Aktualności

Start łyżwiarzy figurowych GKS Stoczniowiec na Słowacji

2016-09-27 08:14:29

Na tafli lodowej w Bratysławie zobaczymy Igora Rezniczenko oraz Justynę Plutowską. Łyżwiarze gdańskiego klubu wystartują w prestiżowym, rozgrywanym od 1992 roku, memoriale Ondreja Nepeli. Nepela to wybitny łyżwiarz figurowy, który w barwach Czechosłowacji trzykrotnie był mistrzem świata i pięciokrotnie mistrzem Europy. Justyna Plutowska na Słowacji wystąpi ze swoim nowym partnerem Francuzem Jeremie Flemingiem.

 

Igor Rezniczenko (solista Stoczniowca na zdjęciu po lewej), aktualny mistrz Polski, dotychczas szlifował formę na lodowisku w St. Petersburgu. Z kolei nasza para taneczna od lutego przygotowywała się w małej hali Olivia, by od maja ostro trenować w specjalnym ośrodku dla łyżwiarzy figurowych w Mediolanie. Justyna Plutowska wraca do startów po okresie przerwy. Wspólnie z Jeremie Flemingiem komentuje okres przygotowań włoskiemu portalowi branżowemu artonice.it.   

- Jestem bardzo zmotywowana do pracy i zamierzam udowodnić swoją wartość. Zaczęłam jeździć na łyżwach w wieku 4 lat, więc od dwudziestu lat spędzam codziennie wiele godzin na lodzie. Przygoda z Jeremie zaczęła się niedawno, kilka miesięcy temu. Poznaliśmy się i po wykonaniu kilku testów, kilku wspólnych prób, zdecydowaliśmy się jeździć razem. Dziś mogę powiedzieć, że to wspaniały facet i tancerz na lodzie z prawdziwego zdarzenia. Czuję, że pasuje do mnie idealnie. Nie mogłam chyba sobie wymarzyć lepszego partnera. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że rozpoczynamy tą naszą karierę właśnie razem. Dla mnie to jest tak, jakby był to nowy początek. To wspaniałe uczucie mieć możliwość startowania w najbardziej prestiżowych imprezach, a do tego w parze z takim partnerem – powiedziała Justyna Plutowska.

 

- Muszę przyznać, że Justyna jest idealną dziewczyną dla mnie z wielu powodów. Przede wszystkim jako sportowiec, jest bardzo poważna i profesjonalna, obydwoje dążymy do tego samego celu. Jestem bardzo szczęśliwy, że ją spotkałem. No i muszę dodać, że jest także piękna. Nasze zajęcia są pełne nowych pomysłów uwielbiamy wspólne sesje treningowe. A gdy coś nie idzie, jak byśmy chcieli, to nawzajem pomagamy sobie utrzymać motywację do pracy – podkreślił Jeremie Fleming.

 

Memoriał Ondreja Nepeli na lodowisku w Bratysławie odbędzie się pomiędzy 29 września a 1 października.

 

 

 

Fot. artonice.it


Ważne
UWAGA! ZMIANA W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁKI HOKEJA NA LODZIE

Pilne! Informacja o zmianach w funkcjonowaniu szkółki hokejowej w piątek, 7 grudnia 2018 roku. Ze względu na mecz Polskiej Hokej Ligi cotygodniowe zajęcia dla dzieci w hokeju na lodzie zostają odwołane...   

TO ONI WYWALCZYLI ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Przez turniej w Katowicach przeszli jak burza. W finale z kwitkiem odprawili nowotarskie Podhale. Zobacz poniżej, kto reprezentował barwy Stoczniowca w decydującym o zdobyciu złotych medali spotkaniu…

POZNAJ SREBRNE MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Hokeistki Stoczniowca nie sprostały Polonii Bytom i przegrały rywalizację o złoty medal w ramach krajowego czempionatu. To trzeci srebrny krążek gdańszczanek wywalczony w ostatnich trzech sezonach PLHK. 

SUKCESY MŁODYCH PANCZENISTÓW STOCZNIOWCA

Łyżwiarze szybcy Stoczniowca oraz szkoleniowcy panczenistów naszego klubu zostali  uhonorowani podczas dziesiątej Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się trenerzy - Agnieszka Bagińska i Ryszard Białkowski oraz dziesiątka łyżwiarzy, którzy zdobyli dla Gdańska najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego.

NIEZAWODNI ŁYŻWIARZE FIGUROWI

Oliwia Borowska w parze z Filipem Bojanowskim oraz solistka Amelia Rams - stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Sanoku. Nasza para taneczna wywalczyła złoty medal, a młoda łyżwiarka cieszyła się z brązowego krążka.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po