Aktualności

Szczęśliwa siódemka Rafała Grycnera

2018-01-22 12:18:31

Za łyżwiarzem szybkim GKS Stoczniowiec starty w mistrzostwach Polski w short tracku. Specjaliści w ściganiu na krótkim torze od piątku do niedzieli w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim walczyli o medale krajowego czempionatu. Gdańszczanin startował w czterech konkurencjach, ostatecznie w klasyfikacji łącznej zajął 7. miejsce.

5. GRYCNER Rafał POL-STOCZ 5:21,502 SUPER FINAŁ

Wśród mężczyzn najlepsi okazali się panczeniści Juvenii Białystok – Rafał Anikiej wywalczył złoto, Bartosz Konopko srebro, a Szymon Wilczyk sięgnął po brązowy krążek. W gronie pań triumfowała Magdalena Warakomska z Opola, a druga w stawce była Kamila Stormowska z Elbląga.

Rafał Grycner w ostatnich sezonach zmagał się z urazem kolana. Start w czempionacie w Tomaszowie Mazowieckim był zatem jednym z ważniejszych występów  (pierwszy start od trzech lat) zawodnika w ostatnim czasie . Tym bardziej, że Grycner na dystansie 1500 m pobił aż o trzy sekundy swój rekord życiowy.

Ważne
TO ONI WYWALCZYLI ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Przez turniej w Katowicach przeszli jak burza. W finale z kwitkiem odprawili nowotarskie Podhale. Zobacz poniżej, kto reprezentował barwy Stoczniowca w decydującym o zdobyciu złotych medali spotkaniu…

POZNAJ SREBRNE MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Hokeistki Stoczniowca nie sprostały Polonii Bytom i przegrały rywalizację o złoty medal w ramach krajowego czempionatu. To trzeci srebrny krążek gdańszczanek wywalczony w ostatnich trzech sezonach PLHK.

SUKCESY MŁODYCH PANCZENISTÓW STOCZNIOWCA

Łyżwiarze szybcy Stoczniowca oraz szkoleniowcy panczenistów naszego klubu zostali  uhonorowani podczas dziesiątej Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się trenerzy - Agnieszka Bagińska i Ryszard Białkowski oraz dziesiątka łyżwiarzy, którzy zdobyli dla Gdańska najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego.

NIEZAWODNI ŁYŻWIARZE FIGUROWI

Oliwia Borowska w parze z Filipem Bojanowskim oraz solistka Amelia Rams - stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Sanoku. Nasza para taneczna wywalczyła złoty medal, a młoda łyżwiarka cieszyła się z brązowego krążka.

PILNE: APLIKUJ DO GKS STOCZNIOWIEC. RUSZA NABÓR DO KLAS O PROFILU HOKEJOWYM

Gdański Klub Sportowy Stoczniowiec oraz Ogólnokształcące Szkoły Sportowe w Gdańsku ogłaszają nabór na rok szkolny 2018/2019. Chętni przejdą testy sprawności fizycznej, techniki indywidualnej, a weryfikację kandydatów zakończą gry kontrolne. W tym roku na młodych adeptów hokeja na lodzie czeka do 15 miejsc.