Aktualności

Sto medali na sto lat niepodległej. Ludzie Stoczniowca uhonorowani przez gdański samorząd

2018-10-02 19:17:24

Sto osób związanych z Gdańskiem i gdańskim sportem - trenerów, działaczy, zawodniczek i zawodników oraz sędziów zostało uhonorowanych pamiątkowymi medalami w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym gronie są również są ludzie Stoczniowca Gdańsk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kajakarze, wioślarze, hokeiści i siatkarze, a także pięściarze, piłkarze nożni oraz łyżwiarze figurowi. W sumie 32. osoby, które złotymi zgłoskami zapisali się w historii wybrzeżowego sportu. Wspólnie z pozostałymi gdańskimi sportowcami tworzą wydaną z okazji Gali książkę „Poczet Zasłużonych dla Gdańskiego Sportu”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poniżej lista najbardziej zasłużonych, wcześniej lub aktualnie związanych z klubem Stoczniowiec Gdańsk:

Kajaki

Schmidt Włodzimierz, Śledziewski Grzegorz, Kamińska Eichler Ewa

Wioślarstwo

Dziadura Beata, Mruk Mirosław, Niedziałkowski Marek, Korol Adam

Piłka siatkowa

Bartelik Waldemar, Biesiada Janusz, Świderski Zygmunt

Pięściarze

Bendig Brunon, Guzowska Iwona, Kosedowski Leszek, Michalczewski Dariusz

Hokeiści

Borzęcki Adam, Borzęcki Ryszard, Csorich Bogdan, Csorich Stefan, Gotalski Jerzy, Kostecki Marek, Mależ Jerzy, Odrobny Przemysław, Olszewski Włodzimierz, Walicki Wiesław, Zabrocki Henryk, Zawadzki Sławomir

Piłkarze nożni

Michalski Radosław, Urbanowicz Janusz, Szarmach Andrzej, Wałdoch Tomasz

Łyżwiarze figurowi

Dostatni Andrzej, Górna Honorata

 


Ważne
UWAGA! ZMIANY W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁEK

Informujemy o zmianach w funkcjonowaniu szkółek w październiku 2018 roku. Ze względu na mecze Polskiej Hokej Ligi oraz przystępienie Klubu GKS Stoczniowiec do programu "Chodź na łyżwy - Polska Łyżwa" harmogram zajęć prezentuje się następująco 

TO ONI WYWALCZYLI ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Przez turniej w Katowicach przeszli jak burza. W finale z kwitkiem odprawili nowotarskie Podhale. Zobacz poniżej, kto reprezentował barwy Stoczniowca w decydującym o zdobyciu złotych medali spotkaniu…

POZNAJ SREBRNE MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Hokeistki Stoczniowca nie sprostały Polonii Bytom i przegrały rywalizację o złoty medal w ramach krajowego czempionatu. To trzeci srebrny krążek gdańszczanek wywalczony w ostatnich trzech sezonach PLHK. 

SUKCESY MŁODYCH PANCZENISTÓW STOCZNIOWCA

Łyżwiarze szybcy Stoczniowca oraz szkoleniowcy panczenistów naszego klubu zostali  uhonorowani podczas dziesiątej Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się trenerzy - Agnieszka Bagińska i Ryszard Białkowski oraz dziesiątka łyżwiarzy, którzy zdobyli dla Gdańska najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego.

NIEZAWODNI ŁYŻWIARZE FIGUROWI

Oliwia Borowska w parze z Filipem Bojanowskim oraz solistka Amelia Rams - stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Sanoku. Nasza para taneczna wywalczyła złoty medal, a młoda łyżwiarka cieszyła się z brązowego krążka.

PILNE: APLIKUJ DO GKS STOCZNIOWIEC. RUSZA NABÓR DO KLAS O PROFILU HOKEJOWYM

Gdański Klub Sportowy Stoczniowiec oraz Ogólnokształcące Szkoły Sportowe w Gdańsku ogłaszają nabór na rok szkolny 2018/2019. Chętni przejdą testy sprawności fizycznej, techniki indywidualnej, a weryfikację kandydatów zakończą gry kontrolne. W tym roku na młodych adeptów hokeja na lodzie czeka do 15 miejsc.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po