Aktualności

Start łyżwiarzy figurowych GKS Stoczniowiec na Słowacji

2016-09-27 08:14:29

Na tafli lodowej w Bratysławie zobaczymy Igora Rezniczenko oraz Justynę Plutowską. Łyżwiarze gdańskiego klubu wystartują w prestiżowym, rozgrywanym od 1992 roku, memoriale Ondreja Nepeli. Nepela to wybitny łyżwiarz figurowy, który w barwach Czechosłowacji trzykrotnie był mistrzem świata i pięciokrotnie mistrzem Europy. Justyna Plutowska na Słowacji wystąpi ze swoim nowym partnerem Francuzem Jeremie Flemingiem.

 

Igor Rezniczenko (solista Stoczniowca na zdjęciu po lewej), aktualny mistrz Polski, dotychczas szlifował formę na lodowisku w St. Petersburgu. Z kolei nasza para taneczna od lutego przygotowywała się w małej hali Olivia, by od maja ostro trenować w specjalnym ośrodku dla łyżwiarzy figurowych w Mediolanie. Justyna Plutowska wraca do startów po okresie przerwy. Wspólnie z Jeremie Flemingiem komentuje okres przygotowań włoskiemu portalowi branżowemu artonice.it.   

- Jestem bardzo zmotywowana do pracy i zamierzam udowodnić swoją wartość. Zaczęłam jeździć na łyżwach w wieku 4 lat, więc od dwudziestu lat spędzam codziennie wiele godzin na lodzie. Przygoda z Jeremie zaczęła się niedawno, kilka miesięcy temu. Poznaliśmy się i po wykonaniu kilku testów, kilku wspólnych prób, zdecydowaliśmy się jeździć razem. Dziś mogę powiedzieć, że to wspaniały facet i tancerz na lodzie z prawdziwego zdarzenia. Czuję, że pasuje do mnie idealnie. Nie mogłam chyba sobie wymarzyć lepszego partnera. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że rozpoczynamy tą naszą karierę właśnie razem. Dla mnie to jest tak, jakby był to nowy początek. To wspaniałe uczucie mieć możliwość startowania w najbardziej prestiżowych imprezach, a do tego w parze z takim partnerem – powiedziała Justyna Plutowska.

 

- Muszę przyznać, że Justyna jest idealną dziewczyną dla mnie z wielu powodów. Przede wszystkim jako sportowiec, jest bardzo poważna i profesjonalna, obydwoje dążymy do tego samego celu. Jestem bardzo szczęśliwy, że ją spotkałem. No i muszę dodać, że jest także piękna. Nasze zajęcia są pełne nowych pomysłów uwielbiamy wspólne sesje treningowe. A gdy coś nie idzie, jak byśmy chcieli, to nawzajem pomagamy sobie utrzymać motywację do pracy – podkreślił Jeremie Fleming.

 

Memoriał Ondreja Nepeli na lodowisku w Bratysławie odbędzie się pomiędzy 29 września a 1 października.

 

 

 

Fot. artonice.it


Ważne
PRZYNAJMNIEJ NA RAZIE BEZ SZKÓŁEK I ŚLIZGAWEK

Rekreacyjne ślizgawki oraz zajęcia szkółki hokejowej i łyżwiarskiej nie wystartują na początku października. Wcześniej informowaliśmy o możliwym rozpoczęciu zajęć. Po konsultacji ze służbami sanitarnymi ani ślizgawki, ani szkółki nie ruszą w tym terminie.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po