Aktualności

Świetna inauguracja MP w łyżwiarstwie szybkim

2020-10-28 21:58:56

Lepszego startu panczeniści Stoczniowca nie mogli sobie wymarzyć. Już pierwszego dnia imprezy sięgnęli po dwa złote medale. Na najwyższym stopniu podium stawali Artur Nogal i Szymon Palka.

W rywalizacji mężczyzn na 500 metrów nie było niespodzianek. Najlepszy okazał się faworyt w tej konkurencji – Artur Nogal (na zdjęciu poniżej).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– Czuję wielką radość, że mimo tych wszystkich obostrzeń udało się przeprowadzić starty. Gratuluję organizatorom, bo mimo tych strasznych czasów związek przygotował świetne zawody, arena przygotowała świetny lód, a my, jako zawodnicy, daliśmy fajne widowisko. Wyniki na 500 metrów były bardzo dobre, pierwsze parę osób przejechało najlepszy przejazd na terenie Polski w życiu. Tym samym nasza grupa weszła na bardzo wysoki poziom – podkreślił sprinter Stoczniowca.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drugi złoty medal pierwszego dnia mistrzostw Polski na dystansach zdobył Szymon Palka (na zdjęciu powyżej razem z trenerem Stoczniowca Ryszardem Białkowskim), który okazał się najlepszy na 5000 metrów.

- Cieszę się ze zwycięstwa i medalu tym bardziej, że wygrałem z dużą przewagą nad rywalami. Była tęsknota za startami i rywalizacją. Żyjemy z dnia na dzień, bo nie wiemy co przyniesie przyszłość, więc trzeba korzystać i cieszyć się każdym startem. A jeżeli dochodzą do tego jeszcze sukcesy, to tylko temu przyklasnąć – podsumował Szymon Palka.

Mężczyźni

500 metrów

1. Artur Nogal (GKS Stoczniowiec Gdańsk) 35.30
2. Damian Żurek (KS Pilica Tomaszów Maz.) 35.44
3. Piotr Michalski (AZS AWF Katowice) 35.50

5000 metrów

1. Szymon Palka (GKS Stoczniowiec Gdańsk) 6:42.85
2. Mateusz Owczarek (KS Pilica Tomaszów Maz.) 6:57.01
3. Patryk Wójcik (AZS Zakopane) 6:58.20

 


Ważne
OD SOBOTY 14 LISTOPADA RUSZAJĄ ŚLIZGAWKI W OLIVII

Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym roku odbywać się będzie w wyjątkowych, pandemicznych warunkach. Uczestnicy muszą liczyć się z reżimem sanitarnym i szeregiem obostrzeń.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po