Aktualności

Start łyżwiarzy figurowych GKS Stoczniowiec na Słowacji

2016-09-27 08:14:29

Na tafli lodowej w Bratysławie zobaczymy Igora Rezniczenko oraz Justynę Plutowską. Łyżwiarze gdańskiego klubu wystartują w prestiżowym, rozgrywanym od 1992 roku, memoriale Ondreja Nepeli. Nepela to wybitny łyżwiarz figurowy, który w barwach Czechosłowacji trzykrotnie był mistrzem świata i pięciokrotnie mistrzem Europy. Justyna Plutowska na Słowacji wystąpi ze swoim nowym partnerem Francuzem Jeremie Flemingiem.

 

Igor Rezniczenko (solista Stoczniowca na zdjęciu po lewej), aktualny mistrz Polski, dotychczas szlifował formę na lodowisku w St. Petersburgu. Z kolei nasza para taneczna od lutego przygotowywała się w małej hali Olivia, by od maja ostro trenować w specjalnym ośrodku dla łyżwiarzy figurowych w Mediolanie. Justyna Plutowska wraca do startów po okresie przerwy. Wspólnie z Jeremie Flemingiem komentuje okres przygotowań włoskiemu portalowi branżowemu artonice.it.   

- Jestem bardzo zmotywowana do pracy i zamierzam udowodnić swoją wartość. Zaczęłam jeździć na łyżwach w wieku 4 lat, więc od dwudziestu lat spędzam codziennie wiele godzin na lodzie. Przygoda z Jeremie zaczęła się niedawno, kilka miesięcy temu. Poznaliśmy się i po wykonaniu kilku testów, kilku wspólnych prób, zdecydowaliśmy się jeździć razem. Dziś mogę powiedzieć, że to wspaniały facet i tancerz na lodzie z prawdziwego zdarzenia. Czuję, że pasuje do mnie idealnie. Nie mogłam chyba sobie wymarzyć lepszego partnera. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że rozpoczynamy tą naszą karierę właśnie razem. Dla mnie to jest tak, jakby był to nowy początek. To wspaniałe uczucie mieć możliwość startowania w najbardziej prestiżowych imprezach, a do tego w parze z takim partnerem – powiedziała Justyna Plutowska.

 

- Muszę przyznać, że Justyna jest idealną dziewczyną dla mnie z wielu powodów. Przede wszystkim jako sportowiec, jest bardzo poważna i profesjonalna, obydwoje dążymy do tego samego celu. Jestem bardzo szczęśliwy, że ją spotkałem. No i muszę dodać, że jest także piękna. Nasze zajęcia są pełne nowych pomysłów uwielbiamy wspólne sesje treningowe. A gdy coś nie idzie, jak byśmy chcieli, to nawzajem pomagamy sobie utrzymać motywację do pracy – podkreślił Jeremie Fleming.

 

Memoriał Ondreja Nepeli na lodowisku w Bratysławie odbędzie się pomiędzy 29 września a 1 października.

 

 

 

Fot. artonice.it


Ważne
ŚLIZGAWKI DO KOŃCA MARCA, SZKÓŁKI DO POCZĄTKU KWIETNIA

Wiemy, do kiedy potrwają popularne ślizgawki oraz szkółki - hokeja na lodzie i łyżwiarska. Rekreacyjne ślizganie po tafli lodowej Hali Olivia potrwa do 25 marca, natomiast zajęcia hokejowe i jazdy na łyżwach zakończą się 8 kwietnia br.

CAMP POD OKIEM SZKOLENIOWCA NHL

W dniach 27-31 sierpnia 2018 roku znany z pracy szkoleniowej w NHL oraz dla Kanadyjskiej Federacji Hokeja Sean Skinner wspólnie z trenerami GKS Stoczniowiec, Krzysztofem Lehmannem i Pawłem Zwolińskim, poprowadzą obóz hokejowy dla dzieci z roczników 2003-2009. Oferta skierowana jest do młodych zawodników, pragnących podnieść swoje umiejętności.

PILNE! POMÓŻMY USPRAWNIĆ ZAJĘCIA W RAMACH ŚLIZGAWEK ORAZ SZKÓŁEK ŁYŻWIARSKIEJ I HOKEJOWEJ

Ważna informacja dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach, a także rodziców i opiekunów dzieci, chętnych do udziału w zajęciach łyżwiarskich i hokejowych. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminami korzystania ślizgawek i wypożyczalni sprzętu sportowego. 

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywają się w małej, natomiast lekcje łyżwiarstwa prowadzone są w dużej Hali Olivia.

CZAS NA ŁYŻWIARSKIE SZALEŃSTWO! WE WRZESNIU RUSZAJĄ ŚLIZGAWKI

W hali Olivia od 30. września wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie zaplanowano w każdą sobotę i niedzielę oraz w dni świąteczne. "Olivia" przygotowała po siedem tur wejść na taflę. Podczas każdej można jeździć przez godzinę. Początek wyznaczono na: 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 16:30, 18:00, 19:30.

SUPER BANDY W OLIVII

Szwajcarska Lozanna, Pałac Lodowy w St. Petersburgu, paryska hala Bercy oraz hala w Soczi, arena zmagań hokeistów podczas zimowej olimpiady w 2014 roku. Do tego grona dołączy już niebawem gdańska Hala Olivia. Wszystko za sprawą aktualnie montowanych nowoczesnych band. Sprzęt do dużej hali dostarcza jeden z najbardziej uznanych światowych producentów i ekspertów w tej dziedzinie, firrma Raita Sport z fińskiego Oulainen.

NOWY BLASK HALI OLIVIA

Popatrzcie na Halę Olivia, jest zupełnie inna niż wcześniej. Wszystko za sprawą gruntownej modernizacji finansowanej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Gdańsk i klubu GKS Stoczniowiec. Jednym z ostatnich akordów rewitalizacji symbolu Pomorza i Gdańska było uruchomienie wyjątkowej iluminacji. Poniżej Hala Olivia w nowym blasku.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po