Aktualności

Starcie gigantów PLHK

2020-10-15 14:44:26

Hokeistki GKS Stoczniowca Gdańsk przez pięć ostatnich lat pozostają w cieniu Polonii Bytom, przegrywając w kolejnych finałach. W ubiegłym sezonie gdańszczanki przełamały serię 22 porażek z rzędu. Walkę o upragnione złoto storpedowała jednak pandemia koronawirusa. W najbliższy weekend Stoczniowiec w Olivii znowu podejmie Polonię.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GKS Stoczniowiec i Polonia Bytom to drużyny, które zdominowały Polską Hokej Ligę Kobiet w ostatnich latach. Za każdym razem gdańszczanki jednak zostawały w pokonanym polu, czyli ze srebrnymi medalami.

W tym sezonie mecze z Polonią Bytom znów zapowiadają się wyjątkowo. Kije w końcu skrzyżują aktualne mistrzynie i wicemistrzynie kraju.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Zespół jest zmotywowany, aby powtórzyć wynik z 21 grudnia 2019 roku, kiedy nasze zawodniczki ograły bytomianki 4:2. Nie będzie łatwo, bowiem Polonia to świetnie przygotowany taktycznie zespół, silne i postawne kobiety. Znakomicie rozgrywają przewagi i grają z kontry. Wiemy, że nie należymy do przeciwników, z którymi lubią grać, ale duży wpływ na wynik rywalizacji będzie mieć dyspozycja zespołów w dniu rozgrywania meczu – powiedział Maciej Turnowiecki, dyrektor sportowy GKS Stoczniowiec.

Sobotni mecz, w dużej Hali Olivia, rozpocznie się o godzinie 17:00, z kolei niedzielne zawody zaplanowano na godzinę 11:00.
 


Ważne
PRZYNAJMNIEJ NA RAZIE BEZ SZKÓŁEK I ŚLIZGAWEK

Rekreacyjne ślizgawki oraz zajęcia szkółki hokejowej i łyżwiarskiej nie wystartują na początku października. Wcześniej informowaliśmy o możliwym rozpoczęciu zajęć. Po konsultacji ze służbami sanitarnymi ani ślizgawki, ani szkółki nie ruszą w tym terminie.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po