Aktualności

Starcie gwiazd PLHK

2016-03-09 19:59:59

Już w sobotę, 12 marca pierwszy mecz finałowy o Mistrzostwo Polski w hokeju na lodzie kobiet. Punktualnie o 17:00 na tafli dużej Hali Olivia GKS Stoczniowiec podejmie Polonię Bytom.

Pięć z zawodniczek, które pojawią się na lodzie to absolutny top ekstraligi pań. Chodzi o te hokeistki, które w przekroju całego sezonu najlepiej wypadły w punktacji kanadyjskiej - liczy się tutaj ilość zdobytych goli oraz asyst przy celnych trafieniach koleżanek. W pierwszej piątce absolutnej top ligi znajdują się cztery hokeistki Stoczniowca i jedna zawodniczka Polonii.

Pierwsze miejsce zajmuje Marta Bigos, która zanotowała 25 goli i 17 asyst (42 punkty). Druga jest bytomianka Karolina Późniewska 40 punktów (26 trafień i 14 asyst). Trzecia pozycja dla Aleksandry Bereckiej 33 punkty (11 goli, 22 asysty), a czwarta dla Katarzyny Bodus 31 punktów (18 asyst, 13 goli). Szansę na poprawienie statystyk ma także kolejna w stawce hokeistek biorących udział w wielkim finale, Katarzyna Kasprzycka. Zawodniczka wywalczyła do tej pory 19 punktów (9 goli, 10 asyst).

 

 

 

 

 

 

 

 

     Marta Bigos                                                               Aleksandra Berecka

 

 

 

 

 

 

 

   Katarzyna Bodus                                                       Katarzyna Kasprzycka

  

Złoty medal mistrzostw kraju wywalczy zespół, który wygra dwa mecze finałowe. Hokeistki GKS Stoczniowiec bronią tytułu mistrzowskiego.

 

 


Ważne
PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ Z GKS STOCZNIOWIEC

W 2022 roku zaplanowano szereg spotkań oraz szkoleń dla zawodników i zawodniczek Stoczniowca właśnie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprzez sport oraz organizację czasu wolnego promowana będą nie tylko zimowe dyscypliny związane z naszym Klubem, ale również zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna. Przeszkoleni trenerzy przekażą informacje na temat negatywnych skutków sięgania po różnego rodzaju używki, głównie alkohol oraz narkotyki. 

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

To już blisko trzy lata odkąd Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci prowadzi nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. Udział w programie jest znakomitą okazją do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu. Koordynatorami projektu są - były reprezentant Polski w short tracku Rafał Grycner oraz trener Artur Kostecki.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po