Aktualności

Świętowali jubileusz 50-lecia

2020-06-28 22:01:28

Pół wieku życia wielosekcyjnego klubu podsumowano podczas uroczystej, choć skromnej ze względu na pandemię, gali.
W spotkaniu udział wzięli sportowcy, działacze, pracownicy i trenerzy GKS Stoczniowiec. Nie zabrakło przedstawicieli Związków Sportowych dyscyplin zimowych – Prezesa Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Mirosława Minkiny, Prezesa Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego Jacka Taschera oraz Prezesa Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Rafała Tatarucha. Pojawili się przedstawiciele Olivia Business Centre, Remontowa Shipbuilding oraz reprezentanci współpracujących z GKS Stoczniowiec placówek szkolnych. Honorowym członkiem Klubu został Władysław Łęczkowski, który w strukturach Stoczniowca pracuje od pierwszego dnia działalności Klubu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– Okres 50 lat bardzo bogatej tradycji sportowej, to wysiłek wielu pokoleń działaczy, zawodników, trenerów i osób tworzących niepowtarzalną atmosferę wokół Klubu. Jubileusz jest wyjątkową okazją do podsumowania działalności, złożenia podziękowania jego założycielom oraz tym wszystkim, którzy na przestrzeni minionych 50 lat przyczynili się do rozwoju dyscyplin sportowych zrzeszonych w Stoczniowcu Gdańsk. Wybitni piłkarze nożni Andrzej Szarmach i Tomasz Wałdoch, kajakarz Grzegorz Śledziewski, wioślarka Beata Dziadura, hokeiści Bogdan Csorich i Włodzimierz Olszewski, pięściarz Dariusz Michalczewski, szczypiornista Andrzej Wlazło, siatkarz Leszek Urbanowicz, wreszcie para łyżwiarzy figurowych Honorata Górna i Andrzej Dostatni. To zaledwie kilka przykładów znakomitych sportowców rodem z naszego Klubu.
W ostatnich latach wysokie lokaty panczenistów z toru krótkiego i długiego świadczą, że powołanie sekcji łyżwiarstwa szybkiego w Stoczniowcu, było posunięciem potrzebnym i trafionym, a co za tym idzie budzącym uzasadnione nadzieje na przyszłość, również w kontekście sukcesów reprezentacji Polski – powiedział Marek Kostecki, prezes GKS Stoczniowiec i jednocześnie wiceprezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z życzeniami dla dostojnego Jubilata pospieszyli też - Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz i Przewodnicząca Rady Miasta Agnieszka Owczarczak.

- Wszystkim, którzy przyczynili się do założenia, budowy i rozwoju Klubu - działaczom i sportowcom - składam serdeczne podziękowania i przekazuję wyrazy wielkiego uznania i szacunku. Okres 50 lat bardzo bogatej tradycji sportowej, to wysiłek wielu pokoleń działaczy, zawodników, trenerów i osób tworzących niepowtarzalną atmosferę wokół Klubu. Wasz Jubileusz jest wyjątkową okazją do podsumowania działalności, złożenia podziękowania jego założycielom oraz tym wszystkim, którzy na przestrzeni minionych 50 lat przyczynili się do rozwoju dyscyplin sportowych zrzeszonych w Stoczniowcu Gdańsk. Robotniczy, a następnie Gdański Klub Sportowy jest nierozerwalnie związany z Gdańskiem i naszym regionem, wrósł w jego historię! Znalazł trwałe miejsce w sercach wielu pokoleń kibiców i mieszkańców Województwa Pomorskiego. Z wielką dumą
i radością przez lata obserwowałem wielkie osiągnięcia Waszych wychowanków. Dlatego proszę przyjąć ode mnie wyrazy szacunku i uznania - powiedział Dariusz Drelich.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Przez te 50 lat na pokaźnej liście uzbierało się bardzo wiele nazwisk osób związanych z klubem – nie sposób wymienić wszystkich zasłużonych i utalentowanych zawodników oraz szkoleniowców. Przyjmijcie Państwo zespołowe gratulacje
i wyrazy wdzięczności, tak jak zespołowe są emocje, które zapewniacie nam, kibicom. I tego Wam życzę na kolejne 50 lat – trenujcie i doskonalcie się w jak najlepszych warunkach, reprezentujcie Polskę i Gdańsk na międzynarodowych arenach sportowych, zdobywajcie medale, pozyskujcie wciąż nowych adeptów. Choć pandemia zamknęła obiekty sportowe, a zawodnicy trenują w domach, to kibice wiernie czekają. Sukces klubu to powód do dumy i radości nas wszystkich, życzę więc nam wszystkim jak najwięcej powodów do świętowania - mówiła Aleksandra Dulkiewicz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak zwróciła uwagę, że jubileusz to niezwykle radosna okoliczność skłaniająca do wspomnień i przywołująca najlepsze emocje, jakie towarzyszyły i towarzyszą działalności sportowej Klubu.

- W 1970 roku, tu w Gdańsku, znaleźli się ludzie, którzy podjęli działalność społeczną dla miasta i dla regionu. To taki moment, w którym trzeba pamiętać przede wszystkim o ludziach skupionych wokół Biało-niebieskiej rodziny, których śladem podążają następne pokolenia. Na przestrzeni lat ćwiczyło w Klubie setki zawodników, rozwijając swoje talenty dzięki trenerom i działaczom wspomaganym przez sponsorów, a także samorząd Miasta Gdańska. Działalność Klubu jest nierozerwalnie związana z naszym miastem, wrosła w jego historię i znalazła trwałe miejsce w sercach wielu pokoleń gdańskich kibiców. Pamiętajmy, że sport kształtuje charakter, uczy wytrwałości i dążenia do wygranej, ale również godnego znoszenia porażek. To przede wszystkim twarda szkoła życia w duchu zasad fair play, którą członkowie Gdańskiego Klubu Sportowego "Stoczniowiec" zawsze kultywowali. Niech kolejne lata obfitują we wspaniałe sukcesy, talenty sportowe, hojnych darczyńców i sympatyków sportu - życzyła Agnieszka Owczarczak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- GKS Stoczniowiec to klub wyjątkowy dla całego naszego regionu. Przez długie dekady kształtowały się w nim kolejne kadry sportowców, wśród których nie brakowało tych, którzy sięgnęli po najwyższe sportowe laury: mistrzów Polski, medalistów mistrzostw świata i olimpijczyków. I to w różnych dyscyplinach – piłce nożnej, hokeju, piłce siatkowej, boksie, kajakarstwie, wioślarstwie podnoszeniu ciężarów, brydżu sportowym czy łyżwiarstwie figurowym. Nazwiska najznamienitszych sportowców układają się w długą listę, a medalami zdobytymi we wszystkich dyscyplinach i kategoriach wiekowych „Stoczniowiec” mógłby obdzielić śmiało wiele innych klubów sportowych w Polsce. Mając na względzie wyjątkowy dorobek GKS Stoczniowiec, a także olbrzymi wkład klubu w rozwój pomorskiego sportu, z radością i dumą objąłem 50-lecie Klubu swoim patronatem i przyjąłem szczególne wyróżnienie, jakim jest uczestnictwo w Komitecie Honorowym obchodów. Klubowiczom - trenerom, kadrze, wychowankom – życzę wielu kolejnych sukcesów i kolejnych lat równie prężnej działalności - gratulował Marszałek Mieczysław Struk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


Ważne
Ogólnodostępne ślizgawki w dniach 16-17.10.2021 roku

Godziny ogólnodostępnych ślizgawek w dniach 16-17.10.2021

ZNANY JEST JUŻ TERMIN ŚLIZGAWEK W HALI OLIVIA

Rusza zimowe szaleństwo w Olivii! Już od 09 października wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym sezonie potrwa do końca marca 2022 roku.

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywać się będą małej Hali Olivia, z kolei lekcje z zakresu łyżwiarstwa łyżwiarstwa szybkiego i figurowego  prowadzone będą w dużej Hali. 

ENERGA WSPIERA NAJMŁODSZYCH HOKEISTÓW GKS STOCZNIOWCA

Energa z Grupy ORLEN będzie współpracować z klubem GKS Stoczniowiec. Koncern wesprze w szczególności szkolenia zawodników z roczników 2010-2012, którzy grają w hokeja w kategorii „żak młodszy”.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po