobie możliwość do ostatnich minut, by wygrać każdy z meczów. Cieszy nas to, że straciliśmy jednego gola w osłabieniu. To są detale, które mogą nas zaprowadzić bardzo daleko - ocenił kapitan polskiej reprezentacji Krystian Dziubiński (na zdjęciu powyżej pierwszy z lewej).

POLSKA – JAPONIA 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

POLSKA – WŁOCHY 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

POLSKA WĘGRY 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
[SZCZEGÓŁY MECZÓW EIHC 2019]

Zmagania w Hali Olivia wygralli hokeiści z nad Dunaju, którzy przegrali po dogrywce z Włochami, ale następnie zwyciężyli i Polaków, i Japończyków.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na koniec dodajmy także, że „turniejowe podziękowania” ze strony hokejowej centrali, płyną również do naszego klubu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ważne
TURNIEJ HEVELIUS CUP 2020 – INTERNETOWA SPRZEDAŻ BILETÓW

Można już kupować bilety na prestiżowy Hevelius Cup w łyżwiarstwie synchronicznym, który odbędzie się między 18-19 stycznia 2020 roku w Gdańsku. W tym roku swój udział zapowiedziało 56 reprezentacji z całego świata. Organizatorzy liczą, że dzięki przystępnym cenom biletów, a także sprzedaży on-line, Hala Olivia wypełni się do ostatniego miejsca.

ZNAMY TERMINY SZKÓŁEK I ŚLIZGAWEK W GRUDNIU 2019 ROKU

Ważna informacja dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach, a także rodziców i opiekunów dzieci, chętnych do udziału w zajęciach łyżwiarskich i hokejowych. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć w miesiącu grudniu, choć prezentację planu zaczynamy jeszcze od ostatniego weekendu listopada, a kończymy w pierwszy weekend stycznia 2020 roku.

NIE TAKA ZIMA ZŁA, GDY TRWA SEZON NA ŁYŻWY

Marka Knoppers, główny partner lodowiska w hali Olivia w Gdańsku, zaprasza na ślizgawki, gdzie każdy i mały, i duży może oddać się zimowemu szaleństwu. Czekają na Was sportowe emocje w łyżwiarskim stylu. A jeśli nie czujesz się mistrzem szusowania po lodzie zapraszamy, do szkółek organizowanych przez GKS Stoczniowiec.

KINO HELIOS PARTNEREM SZKÓŁEK I ŚLIZGAWEK W HALI OLIVIA

GKS Stoczniowiec i kino Helios zapraszają na łyżwy do Hali Olivia. W każdy weekend losowo wybrana osoba, przy zakupie biletu lub karnetu na ślizgawki i szkółki, ma szansę wygrać podwójne zaproszenie do kina.

SZKÓŁKI NA LODZIE IDĄ PEŁNĄ PARĄ

W tym sezonie szkółki hokejowa, łyżwiarska i short track wystartowały na początku października. Zajęcia hokejowe odbywają się w małej, natomiast lekcje łyżwiarstwa figurowego i szybkiego, prowadzone są w dużej Hali Olivia.

WYSTARTOWAŁ SEZON NA ŁYŻWY

Trwa zimowe szaleństwo ! W hali Olivia od początku października wszyscy chętni mogą pojeździć na łyżwach. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym sezonie potrwa do 29 marca 2020 roku.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Startuje Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią rusza nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorem projektu jest były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po