Aktualności

Trwa czarna seria siatkarzy i hokeistów

2021-12-05 12:33:47

Stoczniowiec Politechnika Gdańska notuje jeden z gorszych sezonów w swoim wykonaniu. Biało-niebiescy w 10. meczach obecnych rozgrywek odnieśli zaledwie dwa zwycięstwa. Dla porównania w ubiegłym sezonie gdańszczanie po rozegraniu 10. spotkań przewodzili stawce z 9. wygranymi na koncie.

Gdańszczanie w tej rundzie zdołali zaledwie ograć SKS Gorzów Wielkopolski (3:1) oraz AZS UMK Toruń (3:0). Obydwie drużyny nie należą raczej do tuzów rozgrywek II ligi – SKS Gorzów zamyka tabelę, a toruńscy Akademicy plasują się tuż przed Stoczniowcem.

W pozostałych ośmiu potyczkach, w tym z całą czołówką ligi, podopieczni Bartłomieja Szczypczyka uznawali wyższość rywali. Na kolejkę przed zakończeniem rundy zasadniczej Stoczniowcy okupują przedostatnie miejsce w tabeli. W ostatnim meczu tej fazy gdańszczanie zagrają z Jokerem Powiat Pilski i patrząc na dotychczasowe statystyki obydwu zespołów trudno będzie o poprawienie bilansu.

[TABELA I WYNIKI SIATKARZY]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie lepiej radzą sobie hokeiści GKS Stoczniowiec. Po perturbacjach związanych z wycofaniem drużyny z Polskiej Hokej Ligi, brakiem sponsorów, odmową współpracy ze strony Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Biało-niebiescy w okrojonym składzie wystartowali w rozgrywkach 1 ligi/MHL. W 16. rozegranych spotkaniach młodym gdańskim hokeistom zaledwie raz udało się wygrać, kiedy to pokonali SMS Toruń (2:1).     

[TABELA I WYNIKI HOKEISTÓW]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ważne
PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ Z GKS STOCZNIOWIEC

W 2022 roku zaplanowano szereg spotkań oraz szkoleń dla zawodników i zawodniczek Stoczniowca właśnie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprzez sport oraz organizację czasu wolnego promowana będą nie tylko zimowe dyscypliny związane z naszym Klubem, ale również zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Przeszkoleni trenerzy przekażą informacje na temat negatywnych skutków sięgania po różnego rodzaju używki, głównie alkohol oraz narkotyki. 

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

To już blisko trzy lata odkąd Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci prowadzi nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. Udział w programie jest znakomitą okazją do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu. Koordynatorami projektu są - były reprezentant Polski w short tracku Rafał Grycner oraz trener Artur Kostecki.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po