Aktualności

Święto short tracku w Olivii

2021-01-22 10:51:41

Gdańsk przez najbliższe trzy dni będzie stolicą europejskiego short tracku. W weekend, w Hali Olivia zostaną rozegrane mistrzostwa Europy. Wśród kobiet jedną z faworytek do medali jest Natalia Maliszewska, liderka polskiej reprezentacji. Szanse na dobre występy mają również zawodniczki Stoczniowca - Nikola Mazur oraz Kamila Stormowska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do rywalizacji stanie blisko stu pięćdziesięciu zawodników z ponad dwudziestu państw. Wiadomo już, że poza wcześniej wycofanymi Brytyjczykami nie zobaczymy również Litwinów. Biało-czerwoni, gospodarze mistrzostw, zeszłej soboty rozpoczęli zgrupowanie w Trójmieście, czekając na upragniony start międzynarodowego sezonu. Dla Polaków będzie to premierowy start zimą na gdańskim lodowisku.

- Latem ćwiczyliśmy tutaj, ale to były zupełnie inne warunki, więc teraz musieliśmy przyzwyczaić się do lodu. Czuję się dobrze i cieszę się, że mogę wystartować prawie w domu. W ciągu ostatniego roku wykonaliśmy bardzo dużo pracy. Fajnie będzie sprawdzić efekty treningów. Jestem pewna swoich możliwości na pięćset metrów, a zobaczymy, jak pójdzie mi na dłuższym dystansie. Sama jestem ciekawa tego startu - powiedziała  Natalia Maliszewska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tor w hali Olivia jest zabezpieczony przez bezpieczny, hybrydowy system dofinansowany przez Ministerstwo Sportu. Maliszewska będzie bronić na gdańskim lodzie brązowego medalu zdobytego przed rokiem w węgierskim Debreczynie na dystansie 500 metrów. Z kolei dwa lata temu w Dordrechcie Polka stanęła na najwyższym stopniu podium europejskiego czempionatu.

Maliszewska, w przeszłości również medalistka mistrzostw świata i zwyciężczyni Pucharu Świata, jest liderką polskiej kadry. Oprócz niej w rywalizacji kobiet wystartują Nikola Mazur, Kamila Stormowska, Gabriela Topolska i Magdalena Zych.

Gdańskie zawody zostaną rozegrane oczywiście bez udziału widzów.

- Doping kibiców zapewne pomógłby nam na lodzie, ale i tak jako gospodarze możemy czuć się wyjątkowo. Trzeba tylko znaleźć sposób na to, jak to przełożyć na dobre starty – uważa z kolei Kamila Stormowska, na co dzień łyżwiarska GKS Stoczniowiec.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

U mężczyzn szansę startu otrzymają Paweł Adamski, Mateusz Mikołajuk i Sebastian Hydzik. Dla dwóch ostatnich będzie to debiut na dużej, seniorskiej imprezie.

Gdańskie ME w short tracku transmitowane będą w Polsat Sport Extra. W piątek i sobotę na żywo zawody od 12:30 do 17:30, w niedzielę natomiast o 12:30 do 16:30.

 


Ważne
HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

W OLIVII NADAL BEZ ŚLIZGAWEK DLA MIESZKAŃCÓW

Nie mamy dobrych wiadomości dla miłośników ślizgania się po lodzie. Decyzja o zawieszeniu działalności rekreacyjnej została podtrzymana i na razie nie wiadomo kiedy będzie można wrócić na lód. Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów oraz wytycznymi dotyczącymi funkcjonowania obiektów sportowych w czasie pandemii, lodowiska mogą być jedynie udostępniane dla sportu zawodowego.

HOKEIŚCI STOCZNIOWCA W KRAJOWEJ ELICIE

Wszystko za sprawą Gdańskiego Klubu Hokejowego Spółka Akcyjna. Zawiązany został 26 czerwca 2020 roku,  dokładnie w 50. rocznicę powstania Robotniczego Klubu Sportowego Stoczniowiec. Drużyna seniorów GKH SA występuje w Polskiej Hokej Lidze, najwyższej klasie rozgrywkowej  w Polsce.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po