Aktualności

Szczegółowy rozkład jazdy MP w short tracku

2016-03-03 18:01:22

Startują  Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim na torze krótkim. Między 4 a 6 marca w rozegranych w Hali Olivia zawodach zobaczymy 50 zawodników z 6 czołowych klubów w Polsce. Ceremonia otwarcia imprezy odbędzie się w piątkowy poranek, a jeszcze dziś odprawa przedstawicieli wszystkich ekip z organizatorem imprezy oraz pierwszy oficjalny trening łyżwiarzy przed mistrzostwami.

Ceremonia otwarcia rozpocznie się od prezentacji wszystkich drużyn na tafli lodowej Olivii. Po wystąpieniu przedstawiciela Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego, ślubowanie złoży Lidia Olcoń sędzia główny zawodów. W imieniu wszystkich łyżwiarzy tekst przysięgi o respektowaniu zasad szlachetnej rywalizacji i reguł fair play przeczyta Natalia Maliszewska z Juvenii Białystok. Flagę narodową w trakcie odgrywania hymnu Polski na maszt wciągną zawodnicy, którzy na ostatniej imprezie sięgali po tytuły mistrzowskie: Monika Grządkowska z GKS Stoczniowiec, Kamila Stormowska z Orła Elbląg, Bartosz Konopko z Juvenii Białystok oraz Adam Filipowicz z AZS Politechnika Opolska. Pierwszą konkurencją tegorocznych Mistrzostw Polski będą biegi na 1500 metrów pań. Szczegółowy rozkład jazdy krajowego championatu w łyżwiarstwie szybkim na torze krótkim znajduje się [tutaj]

 

 

 


Ważne
PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ Z GKS STOCZNIOWIEC

W 2022 roku zaplanowano szereg spotkań oraz szkoleń dla zawodników i zawodniczek Stoczniowca właśnie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprzez sport oraz organizację czasu wolnego promowana będą nie tylko zimowe dyscypliny związane z naszym Klubem, ale również zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Przeszkoleni trenerzy przekażą informacje na temat negatywnych skutków sięgania po różnego rodzaju używki, głównie alkohol oraz narkotyki. 

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

To już blisko trzy lata odkąd Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci prowadzi nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. Udział w programie jest znakomitą okazją do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu. Koordynatorami projektu są - były reprezentant Polski w short tracku Rafał Grycner oraz trener Artur Kostecki.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po