Aktualności

Światowe ściganie na torze krótkim

2019-11-05 13:45:57

Za nami inauguracja Puchar Świata w short tracku w Salt Lake City. Przez trzy dni w Utah Olympic Oval na jednym z najszybszych torów na świecie, ścigała się cała światowa czołówka. Wśród gwiazd Nikola Mazur i Kamila Stormowska z GKS Stoczniowiec.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bezapelacyjnie liderką naszej kadry jest jednak Natalia Maliszewska, która zajęła czwarte miejsce w rywalizacji na 500 metrów. Polka, która w ubiegłym sezonie zwyciężyła w całym cyklu na tym dystansie, upadła w biegu finałowym w Salt Lake City, tracąc tym samym szansę na medal. Zwyciężyła Włoszka Martina Valcepina, która na podium wyprzedziła Holenderkę Yarę van Kerkhof i Węgierkę Petrę Jaszapati. Na 19. miejscu sklasyfikowana została Nikola Mazur z GKS Stoczniowiec, która zanotowała na tym dystansie świetny czas – 44,588 sekundy (na zdjęciu poniżej).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W sobotę rywalizowały także nasze sztafety. Maliszewska razem z Kamilą Stormowską, Łukaszem Kuczyńskim i Rafałem Anikejem została sklasyfikowana na 12. pozycji w zawodach sztafet mieszanych na dystansie 2000 metrów, Wśród sztafet kobiet na 3000 metrów Polki w składzie Natalia Maliszewska, Kamila Stormowska, Nikola Mazur i Patrycja Maliszewska zajęły czwarte miejsce w swoim ćwierćfinale.

W niedzielę bardzo dobrze na 500 metrów spisała się z kolei Kamila Stormowska, która wywalczyła awans do ćwierćfinału i została sklasyfikowana na dwunastej pozycji. Dziesięć miejsc niżej w klasyfikacji znalazła się Nikola Mazur, która odpadła w półfinale repasaży (obydwie zawodniczki na zdjęciach poniżej).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– Cieszę się z wyników. Polska reprezentacja jest jedną z najmłodszych w całej stawce. Mimo to, po tym, co widziałem, mogę powiedzieć, że jest moc. Myślę, że większość kadrowiczów zanotowała świetne czasy bądź poprawiła swoje rekordy. To naprawdę dobry początek sezonu. To młoda, zgrana ekipa z liderką Natalią Maliszewską na czele – podkreślił dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Konrad Niedźwiedzki.

Puchar Świata w short tracku to cykl sześciu imprez. Pierwsza zakończyła się właśnie w amerykańskim Salt Lake City. Kolejną zaplanowano na najbliższy weekend w Montrealu, a następne w japońskiej Nagoi (29.11-1.12.2019), chińskim Szanghaju (6-8.12.2019), niemieckim Dreźnie (7-9.02.2020) i holenderskim Dordrechcie (14-16.02.2020).

 


Ważne
UWAGA! ZMIANY W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁEK I ŚLIZGAWEK

W listopadzie czekają nas dwie modyfikacje w kwestii terminarza ślizgawek i szkółek – łyżwiarskiej i hokejowej. Pierwsza zmiana związana jest z Dniem Wszystkich Świętych, druga wiąże się ze Świętem Niepodległości.

ZNAMY DOKŁADNE TERMINY SZKÓŁEK W LISTOPADZIE 2019 ROKU

Ważna informacja dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach, a przede wszystkim rodziców i opiekunów dzieci, chętnych do udziału w zajęciach łyżwiarskich i hokejowych. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć w miesiącu listopadzie.

SZKÓŁKI NA LODZIE IDĄ PEŁNĄ PARĄ

W tym sezonie szkółki hokejowa, łyżwiarska i short track wystartowały na początku października. Zajęcia hokejowe odbywają się w małej, natomiast lekcje łyżwiarstwa figurowego i szybkiego, prowadzone są w dużej Hali Olivia.

WYSTARTOWAŁ SEZON NA ŁYŻWY

Trwa zimowe szaleństwo ! W hali Olivia od początku października wszyscy chętni mogą pojeździć na łyżwach. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym sezonie potrwa do 29 marca 2020 roku.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Startuje Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią rusza nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorem projektu jest były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po