Aktualności

Szczęśliwa trzynastka

2020-01-06 16:50:38

Adam Muchlado zwycięzcą klasyfikacji ogólnej. W Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w short tracku, które odbyły się w Opolu, trzynastu młodych Stoczniowców wywalczyło aż 9 medali. Do Gdańska przyjadą też trzy puchary za dobre noty w klasyfikacji generalnej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Jesteśmy po kolejnej edycji zawodów. Pierwszy raz w tym sezonie wystawiliśmy aż 13 zawodników z naszego klubu. Jak się okazało 13 tym razem była szczęśliwa. Wywalczyliśmy trzy medale złote, jeden krążek srebrny, pięć medali brązowych oraz trzy puchary w klasyfikacji generalnej imprezy. Dla nas to swego rodzaju potwierdzenie właściwego procesu szkoleniowego, dobrej pracy na treningach i faktu, że zmierzamy w dobrym kierunku – powiedział Rafał Grycner, były reprezentant Polski w short tracku, aktualnie jeden ze szkoleniowców Stoczniowca.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W rywalizacji juniorów E Paweł Wysokiński zajął 3 miejsce (według kategorii wiekowej jest juniorem F, był najmłodszym zawodnikiem zawodów), w konkurencji zarezerwowanej dla juniora C również 3 miejsce zajął Kuba Dołkowski, a Adam Muchlado wygrał klasyfikacje ogólną.

[TUTAJ PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Na takie zawody patrzymy nie tylko przez pryzmat medali. Dla nas liczą się poprawiane czasy, zdobyte klasy sportowe oraz realizacja zadań zakładanych przez trenerów. Gratulujemy szóstce zawodników, która miała swój debiut w zawodach, gratulujemy również bardziej doświadczonym naszym młodym łyżwiarzom, którzy po za medalami wracają z nowymi życiówkami. Dodatkowo bracia Mateusz i Kuba Dołkowscy oraz Marta Kotowska zdobyli 3 klasę sportową na 1000 metrów, a Adam Muchlado z kolei może już się chwalić 2 klasą sportową. Wszystko idzie zgodnie z planem – podsumował trener short track w Stoczniowcu, Artur Kostecki.

 


Ważne
GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

To już blisko trzy lata odkąd Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci prowadzi nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. Udział w programie jest znakomitą okazją do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu. Koordynatorami projektu są - były reprezentant Polski w short tracku Rafał Grycner oraz trener Artur Kostecki.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po