Aktualności

Starcie bramkarek reprezentacji Polski w Hali Olivia

2017-03-02 23:05:51

Agata Kosińska kontra Martyna Sass. GKS Stoczniowiec kontra Naprzód Janów. Nasze hokeistki są o krok od awansu do finału Polskiej Ligi Hokeja Kobiet. W najbliższą sobotę o godzinie 18.00 w dużej Hali Olivia rozegrają rewanżowy mecz ze Ślązaczkami.

Podopieczne Henryka Zabrockiego pierwsze spotkanie wygrały na wyjeździe 2:1, a rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. Jeśli w sobotę wygra drużyna gości, to o awansie zadecyduje niedzielny mecz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- O finał walczą dwie bardzo wyrównane drużyny, które grają zdyscyplinowany hokej zarówno w obronie, jak i w ataku. Pokazało to pierwsze spotkanie w Janowie. Zresztą tamte zawody to był pojedynek bramkarek, Agaty Kosińskiej z naszej strony i Martyny Sass z Naprzodu  – mówi Henryk Zabrocki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- To, że na lodzie zobaczymy w akcji obydwie bramkarki reprezentacji dodaje tej konfrontacji dodatkowego smaczku. Dziewczyny rywalizują o palmę pierwszeństwa w kadrze, więc właśnie w takich meczach chcą się pokazać z jak najlepszej strony. Obydwie są aktualnie w bardzo dobrej formie, na pewno będą mocno skoncentrowane i bardzo zmotywowane przed tymi zawodami. Agata do play offów przygotowywała się trenując wspólnie z Michałem Kielerem, bramkarzem MH Automatyki – podkreśla szkoleniowiec GKS Stoczniowiec.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Gramy na własnej tafli, więc to spotkanie zamierzamy rozegrać zdecydowanie ofensywniej niż w Janowie, niemniej w sposób odpowiedzialny i  uważnie w obronie. Play offy nie wybaczają błędów – wskazał trener Zabrocki.

W ramach przygotowań hokeistki GKS Stoczniowiec rozegrały cztery mecze kontrolne z młodzikami naszego klubu. Dwukrotnie wygrały – 4:3 i 4:0, zanotowały remis 4:4 i jedno spotkanie przegrały 3:6. Wstęp na sobotni mecz jest bezpłatny. Pomóżmy swoim dopingiem naszym dziewczynom w awansie do wielkiego finału PLHK!  

 

Fot. trojmiasto.pl

 


Ważne
UWAGA! ZMIANY W FUNKCJONOWANIU SZKÓŁEK

Pilne! Informacja o zmianach w funkcjonowaniu szkółek łyżwiarskiej i hokejowej w piątek, 18 stycznia oraz w weekend 25-27 stycznia 2019 roku. Wszystko ze względu na mecze Polskiej Hokej Ligi oraz prestiżowy Hevelius Cup w łyżwiarstwie synchronicznym.   

TO ONI WYWALCZYLI ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Przez turniej w Katowicach przeszli jak burza. W finale z kwitkiem odprawili nowotarskie Podhale. Zobacz poniżej, kto reprezentował barwy Stoczniowca w decydującym o zdobyciu złotych medali spotkaniu…

POZNAJ SREBRNE MEDALISTKI MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU

Hokeistki Stoczniowca nie sprostały Polonii Bytom i przegrały rywalizację o złoty medal w ramach krajowego czempionatu. To trzeci srebrny krążek gdańszczanek wywalczony w ostatnich trzech sezonach PLHK. 

SUKCESY MŁODYCH PANCZENISTÓW STOCZNIOWCA

Łyżwiarze szybcy Stoczniowca oraz szkoleniowcy panczenistów naszego klubu zostali  uhonorowani podczas dziesiątej Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się trenerzy - Agnieszka Bagińska i Ryszard Białkowski oraz dziesiątka łyżwiarzy, którzy zdobyli dla Gdańska najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego.

NIEZAWODNI ŁYŻWIARZE FIGUROWI

Oliwia Borowska w parze z Filipem Bojanowskim oraz solistka Amelia Rams - stanęli na podium Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w Sanoku. Nasza para taneczna wywalczyła złoty medal, a młoda łyżwiarka cieszyła się z brązowego krążka.

Kalendarz imprez
WEEKENDOWY ROZKŁAD JAZDY

GKS  Stoczniowiec informuje, że w najbliższą sobotę i niedzielę w Hali Olivia rozegrane zostaną mecze I ligi hokeja na lodzie. Podopieczni Krzysztofa Lehmanna zmierzą swoje siły z PTH Koziołkami Poznań.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po