Aktualności

Stanisław Skrobot z wizytą w Gdańsku

2020-05-18 09:49:28

Były prezes RKS Stoczniowiec (1971-1975) oraz były dyrektor Zjednoczenia Przemysłu Okrętowego odwiedził Halę Olivia. Skrobot to jeden z twórców potęgi klubu w latach 70. XX wieku. Stoczniowiec składał się wówczas z 10 sekcji sportowych, liczył około tysiąca dwustu członków, a wychowankowie sięgali po laury i medale mistrzostw świata oraz igrzysk olimpijskich.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stanisław Skrobot (powyżej na zdjęciu na tle logotypu Zjednoczenia Przemysłu Okrętowego) pojawił się w Gdańsku nieprzypadkowo. Udzielił wywiadu do książki, która powstaje z okazji 50-lecia Stoczniowca. Jubileusz klubu przypada 26 czerwca 2020 roku.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem obiektu. Nie mogę uwierzyć, ile się tutaj zmieniło. Zadaszone zostało lodowisko, zbudowano obok trybuny i piękny hotel. Łza się w oku kręci.  Nie było mnie tutaj od 1976 roku – mówił były prezes klubu, dziś 87-letni mieszkaniec Poznania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-  Z perspektywy czasu cieszę się, że dałem swoje poparcie dla rozwoju Robotniczego Klubu Sportowego Stoczniowiec oraz jako dyrektor generalny Zjednoczenia Przemysłu Okrętowego, wyraziłem zgodę na budowę i sfinansowanie pięknego obiektu, jakim jest Hala Olivia. Stoczniowiec trwa w najlepsze, także idea powołania klubu wszystkich stoczniowców okazała się jak najbardziej słuszna – podsumował Skrobot (powyżej na fotografii z 1973 roku, po prawej w jasnym garniturze, oprowadza po hali  I Sekretarza KC PZPR Edwarda Gierka oraz premiera ówczesnego rządu Piotra Jarosiewicza).
 

fot. Zbigniew Kosycarz

 


Ważne
Ogólnodostępne ślizgawki w dniach 23-24.10.2021 roku

Godziny ogólnodostępnych ślizgawek w dniach 23-24.10.2021

ZNANY JEST JUŻ TERMIN ŚLIZGAWEK W HALI OLIVIA

Rusza zimowe szaleństwo w Olivii! Już od 09 października wszyscy chętni znów będą mogli pojeździć na łyżwach. Ślizganie w jednym z najbardziej kultowych obiektów Gdańska w tym sezonie potrwa do końca marca 2022 roku.

ZAPRASZAMY NA SZKÓŁKI HOKEJA ORAZ ŁYŻWIARSKĄ

Zapraszamy dzieci do lat 12 na szkółki hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i short track. Zajęcia hokejowe odbywać się będą małej Hali Olivia, z kolei lekcje z zakresu łyżwiarstwa łyżwiarstwa szybkiego i figurowego  prowadzone będą w dużej Hali. 

ENERGA WSPIERA NAJMŁODSZYCH HOKEISTÓW GKS STOCZNIOWCA

Energa z Grupy ORLEN będzie współpracować z klubem GKS Stoczniowiec. Koncern wesprze w szczególności szkolenia zawodników z roczników 2010-2012, którzy grają w hokeja w kategorii „żak młodszy”.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA LODOWISKACH HALI OLIVIA

Jak wygląda plan zajęć na obydwu taflach lodowych Hali Olivia w nadchodzącym czasie? Poniżej prezentujemy, ułożony na każdy dzień tygodnia, grafik zajęć dla sportowców „zawodowych” zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GKS STOCZNIOWIEC POSZUKUJE PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

Wystartowała Wyższa Szkoła Jazdy Szybkiej dla dzieci, a w ślad za nią nabór najmłodszych adeptów łyżwiarstwa do Klubu. To znakomita okazja do rozpoczęcia przygody z lodowymi dyscyplinami sportu, tym bardziej, że koordynatorami projektu są -były reprezentant Polski w short tracku, Rafał Grycner oraz trener Filip Kostecki.

GDAŃSK WSPIERA HOKEISTKI STOCZNIOWCA

Miasto Gdańsk podpisało nową umowę promocyjną z klubem GKS Stoczniowiec. Porozumienie dotyczy drużyny seniorek gdańskiego Klubu, które występują w PLHK i w nadchodzącym sezonie bronić będą tytułu wicemistrzyń Polski.

UWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Informujemy, że zmienił się nasz numer rachunku bankowego. Uprzejmie prosimy, aby dokonywać płatności już na nowy numer. Wszystkie dokumenty księgowe są wystawiane z aktualnym numerem konta.

Polski zwizek Hokeja na Lodzie      Polski Związek Curlingu  Po