Aktualności

Światowe ściganie na torze krótkim

2019-11-05 13:45:57

Za nami inauguracja Puchar Świata w short tracku w Salt Lake City. Przez trzy dni w Utah Olympic Oval na jednym z najszybszych torów na świecie, ścigała się cała światowa czołówka. Wśród gwiazd Nikola Mazur i Kamila Stormowska z GKS Stoczniowiec.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bezapelacyjnie liderką naszej kadry jest jednak Natalia Maliszewska, która zajęła czwarte miejsce w rywalizacji na 500 metrów. Polka, która w ubiegłym sezonie zwyciężyła w całym cyklu na tym dystansie, upadła w biegu finałowym w Salt Lake City, tracąc tym samym szansę na medal. Zwyciężyła Włoszka Martina Valcepina, która na podium wyprzedziła Holenderkę Yarę van Kerkhof i Węgierkę Petrę Jaszapati. Na 19. miejscu sklasyfikowana została Nikola Mazur z GKS Stoczniowiec, która zanotowała na tym dystansie świetny czas – 44,588 sekundy (na zdjęciu poniżej).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W sobotę rywalizowały także nasze sztafety. Maliszewska razem z Kamilą Stormowską, Łukaszem Kuczyńskim i Rafałem Anikejem została sklasyfikowana na 12. pozycji w zawodach sztafet mieszanych na dystansie 2000 metrów, Wśród sztafet kobiet na 3000 metrów Polki w składzie Natalia Maliszewska, Kamila Stormowska, Nikola Mazur i Patrycja Maliszewska zajęły czwarte miejsce w swoim ćwierćfinale.

W niedzielę bardzo dobrze na 500 metrów spisała się z kolei Kamila Stormowska, która wywalczyła awans do ćwierćfinału i została sklasyfikowana na dwunastej pozycji. Dziesięć miejsc niżej w klasyfikacji znalazła się Nikola Mazur, która odpadła w półfinale repasaży (obydwie zawodniczki na zdjęciach poniżej).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– Cieszę się z wyników. Polska reprezentacja jest jedną z najmłodszych w całej stawce. Mimo to, po tym, co widziałem, mogę powiedzieć, że jest moc. Myślę, że większość kadrowiczów zanotowała świetne czasy bądź poprawiła swoje rekordy. To naprawdę dobry początek sezonu. To młoda, zgrana ekipa z liderką Natalią Maliszewską na czele – podkreślił dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Konrad Niedźwiedzki.

Puchar Świata w short tracku to cykl sześciu imprez. Pierwsza zakończyła się właśnie w amerykańskim Salt Lake City. Kolejną zaplanowano na najbliższy weekend w Montrealu, a następne w japońskiej Nagoi (29.11-1.12.2019), chińskim Szanghaju (6-8.12.2019), niemieckim Dreźnie (7-9.02.2020) i holenderskim Dordrechcie (14-16.02.2020).

 


Ważne
Ogólnodostępne ślizgawki w dniach 22-23.01.2022 roku

Godziny ogólnodostępnych ślizgawek w dniach 22-23.01.2022

ZNANY JEST JUŻ TERMIN ŚLIZGAWEK W HALI OLIVIA

Rusza zimowe szaleństwo w Olivii! Już od 09 października wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym sezonie potrwa do końca marca 2022 roku.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywać się będą małej Hali Olivia, z kolei lekcje z zakresu łyżwiarstwa łyżwiarstwa szybkiego i figurowego  prowadzone będą w dużej Hali. 

ENERGA WSPIERA NAJMŁODSZYCH HOKEISTÓW GKS STOCZNIOWCA

Energa z Grupy ORLEN będzie współpracować z klubem GKS Stoczniowiec. Koncern wesprze w szczególności szkolenia zawodników z roczników 2010-2012, którzy grają w hokeja w kategorii „żak młodszy”.

PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ Z GKS STOCZNIOWIEC

W 2021 roku zaplanowano szereg spotkań oraz szkoleń dla zawodników i zawodniczek Stoczniowca właśnie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprzez sport oraz organizację czasu wolnego promowana będą nie tylko zimowe dyscypliny związane z naszym Klubem, ale również zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Przeszkoleni trenerzy przekażą informacje na temat negatywnych skutków sięgania po różnego rodzaju używki, głównie alkohol oraz narkotyki. 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po