Aktualności

Tatiana Onyszczenko z polskim obywatelstwem

2022-03-02 19:49:30

Ukraińska hokeistka Stoczniowca Tetiana Onyszczenko otrzymała polskie obywatelstwo i będzie mogła zagrać w MŚ Dywizji IB, które odbędą się w Katowicach w dniach 8-14 kwietnia. Rywalkami biało-czerwonych będą reprezentacje Chin, Kazachstanu, Korei Południowej, Słowenii i Włoch.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tetiana Onyszczenko zadebiutowała w reprezentacji Polski jesienią 2020 roku. Mogła dotąd grać w meczach kadry w ramach European Women’s Hockey League, ale nie wystąpiła z powodów formalnych w turniejach kwalifikacyjnych do igrzysk w Pekinie oraz w MŚ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Starania o jej obywatelstwo trwały ponad 2,5 roku. Mogła grać w EWHL, bo miała złożone stosowne dokumenty, czekała na ich rozpatrzenie i na decyzję. Termin jej wydania był przesuwany, ale ostatecznie polski dowód osobisty i paszport otrzyma jeszcze przed mistrzostwami - powiedziała wiceprezes PZHL Marta Zawadzka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tetiana Onyszczenko w Stoczniowcu gra od 2014 roku z roczną przerwą na występy w lidze szwedzkiej. W barwach gdańskiego klubu zdobyła złoty medal MP i sześciokrotnie zapisywała na swoim koncie wicemistrzostwo kraju. W obecnym sezonie jest jedną z najlepszych zawodniczek Polskiej Ligi Hokeja Kobiet. W klasyfikacji kanadyjskiej po rundzie zasadniczej zajęła drugą lokatę, na którą złożyło się 69 punktów (28 goli i 41 asyst).
 


Ważne
PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ Z GKS STOCZNIOWIEC

W 2022 roku zaplanowano szereg spotkań oraz szkoleń dla zawodników i zawodniczek Stoczniowca właśnie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprzez sport oraz organizację czasu wolnego promowana będą nie tylko zimowe dyscypliny związane z naszym Klubem, ale również zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Przeszkoleni trenerzy przekażą informacje na temat negatywnych skutków sięgania po różnego rodzaju używki, głównie alkohol oraz narkotyki. 

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

To już blisko trzy lata odkąd Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci prowadzi nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. Udział w programie jest znakomitą okazją do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu. Koordynatorami projektu są - były reprezentant Polski w short tracku Rafał Grycner oraz trener Artur Kostecki.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po