Aktualności

Światowa czołówka łyżwiarzy szybkich w Tomaszowie Mazowieckim

2019-11-21 09:52:09

To będzie wielkie święto łyżwiarstwa szybkiego w Polsce. Światowa czołówka przyjedzie do Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie od piątku do niedzieli rywalizować będzie w kolejnych zawodach Pucharu Świata. Na sprawienie niespodzianki przed własną publicznością liczą nasi panczeniści.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– Jesteśmy dumni, że nasza ubiegłoroczna impreza została bardzo wysoko oceniona i po raz drugi z rzędu możemy gościć najlepszych zawodników świata. To są wielkie gwiazdy, wśród których nie tylko nie brakuje medalistów olimpijskich, ale także mistrzów igrzysk – mówi Konrad Niedźwiedzki, dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

Wśród znakomitych zawodników, którzy rywalizować będą w Tomaszowie są m.in. Ireen Wüst, Patrick Roest, Esmee Visser, Kjeld Nuis, Havard Lorentzen, Sverre Lunde Pedersen, Nao Kodaira, Miho Takagi i Denis Yuskov.

Na tle znakomitych łyżwiarzy pokażą się Polacy. Przed tygodniem w Mińsku najlepiej wypadła nasza drużyna, która na ósmym miejscu finiszowała w konkurencji team sprintu (Artur Waś, Artur Nogal ze Stoczniowca oraz Piotr Michalski i Damian Żurek). Szansą na jeszcze lepsze wyniki może być start przed polskimi kibicami. 

–  Występ przed własną publicznością powoduje jeszcze większą mobilizację. Liczę na dobre starty, tym bardziej, że znajomość własnego obiektu na pewno jest atutem. Z pełną koncentracją musimy podejść do zawodów – podkreśla panczenista Stoczniowca Adrian Wielgat (1500m, bieg drużynowy, 5000m)

– Czujemy dumę, startując u siebie. Moja forma jest optymalna, ale rozpiska startów sprawia, że może zabraknąć mi czasu na regenerację sił – dodaje z kolei inny zawodnik naszego Klubu Marcin Bachanek, który m.in. w sobotę wystąpi na dystansie 1500 m i w mass starcie. W drugiej z konkurencji liczy na awans do finału.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poza Bachankiem i Wielgatem na zawody PŚ powołania otrzymali również inny zawodnicy GKS Stoczniowiec: Artur Nogal (500m, team sprint), Szymon Palka (5000m, bieg drużynowy),  Dawid Burzykowski (1500m), rezerwowym jest Sebastian Kłosiński (1500m). W sumie na liście startowej jest 155 zawodników i 104 zawodniczki. Wśród nich będzie łącznie siedemnastu reprezentantów Polski.

 


Ważne
PRZEDŁUŻENIE WAŻNOŚCI KARNETÓW

Ważny komunikat dla posiadaczy karnetów na ślizgawki i szkółki. W związku z zawieszeniem w Hali Olivia wszystkich zajęć organizowanych przez GKS Stoczniowiec, informujemy posiadaczy abonamentów, że ważność karnetów zostanie BEZPŁATNIE wydłużona o okres, w którym zajęcia były odwołane.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Startuje Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią rusza nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorem projektu jest były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po